• Advertisement

Кандидатстване с фирма-посредник

Напред, науката е слънце!

Кандидатстване с фирма-посредник

Мнениеот svenson » 27 Юни 2009, 20:56:15

Здравейте, можете ли да хвърлите малко светлина по вапроса с тези фирми Интеграл и Хакес? Става въпрос за това как става кандидатстването с тях, те ли пращат всички документи и т.н.? Какви цени взимат? Може и в отделна тема да е, за да не се намесват с разрешението за престой и егн-тата.
А и също така за квартирите, съдействат ли по някакъв начин за намирането или от уни-то го правят?
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Кандидатстване с фирма посредник

Мнениеот guru » 30 Юли 2009, 17:05:39

Здравей,
аз кандидатствах в Дания чрез Интеграл и ще ти кажа каквото знам. Документите (диплома, акт за раждане) те ти ги изпращат на университета и общо взето всяка връзка с университета се извършва чрез тях и те те уведомяват по телефона или е-майл.
Единствените пари, който са ми вземали са 15те лева, които бяха предназначени за пощенските разходи (когато си пусках документите в самото начало) и това е всичко.
Предлагат превод и легализация на дипломата и акта ти за раждане, като цената на услугите не надвишава значитилно тази на другите фрими, които се занимават с тези неща. Ако си като мен, от друг град, ти препоръчвам да си си свършиш работата в твоя си град, защото винаги излиза нещо в последният момент. (за справка: на мен кандидатстването ми излезе до 250лв. засега)
Аз днес разбрах, че съм приет и за това ще ти дам информация какво правят Интеграл по въпроса за настаняването и самолетните билети чак утре.
guru
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lazar_lulchev » 30 Юли 2009, 18:03:32

Здравей свенсон,

Забравих те и адски много се забавих с отговора на този въпрос, за което искрено съжалявам и се извинявам.

Аз мога да ти кажа за Хакес. Работят в общи линий, както Интеграл. Значи всичко се попълва на тяхния сайт. Него можеш да намериш лесно в гугъл, защото тук нямам право да го излагам, според условията на сайта. Плащаш такса на фирмата 20 лв. Те комуникират с избраните от теб университети. Трябва да подготвиш обаче документите си за кандидатстване сам. В смисъл такъв - диплома - искат само преведена на английски, но не е нужно да я легализираш. Искат и копие от паспортата ти, или от личната карта, което да се прикачи към сайта. Също така искат и актуална снима - това си нямам и идея защо го искат. ;)
Ако не си правил изпит за сертификат Тойфел или Йелст, които повечето университети изискват, можеш да се явиш на Хакес изпит, който струва 30 лв. Естествено цената може да варира в различните години, така че не съм сигурен каква ще бъде сумата тази година. След като мине изпита идва чакането за отговор от университети. Понякога става бързо, поняко не. Ако бъдеш приет се плаща и депозит от 280 евро, за да бъдат сигурни, че можеш да си позволиш образованието в чужбина. Един вид застраховка да не ги ползваш само като предтекст да идеш там и само да работиш, а не да учиш, което е главната цел. След успешно завършване на първия семестър, тези 280 евро ти се връщат обратно.
Ако трябва да съм честен, аз не съм доволен от тези програми. Като цяло са много бавни. Ако си добре организиран е по-добре да си кандидатсваш сам. По български стандарти, винаги разбираме нещата последни, все има нещо да се изглажда, и никога не е тяхна вината. Доста съм спорил и съм се разправял, а идеята беше, че чрез тази програма няма да се занимавам толкова и ще имам повече време да си върша собствената работа. Както виждам, някой хора тепърва получават оферти, макар че моята я получих през Май месец. Много ми е интересно къде е вината - дали в университетите или във фирмите. Все пак това е ново начало за тия студенти и им трябва време за оправяне на документи и за настаняване, а ти си позволяват да ги приемат в последната минута. Много хора остават неподготвени, защотот до последно не знаят какво става.

Толкова от мен. Пак се извинявам за късния отговор.

Поздрави!
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот svenson » 31 Юли 2009, 10:38:46

guru написа:Здравей,
аз кандидатствах в Дания чрез Интеграл и ще ти кажа каквото знам. Документите (диплома, акт за раждане) те ти ги изпращат на университета и общо взето всяка връзка с университета се извършва чрез тях и те те уведомяват по телефона или е-майл.
Единствените пари, който са ми вземали са 15те лева, които бяха предназначени за пощенските разходи (когато си пусках документите в самото начало) и това е всичко.
Предлагат превод и легализация на дипломата и акта ти за раждане, като цената на услугите не надвишава значитилно тази на другите фрими, които се занимават с тези неща. Ако си като мен, от друг град, ти препоръчвам да си си свършиш работата в твоя си град, защото винаги излиза нещо в последният момент. (за справка: на мен кандидатстването ми излезе до 250лв. засега)
Аз днес разбрах, че съм приет и за това ще ти дам информация какво правят Интеграл по въпроса за настаняването и самолетните билети чак утре.

