• Advertisement

Работа във Финландия или Норвегия

Форумът, който касае всеки!

Работа във Финландия или Норвегия

Мнениеот MrBig » 30 Април 2006, 22:10:40

Интересува ме мога ли да кандидатствам за работа в някоя от тези държави.Имам голямо желание да изкарам 1 да 2 години в някоя от тях.
Ползвам английски немски и руски.
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

finland

Мнениеот koshava » 11 Юли 2006, 08:56:09

За Норвегия незнам но Финландия без финнски няма работа! Аз живея вече две години във хелсинки. Все още нищо не работя и не ни признват дипломите! така че трябва да се учи езика поне 3 години понеже е многго труден! Иначе сасмо със работен договор за не по малко от 4 месеца . но това значи че трябва да обърнат цялата Финландия за такъв специалист и да не намерят, чак тогава ще ти се обадят на теб! сложно и трудно е! единствената работа за чужденците която се работи е чистенето в компаниите за чистене на магазини и такива. и понякога невзимат чужденци щот не искат, искат си финландси. Но сега след като отварят границите за работа за БГ хора, може и да се променят нещата но аз все още незнам какво ще бъде по различното. ще чакаме и ще се разбаре!
Аватар
koshava
Нов потребител
Нов потребител

Re: finland

Мнениеот MrBig » 23 Юли 2006, 11:21:27

koshava написа:За Норвегия незнам но Финландия без финнски няма работа! Аз живея вече две години във хелсинки. Все още нищо не работя и не ни признват дипломите! така че трябва да се учи езика поне 3 години понеже е многго труден! Иначе сасмо със работен договор за не по малко от 4 месеца . но това значи че трябва да обърнат цялата Финландия за такъв специалист и да не намерят, чак тогава ще ти се обадят на теб! сложно и трудно е! единствената работа за чужденците която се работи е чистенето в компаниите за чистене на магазини и такива. и понякога невзимат чужденци щот не искат, искат си финландси. Но сега след като отварят границите за работа за БГ хора, може и да се променят нещата но аз все още незнам какво ще бъде по различното. ще чакаме и ще се разбаре!

Е.не е чак толкова далече.Дано след 1 януари има някакво развитие към добро.
И благодаря за информацията.
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Re: Работа във Финландия или Норвегия

Мнениеот zabar » 2 Септември 2009, 12:28:48

ингересува ме-работа -стоматолог-Финландия
zabar
Нов потребител
Нов потребител

Re: Работа във Финландия или Норвегия

Мнениеот tshterev » 14 Декември 2011, 21:25:02

zabar написа:ингересува ме-работа -стоматолог-Финландия

Здравейте от Финландия първо искам да ви кажа че е много трудно да си намериш работа във Финландия без да знаеш Фински или поне Шведски(който е втория официален език тук) Аз като дойдох си мислех ,че ще се оправя някак си и ще си намеря бързо работа в началото дойдох при приятели и чрез техни приятели си намерих работа много бързо за съжаление беше само за около 4 месеца и работата приключи. А след това ме чакаше суровата действителност .РАБОТА АМА НЕ! Всички тук си искат техния език даже по възможност и двата поне където съм аз.Аз говоря перфектно английски и руски и малко немски и испански.Но се принудих преди няколко месеца да започна да уча шведски . Да ама пак НЕ искат си техния и това е сега след нова година ще почвам и Финския че да видим. Колкото до въпроса за стоматологията тук всички медици са с предимство ама ще трябва да се сдобиеш с огромно търпение и добра банкова сметка че за медиците е задължително да знаят и двата езика. Съответно си има курсове на които да ходят специално за тях.Просото им трябва търпение и малко инат ако някои си мисли че с английски или немски ще дойде и ще започне веднага работа жестоко се лъже трябва търпение и учене след това съответно си струва чакането и инвестициите щото заплатата на един лекар тук е около 6000-8000 евро като за начало. Добре звучи но не е лесно.Надявам се да съм ви бил полезен.
tshterev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Назад към Работа, данъци и осигуровки