• Advertisement

Изтекли документи / Удължаване на паспорт

Информация за легализация на документи, подновяване на документи за самоличност и др.

Изтекли документи / Удължаване на паспорт

Мнениеот Mr.Bombastic » 13 Август 2004, 09:38:37

Току що се обадих в нашето консулство в Бон и се оказа че мога да си извадя нов паспорт направо при тях(удължаване само в краен случай и то до 6 месеца). Трябва само да носите:
- досегашния си межд. паспорт + лична карта;
- 4 паспортни снимки;
- акт за раждане;
- при брак трябва и документ за това(не знам как се казва, не ми се е случило още :)).

Човекът с който говорих каза че трае до 6 месеца цялата процедура и затова трябва да подадете документите не по късно от 6 месеца преди изтичане на пасорта.

За информация се обадете на този тел.: 0228 3630615. Има още един на тяхната страница, но той не е валиден - явно страницата е старичка. Раб. време е от 9-12 часа като в сряда не работят.

Поздрав и дано тази информация да ви е полезна.
Последна промяна Mr.Bombastic на 17 Август 2005, 12:41:43, променена общо 2 пъти
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 13 Август 2004, 09:43:45

Забрави да споменеш, че искат и такса от 50 евро за услугата. Изедници!

Аз направих следното. Отидох си в БГ и срещу 30 лева си го извадих за 3 дни паспорта. Какви документи ми трябваха... 1 снимка. Това беше всичко. А май и личната карта ми искаха, но не съм сигурен.

Тия в консулството, пардон дипломатичната служба, просто ги мързи да правят каквото и да е. Преди 2 години исках да питам нещо. Беше месец май и се оказа, че службата почива на българските празници (тогава бяха от 1 до 6 май, както и 24), плюс немските (тогава бяха 4 или 5 дни ако не се лъжа). Освен това службата не работи и в сряда... Като направих сметката, се оказа, че те са работили невероятните 11 дни за целия месец. Не е зле, а :lol: Само дето реват, че заплатите им били малки, онова им било незнам кво си...
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 13 Август 2004, 11:42:30

Ами мене ме притеснява нещо цялата процедура. Понеже в паспорта ми ограничиха раб. виза до датата му на изтичане и един вид като го подновя ще трябва отново да ходя да ми лепнат виза. Дали няма да има проблем след като вече съм имал раб. виза до определена дата, да трябва отново да покрият част от периода за който тя е била валидна. Един вид валидна е била до 2005 пролетта и сега като си подновявам паспорта, да не стане така че да нямам раб. виза 5-6 мес.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 13 Август 2004, 11:51:23

донт уъри както се казва 8)

Значи...

Вадиш си новия паспорт в БГ, но ще поискаш да не ти прибират стария. При което те ще ти перфорират само първата страничка с данните и ти го връщат.

Пътуваш насам с двата паспорта - един като документ за самоличност, другия с визата. Отиваш в Ауслендърамта и там ти праскат същата виза като преди. Със същия срок на годност. Струва 7 евро ако не се лъжа. И ти казват да отидеш там един месец преди да ти изтече визата, за да ти дадат друга, която ще важи докато ти изтече Арбейтсерлаубниса. Малей обожавам да пиша тия думички на БГ :lol:

И тва е.
Работа за нула време. А не да се ядосвам с тъпите БГ служби...... (следват 5 минути нецензурни изрази)
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 13 Август 2004, 14:42:03

Честно казано бих бил по спокоен ако ми изпраскат една виза до края на регламентирания срок, а не да ходя пак. Но ти си по отдавна сигурно си се сблъсквал доста със системата.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 16 Август 2004, 11:13:34

Мани братче кво да ти обяснявам.

Ама и немците си имат цаката 8)

Първо ми разкатаха мамата в немското посолство в БГ. Уж за хора със зелени карти не се чакало. Е да, ама не. Отивам си аз с документите в посолството. Тогава все още имаше визи и там беше като един средно голям митинг на БКП, само че с доста по-различни участници - студенция, разни млади девойки, които искат да стават оперки и разни тъмни субекти, къде с разни пищни каки (познайте за какви ги гласят), къде отиващи за коли, къде кой ги знае за какво.