Здравей, първо да ти благодаря за отговора и да ти честитя приемането! Пожелавам ти да се справиш с това начинание без проблеми! Иначе при условие, че съм си подготвил всичко ми изглежда удобно това да кажа кои университети ме интересуват и от там да действат от фирмата. Дано да помагат по някакъв начин за намирането на квартира, че на мен ми се струва, че в Дания и Швеция това е проблема докато се нанесеш някъде. А за самолетните билети може би трябва сами да се оправяме, но ти ще кажеш като разбереш :)

lazar_lulchev написа:Здравей свенсон,

Забравих те и адски много се забавих с отговора на този въпрос, за което искрено съжалявам и се извинявам.

Аз мога да ти кажа за Хакес. Работят в общи линий, както Интеграл. Значи всичко се попълва на тяхния сайт. Него можеш да намериш лесно в гугъл, защото тук нямам право да го излагам, според условията на сайта. Плащаш такса на фирмата 20 лв. Те комуникират с избраните от теб университети. Трябва да подготвиш обаче документите си за кандидатстване сам. В смисъл такъв - диплома - искат само преведена на английски, но не е нужно да я легализираш. Искат и копие от паспортата ти, или от личната карта, което да се прикачи към сайта. Също така искат и актуална снима - това си нямам и идея защо го искат. ;)
Ако не си правил изпит за сертификат Тойфел или Йелст, които повечето университети изискват, можеш да се явиш на Хакес изпит, който струва 30 лв. Естествено цената може да варира в различните години, така че не съм сигурен каква ще бъде сумата тази година. След като мине изпита идва чакането за отговор от университети. Понякога става бързо, поняко не. Ако бъдеш приет се плаща и депозит от 280 евро, за да бъдат сигурни, че можеш да си позволиш образованието в чужбина. Един вид застраховка да не ги ползваш само като предтекст да идеш там и само да работиш, а не да учиш, което е главната цел. След успешно завършване на първия семестър, тези 280 евро ти се връщат обратно.
Ако трябва да съм честен, аз не съм доволен от тези програми. Като цяло са много бавни. Ако си добре организиран е по-добре да си кандидатсваш сам. По български стандарти, винаги разбираме нещата последни, все има нещо да се изглажда, и никога не е тяхна вината. Доста съм спорил и съм се разправял, а идеята беше, че чрез тази програма няма да се занимавам толкова и ще имам повече време да си върша собствената работа. Както виждам, някой хора тепърва получават оферти, макар че моята я получих през Май месец. Много ми е интересно къде е вината - дали в университетите или във фирмите. Все пак това е ново начало за тия студенти и им трябва време за оправяне на документи и за настаняване, а ти си позволяват да ги приемат в последната минута. Много хора остават неподготвени, защотот до последно не знаят какво става.

Толкова от мен. Пак се извинявам за късния отговор.

Поздрави!

Здравей, Лазаре, изобщо не е късен отговора , все пак е лято, нормално е хората да са по почивки! :thumbleft:
Значи и това с Хакес също ми изглежда добре. А може ли да дадеш малко подробности за този Хакес изпит(какво представлява, приема ли се от университете)? Ти как кандидатства с Тойфел или този изпит на Хакес, за който казваш?
Иначе аз смятам да го искарам в близките няколко месеца Тойфел-а(ако успея де :mrgreen: ), че времето си лети. А и още нещо, учи ли датски преди това в България или само с англииски замина?
Съжелявам за многото въпроси, дано не те затруднявам!
И отново благодаря за отговора! Ей хора направо незнам какво щяхме да правим без вас! :cheers:
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 31 Юли 2009, 11:25:56

