• Advertisement

Кандидатстване с фирма-посредник

Напред, науката е слънце!

Re: Кандидатстване с фирма посредник

Мнениеот petiogeorgief80 » 10 Януари 2010, 15:39:17

Хора, ето малко актуална информация за вас:
Вече е възможно и в България да кандидатствате с Dream Foundation - кандидатстването става с попълване на документите в саЙта на организацията в специална онлайн система: www.dreamfoundation.eu - в момента май това е единствената действаща в България международна организация, за която може да се кандидатства онлайн за Дания, Германия, Белгия, Великобритания, Холандия и мнооого други :-)
ВАЖНО!!! Ако нямате сертификат за владеене на английски, можете да положите безплатно изпита на Dream Foundation, който се признава от почти всички университети, с които организацията работи.
petiogeorgief80
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lazar_lulchev » 13 Януари 2010, 02:04:46

Ако трябва да съм откровен не е първата. Другата, която работи на същия принцип е Хакес. :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот Nordic » 14 Януари 2010, 07:06:24

Хакес я няма вече.
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Януари 2010, 21:03:18

Не си напълно прав/а! :) В смисъл такъв, аз кандидатствах чрез Хакес и все още си имам вземане даване с тях, та за това и думите ти ме притесниха и реших да проверя. Значи по думите на главната им мениджърка фирмата се е раделила и на мястото на Хакес-България има друга такава под името Минул. Също така си имат и човек за контакти в България, която е бившия главен мениджър за България, но тази информация може да бъде намерена на сайта им. :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Nordic » 20 Януари 2010, 10:06:07

Остана ли доволен? Аз именно за това избрах услугите на друга фирма, защото те нямаха време да си оправят тяхните бъкии, пък за нас кандидатстващите...
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 21 Януари 2010, 16:01:53

Ами мисля, че да останах доволен. Друг е въпроса с коя част от тогавашния Хакес си комуникирал. Аз по-често се допитвах с въпрос или за съвет до главния им офис, по простата причина, че не ми се занимаваше с българските представители заради предубеденост отностно техните умения, за които явно съм бил прав. Иначе според мен са по-добри от Интеграл. Първо ти предлагат изпит, които в Дания не е особено признат освен в колежите, но пък за сметка на това е признат във Великобритания. Второ таксата която плащаш ти се връща след успешно завършен първи семестър в избрания от теб университет, за разлика от Интеграл където просто ти вземат почти същата сума, без никаква възвръщаемост. Определено обаче българският Интеграл (не знам дали има Интеграл в други държави) е с доста по-добре развит потребителски отдел. :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Re: Кандидатстване с фирма-посредник

Мнениеот Nordic » 27 Януари 2010, 10:35:46

Да, потребителският отдел е добре развит. Относно таксата за, която говориш- да не би да споменаваш депозита от около 150 евро? Ако става въпрос за него- той се връща независимо чрез коя фирма кандидатстваш. Неговата роля е там, че той служи като един вид гарант, че си сериозен, и искаш да учиш там, а не просто да запълваш мястото. Лазар, можеш ли да кажеш, ако си наясно и, ако е удобно нещо повече за интервюто, което се провежда от представител на университета или колежа в, който кандидатсваш? В какво се състой, каква тежест има?

п.с. Дано модераторският екип не сметне това за офф-топик, все пак мисля, че би било полезно за кандидатстудентите.
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 27 Януари 2010, 19:55:29

Не го мисля за офф-топик, така че едва ли колегите ще имат нещо против това, каква информация си разискваме тук отностно кандидатстването в Дания.

Сега първо да се доизясним за таксите, които явно се плащат навсякъде. Да може би така е за София,но по думите на хора от Варна или Русе с които съм говорил за тези такси към Интеграл, на тях нищо не им е било обещавано да им се връща. Доста не приятно бих казал. Не казвам и че е 100% истина. Все пак не са ми го казали официални представители на Интеграл, а само хора, мой познати, които са ги ползвали като посредници.
Сега отностно интервютата. В Хакес провеждат интервюта, за Интеграл не съм сигурен. Когато аз кандидатствах интервюта обаче нямаше. Няма да съм ви полезен особено, но няма място за притеснение защото изпитващите са наясно, че английският не сте го ползвали в родината си особено много, така че няма да ви съдят по нивото или това че бихте говорили по-бавно. Идеята на интервютата е повече да ви проверят дали успявате да ги разбирате, според мен. Датчаните говорят хубав английски, но и те имат акцент. :) Принципно са разбираеми и няма да имате проблеми с това. Знам от познати, че интервютата са около 10 минути. Което ще рече, че кой знае какви теми няма да развивате вътре. Най-много всеки да каже по нещо за себе си и толкова.

