• Advertisement

Въпрос за престоя във Финландия

Форумът, който касае всеки!

Въпрос за престоя във Финландия

Мнениеот hallucination » 3 Декември 2009, 11:47:49

Здравейте .
След като България е член на европейския съюз и аз искам да отида при роднина във Финландия ..... колко е максималния разрешен престой там? 8-[ 8-[
hallucination
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Въпрос за престоя във Финландия

Мнениеот lazar_lulchev » 17 Януари 2010, 10:39:43

Ами, ако няма някакви специални изисквания, мисля че като турист можеш да прекараш в страната шест месеца :) Но все пак го провери някъде. :)

Поздрав! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот ville » 11 Юли 2010, 19:45:56

добъп ден ,имам няколко вапроса и се надявам да получа отговори от вас тези които отдавна сте в финландия,обожавам тази държава и много искам да се установя там,да уча више там,колкото по скоро толкова по добре,вярно лие че там се учи безплатно,и как се процидира със емигрантите,вярно лие че има безплатни курсове на фински,швецки,за чужденците .каквиса минималните заплати,и от каде мога даси намеря квартира от тук бг.(моля да получа отговор плс)
Нов потребител

Мнениеот naselo » 11 Юли 2010, 22:33:41

Ако има безплатни курсове за швецки, шведски де, хайде да ходим там. Аз мога да тръгна до месец.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот ville » 13 Юли 2010, 22:22:05

хехех то и аз мога да трагна до месец ,ама искам онформацияя
Нов потребител

Мнениеот koshava » 25 Март 2011, 10:54:07

ville написа:добъп ден ,имам няколко вапроса и се надявам да получа отговори от вас тези които отдавна сте в финландия,обожавам тази държава и много искам да се установя там,да уча више там,колкото по скоро толкова по добре,вярно лие че там се учи безплатно,и как се процидира със емигрантите,вярно лие че има безплатни курсове на фински,швецки,за чужденците .каквиса минималните заплати,и от каде мога даси намеря квартира от тук бг.(моля да получа отговор плс)

Здравей, аз отдавна не съм се вясвал в този форум но, ето ме на. Колкото до образованието да, безплатно е за сега- чувам спекулаций или истина че ще ставало платено зарад многото желаещи от чужбината. За сега е аванта. Колкото до езиковите курсове, няма тотално безплатни, частично се плаща все пак, в рамките на 20-60евро за един курс. А това зависи дали си регистриран офицялно и си регистриран в бюрото по труда. веднъж регистриран, и имаш тяхната соцялна карта-КЕЛА карта, тогава е далеч по лесно но, аванта няма. Заплатите са винаги в зависимост от професията мястото и закона, нямат фиксиран стандарт по който да се водим. Колкото до квартирата, тук удряме на камък! Не е никък лесно да си вземеш една. Фински език трябва, чакаш да те одобрят в смисъл хазяинът и съответно агенцията чрез която търсиш да ти предложи подобаващ апартамент. Чакане е една от характерните черти на Финландия, когато ства дума за квартири или държавните инстанций. Разбирасе може да стане и веднага, вапрос на късмет. Някой взимат 7евро на час, а други по 12, 15 и т.н.т. Но, както вече казах, факторите който опеделят заплатата са твъреде много за да ги обяснявам тук.
Дано съм помогнал малко поне!
Аватар
koshava
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Martinbgabv » 6 Юни 2011, 12:58:36

Извинете за безпокойството,току що се регистрирах в този сайт,има някои теми относно Финландия,които ме вълнуват сериозно.Най-вече искам да знам какво е положението с регистрацията в бюрата по труда,колко години е необходимо да работя там,за да мога да получа евентуално пенсия(дори и минималната за страната),възможно ли е само с английски да си намеря някаква работа,и какво е положението с квартирите? Обиколи съм половин Европа,но навсякъде говорят,че Скандинавията било най-доброто място по отношение на социалната политика и интеграция.
Ще бъда много благодарен на всякаква информация от рода!
Martinbgabv
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Работа, данъци и осигуровки