• Advertisement

Сайт за коли в Дания

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Сайт за коли в Дания

Мнениеот nabliudatel » 26 Май 2008, 21:34:28

Искам да попитам дали някой знае сайт за продажба на коли в Дания.Предварително ви благодаря.
.....................................
Правила и условия на Заедно
6. Препоръчително е писането с кирилица (както теми така и заглавия). Тези, които нямат кирилица могат да използват вградената в страницата кирилизация (най-горе в дясно - синьо/червено квадратче с избрания език за писане). Освен това са предоставени и допълнителни езикови средства, непосредствено до нея.

редактиРел и превел: vel
Аватар
nabliudatel
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 26 Май 2008, 21:54:24

Всичко за колите :arrow: там
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Сайт за коли в Дания

Мнениеот lazar_lulchev » 18 Февруари 2009, 01:54:36

И аз знам нещичко :)

www.bilbasen.dk
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот s33n » 14 Март 2009, 20:27:10

да bilbasen е един от наи добрите и наи лесни за ползване
www.dba.dk
това са големите сайтове за коли в дания
а това от link.tdc.online не видях смисала от него защтото е препратка за нови коли информацията е много, и се 'чудиш от сайт на сайт кои да отвориш.
Има линк на ФДМ това не е сайт за коли а застраховане на коли и ремонт! - и т.н
Аватар
s33n
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaskoLeon » 14 Март 2009, 20:32:51

Търсих Пасат от 1995 година до 2000 евро и в резултат излезна една шофьорска кожена седалка! Мама мия! Там колите май са голям лукс!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 61 пъти

Мнениеот s33n » 14 Март 2009, 21:23:36

като цяло да. 180% данък
голф 2 си купих преди 3 години и платих 3000 еuro като се има в предвид че беше с намаление 800 еuro поради някои неща за ремонт, дребни които сам отстраних.
peugeot 107 цена в германия 9850 euro
в дания 13000 euro
това е цена взета от официалните сайтове на пежо
колкото е по скъпа една кола, толкова разликата е по голяма ! ;)
Аватар
s33n
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 21:49:13

Само да кажа, понеже съм се засилил сега Март месец кола да си взема и бях решил ауди да си закупя. Няма да ви казвам колко бързо се отказах когато видях Ауди А8 - 2009 година за 1 500 000 ДКК (грубо 200 000 евро).Това не е човешко!Да не казвам, че беше базов модел ! :(

s33n , случайно знаеш ли цените в официалните сайтове на дадена марка автомобили дали имат включена застраховка или процент за лизинга ? Не за друго, но съм чувал (непроверена информация) , че ги включвали ?? Също така съм чувал, че ако взимаш нова кола застраховките са по ниски. Има ли някаква доза истина в това и каква ? :)

Поздрави!
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот s33n » 14 Март 2009, 22:05:04

Toва не е така ,единствено ако има промоция и специално сега/когато е криза/
Виждал сам промоции, но като цяло са си отделни разходи.повечето промоции са за екологичните марки автомобили.
преди година имаше закон които намали цените на колите които с един литар изминават повече от 19 км мисля че беше и цената падна с около 30 000дкк грубо но това беше за малките коли ;(
застраховките са скапи пример голф 2 гти 1.8 без каско под 27 години 3000дкк на тримесичие над 27 години пада до около 1500 дкк.
Такса път е 3000 дкк на година в сравнение за пежо 107 - 600дкк за vw фох 1200 дкк на година

Относто лизинг повечето сайтове си имат калкулатор за лизинг и си изчисляваш за колко месеца какви пари и т.н
Аватар
s33n
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaskoLeon » 15 Март 2009, 00:14:04

Сега си спомних интересна случка преди 15 години. Тогава си бях купил БМВ 323и на около 8 години. В съседния апартамент се нанесе за 6 месеца млад датчанин, бил на практика в немска фирма , което много се ценяло в Дания. Един ден го взех от спирката до в къщи и той ме попита какво работя. Казах му , а той каза ,че същата кола на подобни години карал и баща му, адвокат. Тогава той обясни,че автомобилите ги облагали с висок данък при внос, нещо като луксозен данък.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот s33n » 15 Март 2009, 00:26:12

според мен има някаде грешка защтото този данък го плащаш дори и да си купиш кола от дания, тоес една и съща е цената ако си я докараш от германия или си я купиш тук.
Цялото това е да се ограничи до минимум ползването на коли,но на практика се получава че хората вместо да си купят еко автомобил си купуват стара бричка на по 15 години ражда от всякаде и дефакто даржавата си пални хазната по тоя начин.
Има доста сериозен натиск от ЕU последните 1-2 години за намаляне на цените но до момента без резултат!
Аватар
s33n
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Март 2009, 11:23:53

s33n написа:според мен има някаде грешка защтото този данък го плащаш дори и да си купиш кола от дания, тоес една и съща е цената ако си я докараш от германия или си я купиш тук.
Цялото това е да се ограничи до минимум ползването на коли,но на практика се получава че хората вместо да си купят еко автомобил си купуват стара бричка на по 15 години ражда от всякаде и дефакто даржавата си пални хазната по тоя начин.
Има доста сериозен натиск от ЕU последните 1-2 години за намаляне на цените но до момента без резултат!