Поздрави! :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Nordic » 28 Януари 2010, 09:33:22

Доколкото на мен ми бе обяснено, този депозит е за университета и се връща от университета или колежа в, който вече учим. Иначе аз платих такси от около 150- 200 лева не знам с точност, не си спомням. Та в тази такса е включено: такса за вътрешен изпит, такса за пощенски разходи, такса за превод и легализация на всички необходими документи (Това при мен бяха дипломата ми, една от препоръките ми и свидетелство за професионална квалификация- това което се издава от професионалните гимназий.). За превод на документите избрах именно тях, защото сметнах, че те най- добре знаят как да се преведът документите и ми спестиха доста излишни питания и разправии (цената им е по- висока от други фирми, които се занимават само с преводи). Ще попитам пак за този депозит, как точно седят нещата за да го изясним.

Относно интервюто, на мен ми бе казано, че това щяло да бъде проведено с цел измерване на мотивацията. И било задължително за всички международни кандидати, независимо дали кандидатстваш с фирма посредник или сам. Скоро ми предстои и след като мине ще пиша тук за да кажа в какво се състой.
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот svenson » 30 Януари 2010, 19:47:54

Nordic написа:Доколкото на мен ми бе обяснено, този депозит е за университета и се връща от университета или колежа в, който вече учим. Иначе аз платих такси от около 150- 200 лева не знам с точност, не си спомням. Та в тази такса е включено: такса за вътрешен изпит, такса за пощенски разходи, такса за превод и легализация на всички необходими документи (Това при мен бяха дипломата ми, една от препоръките ми и свидетелство за професионална квалификация- това което се издава от професионалните гимназий.). За превод на документите избрах именно тях, защото сметнах, че те най- добре знаят как да се преведът документите и ми спестиха доста излишни питания и разправии (цената им е по- висока от други фирми, които се занимават само с преводи). Ще попитам пак за този депозит, как точно седят нещата за да го изясним.

Относно интервюто, на мен ми бе казано, че това щяло да бъде проведено с цел измерване на мотивацията. И било задължително за всички международни кандидати, независимо дали кандидатстваш с фирма посредник или сам. Скоро ми предстои и след като мине ще пиша тук за да кажа в какво се състой.

Здравей, този депозит до колкото знам е за да гарантираш за мястото си(като те приемат) и след завършване на 1вия семестър си го връщаш или още когато пристигнеш там.
п.п. Пиши като мине интервюто, за да знаят тези, които се интересуват :)
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот lazar_lulchev » 30 Януари 2010, 20:17:56

Да, за това е този депозит. По договорките знам, че този депозит се връща след УСПЕШНО завършване на първи срок. В Дания обаче не рядко се случва университети да връща депозита не във вид на пари, а в учебници книги и всякакъв вид очебни принадлежности, които евентуално ще ти трябват при твоето обучение. Това е малко не приятно, но така съм чувал от студенти в Дания.
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Nordic » 6 Февруари 2010, 08:43:23

Така, интервюто мина успешно (надявам се). Човекът от VIA UC беше много приятелски настроен. Общо взето влизате при интервюиращия и започвате непринуден разговор. Мен ме попита за родителите ми, защо съм избрал Дания и специално този университет и програма, къде живея сега, какво бих искал да работя...и разни други работи от общ характер, общо взето това беше. Аз се запъвах малко, въпреки, че си знам английски перфектно, ама явно съм се спекъл, което не трябва да правите!!!!
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот svenson » 7 Февруари 2010, 17:35:44

Nordic написа:Така, интервюто мина успешно (надявам се). Човекът от VIA UC беше много приятелски настроен. Общо взето влизате при интервюиращия и започвате непринуден разговор. Мен ме попита за родителите ми, защо съм избрал Дания и специално този университет и програма, къде живея сега, какво бих искал да работя...и разни други работи от общ характер, общо взето това беше. Аз се запъвах малко, въпреки, че си знам английски перфектно, ама явно съм се спекъл, което не трябва да правите!!!!

Поздравления за интервюто! А кога очакваш отговор, или вече го знаеш? :)
И на мен така ми казаха, че такива въпроси те питат. Общо взето както някой по-горе каза, въпросите са за да си проличи дали разбираш езика и дали можеш да се изкажеш. :)
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Nordic » 7 Февруари 2010, 17:53:15

Ами отговор чакам в петък. Не ми казаха на място. Силно се надявам да е положителен. :)
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот svenson » 7 Февруари 2010, 21:33:10

Nordic написа:Ами отговор чакам в петък. Не ми казаха на място. Силно се надявам да е положителен. :)

Успех тогава, ще стискам палци :)

А иначе каква спец. кандидатстваш? :)
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Образование