• Advertisement

Cайтове за квартири

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Ако някой има информация предварително ви благодаря

Мнениеот nikoli » 29 Април 2008, 22:21:56

Здравейте на всички,
Преди една година дойдох в Дания за да живея с приятелят си.Сега обаче нещата не вървят и аз трябва да си търся жилище.Приеха ме в DTU, но ще започна чак септември, а за общежитие се чака до края на август месец.Някой може ли да ми даде информация за сайтове за квартири? Подала сам документи за разрешение за престой,но не знам къде да попитам за квартира.Ако някой има информация предварително ви благодаря.
nikoli
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Cайтове за квартири

Мнениеот Raim » 15 Февруари 2009, 19:40:30

ами чукни на google.dk (хъс леже) и града където се намираш би тръбвало да ти искарва фирмите коъито предлагат жилища под наем. аз се намирам вив вейле.може да се пробваш на този и този сайт.www.abb.dk

Моля, пишете само на кирилица. Шльокавицата се трие директно. Ако нямате инсталиран кирилизатор, използвайте вградения в сайта. Можете да го намерите най-отгоре и най-вдясно на сайта. Представлява синьо бутонче, което можете да натиснете с мишката.
naddya
Аватар
Raim
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 18 Февруари 2009, 01:40:59

На теб е късно да ти помогна,давайки ти някой сайт,но може някой да му потрябва :)
Има много сайтове за търсене на квартира обаче всичките са на датски.
За съжаление в момента се сещам само за този:

www.boligportal.dk
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот rade1919 » 9 Август 2009, 10:06:16

Здравейте,искам да ви поздравя за това,което правите тук,за времето,което отделяте за да помагате на другите.Изчетох почти всичко,защтото имам намерение да се преместя в Дания.Имам два въпроса и ще се радвам да ми отговорите.
В търсене на жилище попаднах на този сайт - www.copenhagen.graigslist.org. Изпратих около 10 запитвания на различни обяви и отговорите,които получих ми звучат по един и същи начин.Имам усещане,че един и същи човек ги е писал.Всички си дават жилищата,защото работят извън Дания.Някой попадал ли е на този сайте?Моля споделете какво мислите. Вторият ми въпрос е за работа и ще го задам в раздела за работа.
rade1919
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 9 Август 2009, 13:05:49

Ах, този не го знам аз! За сефте го виждам. Обаче, ето ти един друг, който преди секунда ми изкокна в главата.

www.boligbasen.dk

Cheers! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rade1919 » 9 Август 2009, 13:48:32

Благодаря за бързият отговор.Искам да ви предупредя за сайта за жилищта,който написах в предишният си постинг.Мисля,че са мошеннитци,които тарсят лесни пари от доверчиви хора.Както казах,всички ми писаха,че са извън Дания и ще ми изпратят ключовете след като подпиша договора и се разберем как да получат едномесечен депозит. :mrgreen: А и да добавя,че двама от тях ми писаха,че работят в Африка ,а IP-то на емайла е в Америка :-k
rade1919
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 9 Август 2009, 13:57:17

rade1919 написа:Благодаря за бързият отговор.Искам да ви предупредя за сайта за жилищта,който написах в предишният си постинг.Мисля,че са мошеннитци,които тарсят лесни пари от доверчиви хора.Както казах,всички ми писаха,че са извън Дания и ще ми изпратят ключовете след като подпиша договора и се разберем как да получат едномесечен депозит. :mrgreen:

Определено и аз така смятам [-X ! Принципно датските сайтове завършват с .dk. Препоръчвам ви да ползвате само сайтовете, които аз съм посочил, за да няма после ](*,) . Те са проверени лично от мен :thumbleft: :thumbleft: , защото съм ползвал услугите им. Вярно, трябва да се плаща за да се ползват и всичко е на датски, но пък не е чак толкова скъпо и за датския - винаги можете да ползвате гугъл преводача. Да отбележа, че от датски на английски си превежда доста сностно. :))
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azazel833 » 9 Август 2009, 14:42:10

rade1919 написа:Благодаря за бързият отговор.Искам да ви предупредя за сайта за жилищта,който написах в предишният си постинг.Мисля,че са мошеннитци,които тарсят лесни пари от доверчиви хора.Както казах,всички ми писаха,че са извън Дания и ще ми изпратят ключовете след като подпиша договора и се разберем как да получат едномесечен депозит. :mrgreen: А и да добавя,че двама от тях ми писаха,че работят в Африка ,а IP-то на емайла е в Америка :-k

Със сигурност са измамници. Това за ключовете по пощата е стара схема. Най добрият начин за квартира е да се нанесете първо в хостел за около седмица /около 150 крони на ден/, и да си търсите квартира на място. Послeдната си квартира намерих тук: http://www.dba.dk
azazel833
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот rade1919 » 14 Август 2009, 21:47:38

Благодаря за информацията.Приемат ли кучета в хостелите?Имам малко Yorkie :) Искам да ви попитам ,много ли са набожни датчаните?Използват ли често фразата ,, Да оставим нещата в рацете на Господ"" или други подобни?Вече получих 5 емайла от въпросният сайте и във всички се споменава името на Господ многократно :)

:) Поздрави
rade1919
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bromma » 15 Август 2009, 12:10:10

Ха-ха :lol: :lol:
Голям майтап, на какви си попаднал?
Ако един нашенец казва след всяко изречение "да му е.. майката", дали е толкова голям е..ч?
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот Scooper » 8 Юни 2011, 10:21:08

Пичове извинявам се за тъпият въпрос, но как да се свържа с хората, които дават апартаменти под наем в www.boligportal.dk без да плащам 350кр? Възможно ли е въобще
Scooper
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот azazel833 » 6 Юли 2011, 21:11:00

не
azazel833
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път