Незнам дали ще ги намалят! Много е зле то дори не е 180% , а си е 205% ,защото забравяш за 25% VAT :) . Вярно пълно е с трошки. Да ти кажа обаче, аз смятам, че има някаква врътка , защото хората карат автомобили до 2.0 двигател. Повечето гледат да не го превишават това .
Има 2 много глупави закона в шофьорския правилни.
Пъвия е : Всяка сутрин като си палиш колата трябва да натискаш клаксона , за да провериш дали работи. Пълна тъпотия , никой не го прави , пък и че употребата на клаксон в Дания е забранена. :lol:
Втория е :Ако спреш колата си някъде имаш право да я държиш включена само 3 минути.Сутрин, ако са ти замръзнали стъклата какво ще правим незнам . Трябва да сме за норматив чегъртай, чегъртай ! :lol: :lol: Ще кажете, че нещо се шегувам - няма шега няма измама. Едно приятелче замалко да захапе глобата , защото си чакал гаджето пред входа със включен двигател . Ех тези жени само разходи :lol: :lol: :lol:

Поздрави! :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот VaskoLeon » 15 Март 2009, 12:49:38

VAT 25% не трябва да се плаща, ако колата е внос от ЕС. Принципът в ЕС е ,че ДДС се плаща само един път. Например купуваш си кола от немец частник, той или първият собственик вече са платили ДДС в Германия!
Нека стане ясно с един пример за 180 %. Купуваш си Голф 3 от Фленсбург за 1000 евро. Внасяш колата на твое име в Дания , данъка 1800 евро ли ще бъде?
Тогава колата ще струва 1000 цена +1800 данък +200 номера за транзита + датски номера + датска застраховка + датски пътен данък?
Ако немецът ви напише в договора, че си я купил за 100 евро?
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Март 2009, 13:05:46

VaskoLeon написа:VAT 25% не трябва да се плаща, ако колата е внос от ЕС. Принципът в ЕС е ,че ДДС се плаща само един път. Например купуваш си кола от немец частник, той или първият собственик вече са платили ДДС в Германия!
Нека стане ясно с един пример за 180 %. Купуваш си Голф 3 от Фленсбург за 1000 евро. Внасяш колата на твое име в Дания , данъка 1800 евро ли ще бъде?
Тогава колата ще струва 1000 цена +1800 данък +200 номера за транзита + датски номера + датска застраховка + датски пътен данък?
Ако немецът ви напише в договора, че си я купил за 100 евро?

Малко по различно е. Първо датски пътен данък няма.В смисъл пътен данък и датски номера - тези неща влизат в 180% . Мисля,че би било доста нагло да ми вземат двойна цена на колата, като данък и аз, и винетки, и данъци да им плащам за пътищата ;)
Няма значение на колко ти е написъл в договора . Идваш тук оценят ти колата и ти праскат данък. Тя хубаво в Германия е 1000 евро , ама тук може да е 1500. Много зависи какви екстри има - климатици, ел. пакети и т.н. всичко идва като бонус към цената. Тук братче не е за коли! Само за колелета е - гадна работа ! :(
Сигурен ли си,че за ДДС не трябва да се плаща ? Добре ДДС в България е 20 % , тук е 25% на мен ми се струва,че ще ме накарат да си платя разликата . Ти на какво мнение си ? Имам в предвид, то ДДС за всяка държава е различно или не е ?
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот VaskoLeon » 15 Март 2009, 14:15:55

ДДС е различно за всяка държава,така е. Германия 19%,Англия 17,5%,Италия 20%,Испания 16%,Франция 19,6%,Люксембург 15%,Австрия 20%,Швейцария 8%. Но принципът е такъв, ДДС се плаща само веднъж, там където е била колата за първи път регистрирана. Фирмите работят при други правила,но ние говорим за частен внос на автомобили.
Карайте си коли с българска регистрация. Но не на ваше име,а на някой близък от България. Ти си в голям град, всеки ден паркираш на различни улици, за да не се набиваш в очи на датчаните. Аз съм карал повече от 5 години микробус с български номера в Германия, спирах го все на едно също място на нашата улица и не съм имал никакви проблеми. Пък колко съм спестил от превишена скорост и несъзнателно минаване на червено! Като ме снимаше радар си казвах,че пак съм спестил 50 евро. :) :) Тогава България не беше член на ЕС.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Март 2009, 15:54:47

VaskoLeon написа:ДДС е различно за всяка държава,така е. Германия 19%,Англия 17,5%,Италия 20%,Испания 16%,Франция 19,6%,Люксембург 15%,Австрия 20%,Швейцария 8%. Но принципът е такъв, ДДС се плаща само веднъж, там където е била колата за първи път регистрирана. Фирмите работят при други правила,но ние говорим за частен внос на автомобили.
Карайте си коли с българска регистрация. Но не на ваше име,а на някой близък от България. Ти си в голям град, всеки ден паркираш на различни улици, за да не се набиваш в очи на датчаните. Аз съм карал повече от 5 години микробус с български номера в Германия, спирах го все на едно също място на нашата улица и не съм имал никакви проблеми. Пък колко съм спестил от превишена скорост и несъзнателно минаване на червено! Като ме снимаше радар си казвах,че пак съм спестил 50 евро. :) :) Тогава България не беше член на ЕС.

Тези работи и аз ги стоплих. ;) Писъл съм ги в една друга тема . Аз обаче искам да си взема кола сега и понеже нямам възможност да изсипя 20 000 евро за автомобил на един път , за това съм решил да си взема на изплащане. С удоволствие бих го направил от България, но няма как да стане, защото там нямам никакъв доход и мисля , че е невъзможно :( Затова датските регистрацийки ме зовът , но надеждата умира последна. Ще продължа да се моля да намалят тези 180% !

Поздрави!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Новобранец