• Advertisement

Работа в Дания

Мястото за Вашите безплатни обяви

Работа в Дания

Мнениеот deepinshadow » 15 Октомври 2007, 16:00:33

Как мога да намеря работа в Дания, чрез студентска бригада?
Аватар
deepinshadow
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот krist » 19 Октомври 2007, 15:06:42

бях чул за селкостопанска работа в дания,по правителствените спогодби,ставаше въпрос за бране на моркови :o , заплащането било около 100 лв на ден,но все още нямам по подробно инфо за условията на работа и живот.
krist
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот wawy4ka » 20 Октомври 2007, 13:04:41

Защо не попиташ в Usit colors, не знам дали специално за Дания имат бригади, но с питане и до Цариград ще стигнеш :)
Другото, което ми хрумва, е да идеш до фондация Кирил и Методий, те също организират някакви бригади, доколкото знам. Всъщност къде живееш, аз това за София го имам предвид.
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот clawfinger » 10 Януари 2008, 01:57:33

Здравейте и от мен. Ще съм изключително благодарен ако някой може да ми даде повечко информация относно следването в Дания. Прочетох, че образованието за граждани на ЕС е безплатно, и че получаваш право на работа (почасова най- вероятно). Ако някой е по тази линия в Дания или има представа моля да ми отговори.
Аватар
clawfinger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nikoli » 16 Януари 2008, 13:34:11

Зависи какво искаш да следваш. Откакто България е в EC следването в доста страни е безплатно, включително и Дания. Но си зависи от конкретното учебно заведение какви документи и в какъв срок ще ти искат. Аз уча в Техническият Университет и мога да ти дам информация за там.

Виж този линк:

http://www.dtu.dk/English.aspx
nikoli
Нов потребител
Нов потребител

До Clawfinger

Мнениеот Schnappi » 17 Февруари 2008, 16:58:31

Здравей:)
И аз като теб исках да уча в Дания и успях. От две седмици съм тук и ми харесва. Аз лично успях чрез ХАКЕС. Това е една организация, която изключително улеснява кандидатстването ти, най-малко защото не ти изискват сертификати за владеене на английски. Има още малко време за новото кандидатстване, така че можеш да се пробваш. Мога да отговоря и на други твои въпроси, така че ако искаш, ми пиши на лични. Сайтовете са: www.hakes.bg

Успех!
Аватар
Schnappi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

работа в даниа

Мнениеот krasico » 7 Октомври 2008, 17:16:45

здравеите на всички българи.аз сам в копенжаген тасиа си работа.много ште се радвам да се запознаиа с вси4ки българи в даниа :wink: :wink:
Аватар
krasico
Нов потребител
Нов потребител

Re: Работа в Дания

Мнениеот vilify » 9 Януари 2009, 11:22:17

Здравейте! По празниците прочетох в някои статии в БГ, че Дания щяла да отваря трудовия си пазар за българи, но в снощните новини казаха, че все още не е така и Дания все още е със затворен пазар за български разботници. Някой има информация кое е вярно?
Аватар
vilify
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот franklin » 9 Януари 2009, 12:10:15

Дания отваря трудовия си пазар за нас от 1 май тази година, а не от 1 януари.
franklin
Тукашен
Тукашен

Мнениеот vilify » 9 Януари 2009, 18:02:02

Благодаря много за бързия отговор! :)
Аватар
vilify
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 18 Февруари 2009, 01:26:20

Само да спомена ,че такова нещо като лятна работа в Дания има . Полска работа наистина.Но 100 лв на ден за такъв труд си е чиста експлоатация, ако питате мен .Тези пари са крайно не достатъчни за датския стандарт на живот сами ще се убедите. Ако към тази заплата се включва и квартирата ,така по бива.Обаче за 400 крони на ден не се хващайте на въдицата. Минималната заплата в Дания е 100 крони , което ще рече около 25 лева на час. На ден се работи по 6 часа, така че наистина смятам ,че 400 кр е неблагодарно!
Също така незная какво точно ще отваря или ще затваря дания от 1-ви Май , но тук работа за хора без датски е напълно невъзможно да се намери на този етап.Кризата за работни места доста се задълбочи и поне до Април месец ще остане така, но не смятам че след този месец нещата ще са се променили кой знае колко!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Re: Има ли Българи в Дания?

Мнениеот nitemare » 1 Септември 2009, 18:28:40

Моля помогнете да си намеря работа в Алборг.Преди 1 седмица гаджето ми замина,а на мен страшно ми липсва,обичам я и искам да съм с нея,но трябва да си намеря постоянна работа,за да мога да взема работна ВИЗА.Ще съм много благодарен ако някой ми отговори и ми помогне.Моят email е technoelecktro@mail.bg .Благодаря!!!
nitemare
Нов потребител
Нов потребител

Re: Има ли Българи в Дания?

Мнениеот lazar_lulchev » 1 Септември 2009, 22:52:42

nitemare написа:Моля помогнете да си намеря работа в Алборг.Преди 1 седмица гаджето ми замина,а на мен страшно ми липсва,обичам я и искам да съм с нея,но трябва да си намеря постоянна работа,за да мога да взема работна ВИЗА.Ще съм много благодарен ако някой ми отговори и ми помогне.Моят email е technoelecktro@mail.bg .Благодаря!!!

Здравей! Трогателно наистина, но аз няма как да ти помогна с това приятелче! :(

Успех ти желая! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pigito68 » 11 Ноември 2009, 09:31:30

:) Здравеите и от мен.Аз съм също в Копенхаген и имам голямото желание да започна някаква работа /почистване по дворовете.чистене.в оранжерии./не ме е страх от физически труд.В момента си имам дом и подслон .защото съм на гости и ме гледат като :flower: ,Но се обръщам към вас.които сте в този форум за работата ,помогнете със съвет ,Аз съм на 41г и съм по професия дет.у4ителка,Датски език не знам и сега почвам да уча малко .помалко,Поздрави,
pigito68
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Ноември 2009, 05:28:39

pigito68 написа::) Здравеите и от мен.Аз съм също в Копенхаген и имам голямото желание да започна някаква работа /почистване по дворовете.чистене.в оранжерии./не ме е страх от физически труд.В момента си имам дом и подслон .защото съм на гости и ме гледат като :flower: ,Но се обръщам към вас.които сте в този форум за работата ,помогнете със съвет ,Аз съм на 41г и съм по професия дет.у4ителка,Датски език не знам и сега почвам да уча малко .помалко,Поздрави,

Здравей! Желая ти успех със намирането на работа, както и с ученето на датския език! :)

За съжаление, аз нямам идея как да ти помогна с намирането на работа. Както много пъти съм казвал, това е до късмет. Просто си разпечатай няколко СВ-та и обикаляй, ако е необходимо. Трябва да нахалстваш инак никой няма да ти обърне внимание! :)

Поздрави!
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Търся/Предлагам