• Advertisement

работа като шофьор

Мястото за Вашите безплатни обяви

работа като шофьор

Мнениеот maho » 9 Февруари 2009, 09:16:20

здравейте,интересува ме мога ли да си намеря работа като шофьор в скандинавските страни?благодаря ви
Аватар
maho
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: работа като шофьор

Мнениеот lazar_lulchev » 18 Февруари 2009, 20:51:32

maho написа:здравейте,интересува ме мога ли да си намеря работа като шофьор в скандинавските страни?благодаря ви

В Дания се търсят шофьори или поне съм сигурен,че градски транспорт имат нужда от такива и то много.За шофьор на камион не съм сигурен ,защото много претприятия фалират.Трябва да си наясно ,обаче че има нови законови изисквания за транспорта на хора .Трябва ти Е.Р. сертификат. Нямам идея какво му е пълното наименование на това сертификатче,нито пък как се казва на български.Знам със сигурност,че без него с книжките си (както ти така и аз) можем да се позабършем някъде :) Цената за придобивка на такова нещо е около 20 000 датски крони в български пари това ще рече около 5000 лв и се явяваш и на изпит и имаш и обучение от 260 часа. Правилата са много стриктни. Нямам си и на идея дали е влязло по някакъв начин в нашата мила родина :) Но без такова нещо просто не те взимат на работа :( Цената която съм написал е в Дания, но чух че и в Румъния и Полша е почти същата.
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 9 пъти

Назад към Търся/Предлагам