• Advertisement

Шофьорска книжка

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Шофьорска книжка

Мнениеот lazar_lulchev » 18 Февруари 2009, 02:19:57

Смяната на шофьорска книжка от българска на датска не е никакъв проблем. Нашите книжки важът ,но за препоръчване , ако смятате да оставате в Дания в по-продължителен период е по-добре да смените българската с датска такава. Процедурата е много лесничка :) Отивата в местната община попълвате една бланка , придружена със снимка и преведена българска книжка на датски (+легализация) заплащате скромната сума от 250 датски крони и след това ви остава само да чакате около 2 седмици да си я получите новата придобивка по пощата . За тарикатлъци от рода ще си взема датска да си карам в България и с българската да си карам в Дания не минават от сега да предопредя.В момента в който решите да си сменяте книжката българската такава ви се отнема и се праща в КАТ ,ако не се лъжа за крайната истанция,но предполагам там би трябвало да ходи.
На мен лично ми се вижда малко по практично да имаш датска такава, първо че е по прегледно ,2-ро че ако успееш да си загубиш порфейлчето .. да не се налага да ходиш в България да си вадиш нова книжка,че ще стане дълга широка и скъпа .

Потребители благодарили на автора lazar_lulchev за мнението:
Lomski
Рейтинг: 4%

Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 9 пъти

Re: Шофьорска книжка

Мнениеот ilivan » 2 Март 2009, 12:07:55

Лазаре здравей. Аз се казвам Илия , и искам да те попитам , дали може да се направи легализация на документи , в нашето посолство в Копенхаген. Благодаря ти предварително.

Поздрави.
ilivan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lazar_lulchev » 2 Март 2009, 16:58:28

ilivan написа:Лазаре здравей. Аз се казвам Илия , и искам да те попитам , дали може да се направи легализация на документи , в нашето посолство в Копенхаген. Благодаря ти предварително.

Поздрави.

Здравей Илия!Не мога да ти кажа със сигурност дали извършват подобен вид услуги,защото никога не съм се възползвал от тях за това.Аз живея в Орхус и тук си има човек,който се занимава с тези неща.Ще ти дам малко инфо как да се свържеш с посолството ни в Копенхаген и дори и да не легализират и превеждат,най-малкото ще ти кажат къде,кой може да я свърши тази работа и как да се свържеш с него.

Gamlehave alle 7, 2920 Charlottenlund
Tел. + 45/39/64 24 84, 63 38 72
Факс: + 45/39/634 923
Е-mail: bg-embassy@mail.tdcadsl.dk

Това са възможносттите за връзка с нашето посолство.
Успех!

Lomski

Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот s33n » 14 Март 2009, 10:32:40

здравейте,да информацията е достоверна, но лично на мен не ми беше необходима легализация.
Отидох до полицията на 2.01.2007 година попълних формуляра, и си дадох книжката след което ми дадоха лист хартия с която карах около 2 седмици.Вазможно е да има промяна ;)
Аватар
s33n
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 11:21:50

s33n написа:здравейте,да информацията е достоверна, но лично на мен не ми беше необходима легализация.
Отидох до полицията на 2.01.2007 година попълних формуляра, и си дадох книжката след което ми дадоха лист хартия с която карах около 2 седмици.Вазможно е да има промяна ;)

Никаква промяна - същата история е! Едниственото, което не съвпада в твоята и моята версия е , че аз чаках само 1 седмица. Предполагам за 2 години са станали по-бързи ;) . Нече като отидох не ми казаха и на мен две седмици , просто се шегувам :lol:

Поздрави!
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО

Lomski

Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Milena8 » 21 Октомври 2010, 02:46:03

lazar_lulchev написа:
s33n написа:здравейте,да информацията е достоверна, но лично на мен не ми беше необходима легализация.

Никаква промяна - същата история е! Едниственото, което не съвпада в твоята и моята версия е , че аз чаках само 1 седмица. Предполагам за 2 години са станали по-бързи ;) . Нече като отидох не ми казаха и на мен две седмици , просто се шегувам :lol:

Поздрави!

Здравейте,вече има промяна от 2-3 месеца.Един съсед и приятел си смени книжката срещу 400кр.и медицинско.Аз преди 1 год.смених моята за 260кр. без медицинско.

Потребители благодарили на автора Milena8 за мнението:
Lomski

Milena8
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот kvk » 26 Март 2012, 04:45:55

Мога да дам по прясно инфо ако някой го интересува,Подадох документи в комуната за смяна /след доста перипетии м/у комуна и полиция,едните ме пращат при другите и обратно но най накрая се разбраха/ около 1 декември 2011г. с кат.А,В,С,Т и М съм.Признават ми всички категории но изписват на документа само А,В,С другите 2 кат.си важат макар че не ги изписват на новата книжка.Дойде в пощата за около 20 дни.Заместващия документ който издават е бележка която не важи за БГ,а само за Скандинавските и Германия,но може да се кара в БГ с нея.Питах в КАТ,казаха че може да ми направят глоба максимум до 10 лв.за НЕ носене на документ.В комуната преди това ми поискаха да се направи легализиран превод на бг книжката/защото е с бг текс в точките отзад където са упоменати коя категория какво означава/от датски преводач който е учил и знае сравнително добре български,дадоха ми координатите му В Силкеборг и телефона и срещу такса от 150 дкк.ми я преведе и изпрати по имейл.Оттам ако искаш да не минаваш медицинско,ще ти важи за срока който е бил на бг книжката,примерно 5 год.напред./ако изтича след кратък период най добре е да се мине медицинско което е 400дкк,за мен беше 450 заради С категорията/. Моята беше до 2019г.но минах медицинско и сега е до 2041г.т.е. 30 г.за А и Б кат.и до 2021г. за С кат./ важи 10 год.след което се отива на психотест/.снимки в фото 4 бр.за 100 кр./трябват само 2/или актуални до 6 месеца назад.След което още 350 дкк.в комуната и ми излезе над 1000 крони общо.Куриоза беше когато подавах документите в комуната,преди мен си подаде документи за смяна баба която беше раждана 1931 год. [-( след 70-тата година я издават посмъртно,само да можеш да шофираш.

Потребители благодарили на автора kvk за мнението (общо 2):
Lomskimnemonic
Рейтинг: 8%

kvk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Lomski » 5 Октомври 2012, 21:49:16

И на мен ми искат да преведа данните от книгата...не ги разбирали в комуната. Аман от грамотни комунали... ](*,)
Дайте мейл или тел. на преводача ..благодарско в аванс. :thumbleft:
Апропо..
..листа хартия вече важи за 3 месеца,струва 260ДКК.+ актуална снимка/има фото кабини и във' комуните/ ! Ако ви поискат превод на книжкатата -не ходете до БГ или в „скъпото„ ни посолство, а търсете преводач в Дания-излиза по евтино-150ДКК.
Датската книжка си струва разходите и чакането! А и е валидна за повече време.. :cheers:
Аватар
Lomski
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти

Мнениеот kvk » 16 Ноември 2012, 18:29:06

дано не е късно,сега чак отворих пощата си. писал съм ти на лични. Казва се Ерик Кнудсен и ще се разберете на български,просто по бавно трябва да му се говори.Ако владееш говорим датски няма проблем.
kvk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Назад към Документи