Здравей свенсон,

Хакес изпита всеки път е различен. Този, който аз държах беше разделен на два дяла. Единия беше със слушане - слушаш един разговор, на който текста ти е написан, но има липсващи думи, които ти трябва да попълниш посредством слушане и разбиране на разговора. Аз го бях подценил и смятах, че ще е супер лесно. Но темпото с което говореха на този запис беше супер забързано и с тоя бритиш акцент си беше предизвикателство. ;) Втората част е грамър част. Там беше лесно. Образуване на време и т.н.
Хакес изпита се приема от много от университетите. Университети дори на "острова" удобряват този Хакес изпит. Той миналата година беше копие на изпита в Охфорд. Аз лично ти препоръчвам Тойфел. Все пак си е всепризнат сертификат. Същото е със САТ и Йелтс. Даже САТ не го признават много, че той е повече за САЩ важащ. :)
Да седнеш да учиш датски в България си е пълна загуба на време и пари. Лично мнение не го натрапвам на никого. Смятам, че език този език се учи най-добре тук! Когато заминах за Дания бях с чужд език български. Сега говоря английски на едно сносно ниво, след като са ме приели в Великобритания, заначи не е толкова зле. Също така говоря и датски, но с него ми трябва още време. Аз съм го учил само 6 месеца. Мисълта ми е, не че се хваля, а че невъзможни неща на тоя свят няма. Стига да знаеш какво искаш и да имаш желание да го постигнеш разбира се. :)
За квартирите в Дания, не се притеснявайте толкова. Много по-лесно е да си намериш квартира, когато си студент. Те ще ви дадат връзка с офиса по настаняване, към всеки университет или колеж. А те ще ви настанят в общежитие. Малко са бавнички, така че не очаквайте мигновенни реакций, но пък ще си имате квартира и то на добра цена.

Поздрави! :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот svenson » 31 Юли 2009, 14:43:01

lazar_lulchev написа:Здравей свенсон,

Хакес изпита всеки път е различен. Този, който аз държах беше разделен на два дяла. Единия беше със слушане - слушаш един разговор, на който текста ти е написан, но има липсващи думи, които ти трябва да попълниш посредством слушане и разбиране на разговора. Аз го бях подценил и смятах, че ще е супер лесно. Но темпото с което говореха на този запис беше супер забързано и с тоя бритиш акцент си беше предизвикателство. ;) Втората част е грамър част. Там беше лесно. Образуване на време и т.н.
Хакес изпита се приема от много от университетите. Университети дори на "острова" удобряват този Хакес изпит. Той миналата година беше копие на изпита в Охфорд. Аз лично ти препоръчвам Тойфел. Все пак си е всепризнат сертификат. Същото е със САТ и Йелтс. Даже САТ не го признават много, че той е повече за САЩ важащ. :)
Да седнеш да учиш датски в България си е пълна загуба на време и пари. Лично мнение не го натрапвам на никого. Смятам, че език този език се учи най-добре тук! Когато заминах за Дания бях с чужд език български. Сега говоря английски на едно сносно ниво, след като са ме приели в Великобритания, заначи не е толкова зле. Също така говоря и датски, но с него ми трябва още време. Аз съм го учил само 6 месеца. Мисълта ми е, не че се хваля, а че невъзможни неща на тоя свят няма. Стига да знаеш какво искаш и да имаш желание да го постигнеш разбира се. :)
За квартирите в Дания, не се притеснявайте толкова. Много по-лесно е да си намериш квартира, когато си студент. Те ще ви дадат връзка с офиса по настаняване, към всеки университет или колеж. А те ще ви настанят в общежитие. Малко са бавнички, така че не очаквайте мигновенни реакций, но пък ще си имате квартира и то на добра цена.

Благодаря отново! И аз мисля да изкарам Тойфел-а. А за квартирите наистина вече се успокоих като разбрах за този офис по настаняване! :-"
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 31 Юли 2009, 15:16:15

Ти като кандидатстваш имаш съветник (адвайзър) и с него си комуникираш. И като го питаш за accommodation office-a, той или ще те свърже лично, или ще ти даде човек за контакти и там вече действаш. Не знам какви точно са процедурите, но едва ли е нещо сложно. Само трябва да си наясно ти, или който и друг да кандидатсват, че има депозит при настаняването, който е в порядака на 3 месеца предплата. Този депозит се взима в случай, че повредиш някаква собственост. Било то в помещението или нещо от мебелировката. Ако няма такива случаи, си взимаш депозита обратно, когато напускаш общежитието.

Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот guru » 31 Юли 2009, 18:20:27

