• Advertisement

Признаване на учебната година

Напред, науката е слънце!

Признаване на учебната година

Мнениеот woho41319 » 28 Март 2016, 23:27:28

Здравейте,
вече втора година живея в Германия и посещавам училище в 12 клас (в България би трябвало да съм 11 клас). Налага ми се да се върна в България и да завърша основното си образование там. Въпросът ми е,ще ми се признаят ли тези две учебни години,през които съм била тук в Германия или ще ме върнат в класа, който последно съм завършила в България,т.е да ме върнат в 10 клас,понеже като заминах за Германия бях завършила 9ти.
Ще бъда много благодарна,ако някой би могъл да ми бъде полезен :)
woho41319
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Признаване на учебната година

Мнениеот bknf » 29 Март 2016, 06:26:32

woho41319 написа:Здравейте,
вече втора година живея в Германия и посещавам училище в 12 клас (в България би трябвало да съм 11 клас). Налага ми се да се върна в България и да завърша основното си образование там. Въпросът ми е,ще ми се признаят ли тези две учебни години,през които съм била тук в Германия или ще ме върнат в класа, който последно съм завършила в България,т.е да ме върнат в 10 клас,понеже като заминах за Германия бях завършила 9ти.

Сигурно имаш предвид, да завършиш средно образование. Защото основно си имала - то е oт 5 до 8-ми клас.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 ... 0%B8%D1%8F

Първо трябва да разбереш, къде да отидеш и към кой да се обърнеш. В кое училище - в кой град.
Има ли къде да отседнеш и живееш в някой голям град?
След което да говориш с директора или директорката на съответното. Сигурно някои ще се съгласят.
Tъй като знаеш вече немски, то сигурно ще те вземат в някоя немска гимназия.
Ето например, една такава http://91neg.bg. Или може и някоя друга да намериш.

После, обади се там по телефона - обясни им твоя случай, че си учила в Германия и че искаш да отидеш там с такава цел. И какво е необходимо. По скайп с преплащане до България струва 4 цента/ мин. Не абонамент, а Skype Guthaben.

Също и друг въпрос. Щом си вече в някакво немско училище - не можеш ли да завършиш там, и ако не - какви други възможности има (за завършване на средното образование)? Или наистина става дума за основното образование?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Назад към Образование