Здравейте отново,
туко-що се върнах от офиса на Интеграл във Варна, не ми помогнаха много. Чакам обаждане в понеделник, тогава пак ще ви пиша. Засега ми казаха, че се изготвял някакви файлове от университета за всеки студент, в този файл е включена цялата информация относно настаняване и полет, а също така и начало на учебната година. А за билета ми казаха да изчакам, защото от университета можело да организират посрещане за студентите, обаче честно да ви кажа това не го вярвам. Не го приемайте на сериозно това, защото може да са се чудили как да се отърват от мен, все пак аз доста им досаждам. В понеделник се надявам да имам повече информация, която да споделя с вас.
А какво разбрах сам: когато влязох в акаунта си на университета видях, че е възможно да кандидатстваш за общежитие онлайн. Има и инструкций, на ангийски. Съответно снимки и описание на всеки жилищен блок или къща (разстояние до университа и опътване как да стигнеш до него, месечна такса и какво е включено или не е включено в нея (ток,вода), легла и т.н.).
Единственото, което не разбрах от инструкциите и точно за това излиза големият хикс, какви са точно тези условия? Да си студент по не знам си каква програма. Куп съкращения и нищо ясно. Някой има ли някаква идея?
guru
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyan_boyanov » 31 Юли 2009, 21:27:38

Здравей guru,
Аз също кандидатствах за общежитие през въпросния сайт и също не ми бяха ясни доста от нещата в него. Моят съвет е да се обадиш на kollegiekontoret и да ги попиташ директно тях. Много са любезни и ще ти окажат съдействие. Също можеш директно да ги попиташ за кое общежитие да кандидатстваш където имаш шанс да бъдеш приет. Телефон за връзка е
+45 86 13 21 66. Най-евтиния вариант е да си купиш скайп кредит и да им звъннеш от там. Мисля че беше по 2 eur цента на минута. Успех.
boyan_boyanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот guru » 31 Юли 2009, 23:18:42

@ boyan_boyanov
благодаря ти за съвета, ще звънна още в понеделник за да разуча , а другата идея за евтини разговори са така наречните "пощи". :thumbleft:

Извинявай, но забравих да те попитам, този телефон за кой университет се отнася ?
guru
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот anastasi » 31 Юли 2009, 23:30:20

здр, guru
можеш да си 100% обеден/а че ще те посрешнат на летището в копензихаген (пращат човек от Унито а може и да Ви организират транспорт ако сте групичка и по двама до общежитиата да Ви разхвърлят ИДЕЯ СИ НЯМАШ КВО Е РЕД и ОРГАНИЗИРАНОСТ по настаняване и запознаване с всичко ново - ще го видиш и разбереш
къде си приет/а ?
поздрави !
успех !

*ако приема е в унито в южна дания или олборг може малко по различно да е посрещането но и тва да не те притеснява грам !
Аватар
anastasi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 1 Август 2009, 01:33:42

anastasi написа:здр, guru
можеш да си 100% обеден/а че ще те посрешнат на летището в копензихаген (пращат човек от Унито а може и да Ви организират транспорт ако сте групичка и по двама до общежитиата да Ви разхвърлят ИДЕЯ СИ НЯМАШ КВО Е РЕД и ОРГАНИЗИРАНОСТ по настаняване и запознаване с всичко ново - ще го видиш и разбереш
къде си приет/а ?
поздрави !
успех !

*ако приема е в унито в южна дания или олборг може малко по различно да е посрещането но и тва да не те притеснява грам !

Вярно е това, което казваш! Аз имам същия случай в ЮКей. Там ме приеха и хората в сайта са написали, къде кой ще те чака и защо. :) Даже са написали, ако случайно човека го няма или нещо стане как точно да се справиш да стигнеш до стаята си , едва ли не..... Какво да ти кажа ... вярно, организирана работа! Пък да не говорим, че специално интернешанъл стюдънтс се викат 2 седмици по-рано, та да може да те развозват насам- натам и да се ориентираш в обстановката. Оправят ти документите за престой, банкови сметки и медицински осигуровки, и чак тогава почваш да учиш. Нагласена работа! С кеф да станеш по-умен! :))))))))

Поздрави!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Nordic » 1 Септември 2009, 09:35:24

Здравейте,
Искам да попитам по- запознатите, има ли проблем, ако кандидатствам чрез две фирми едновременно? Задавам този въпрос, защото не съм убедена в професионализма на една от фирмите и ми се ще да се застраховам по някакъв начин от тяхните евентуални грешки. Предварително благодаря на отзовалите се :flower:
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 1 Септември 2009, 09:57:15

Не мисля, че е удачно, пък и не е коректно! В смисъл фирмите се занимават с това, но те са само посредници. Всичко зависи от университета. На теб за да ти е спокойно си изкарай един Тойфел и си го направи сам кандидатстването. Верно малко повече комуникация се изисква, но не е невъзможно. Както казва народа : "На вълка вратът му е дебел, защото сам си върши работата". ;) Пък, ако те съмнява къдърността на кадрите в някоя от фирмите - ползвай другата. Това си е мое мнение де. Ти можеш да правиш, каквото прецениш за правилно! :)

Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Nordic » 2 Септември 2009, 05:51:34

Благодаря ти много Лазар :)
Изображение