Успях да се докопам до "Пазителят на портата" и му казах, че съм за зелена карта, та той взе, че ме пусна. Наредих се на някакво гише. Там попаднах на някаква немска фрау, дето била проста учителка в немската гимназия в София. Колкото народ си вадил немска виза, всичките я псуваха :twisted:

Добър ден, казвам аз, дошъл съм за виза във връзка с програмата Зелена карта. Тя ми погледна докиментите и ми каза, че не може да ги обработва, защото нямам номерче за чакане. Е, това да й е проблема на каката... Отивам при чичковците на вратата и им казвам "Дайте ми номерче" И се уредих с номерче. Отивам пак при тьотката, а тя ми казва "Вашето номерче е 14000, а ние сега обработваме 7000, елате след месец." "Какъв месец бре? Аз след 2 седмици требе да се явя еди къде си, на майната си" "Ами съжалявам"

Е накрая ми дадоха виза. След като се обадиха от Германско и говориха с шефа на консулската служба. Петък ми приеха документите, понеделник ми дадоха визата, вторник излетях.

Тъпото в цялата работа беше, че ми дадоха двуседмична виза. Та тук трябваше да вадя нова и то доста бързо. Да ама обикновената процедура по издаване на зелена карта траела обикновено 1 седмица. А аз имах 2 дни :lol:

Пак трябваше да се обаждат хора по службите. Да си правя фалшиви договори, че живея при шефа ми, защото където живеех, собственика категорично отказа да ми даде онуй розовото листче, защото живеехме трима души на 30 квадрата. Накрая успях, след като имах резервация за полет до БГ, еднодневна виза (двуседмичната изтече и ми дадоха продължение за един ден, срещу 30 марки), фалшив договор за наем и стегнат багаж (ако не ми бяха дали визата, имах време до полунощ да напусна ЕС)

Направо да се спукаш от смях :D
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Onlooker » 16 Август 2004, 14:55:42

A kato izlizash ot BG ili kato vlizash tuka njama li da se poluchat problemi kato pokazvash po dva pasporta na granicharite?
Da ne vzemat da se zajajdat?
Аватар
Onlooker
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 16 Август 2004, 15:47:41

Аз поне нямах никакви проблеми. Но досега аз винаги съм пътувал със самолет, а там контрола е по-лек. Не мога да кажа как е положението ако влизаш с кола, рейс или влак.
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

с два паспорта

Мнениеот miro » 17 Август 2004, 10:47:55

"A kato izlizash ot BG ili kato vlizash tuka njama li da se poluchat problemi kato pokazvash po dva pasporta na granicharite?"
Бях питал някъде и ми бяха отговорили че се получавали проблеми. Заяждали се (предполагам тези от калотина) просели си подаръци и пр. Пък и ако си пътувал с рейс знаеш ква суматоха е всеки път и със сигурност ще е най-малкото неудобно. По принцип не правили проблеми само първия път (то тогава няма и какво да кажат просто).

В тази връзка мога ли Септември като се връщам в БГ да си извадя нов паспорт (при условие че старият паспорт е валиден до догодина Май) или има някакъв срок - примерно че старият трябва да изтича след 6, 3 месеца ?
Аватар
miro
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 17 Август 2004, 10:59:00

Мен ме попитаха само за причината на смяната и им казах, че е поради изтичане на срока на паспорта. Аз смених моя през май, а той изтичаше следващия април, почти 11 месеца.
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Смяна на паспорта

Мнениеот krumi4a » 25 Август 2004, 15:35:09

Скивайте сега за смяната на паспорта. Моя изтича май 2005 и преди 2 седмици бях в посолството в München и ми казаха, че вече в Германия не удължавали паспорти. МОгат да ти направят друг за 6 до 8 месеца. Другият вариант е да се попълни в посолството заявка за изваждане на нов паспорт и едно пълномощно, аз писах майка ми. Та попзлваш ги тия работи носиш 3 МАТОВИ снимки, те ти го заверяват и го пращаш в БГ и там става за 3 дена и ваште ти го пращат пак в Германия всичко за по малко от 1 месец. Само незнам накрая кво трябва да прая със старият и как ще ми лепнат старата виза, или пък ако излизам с автобус от Германия с новият паспорт ще ме питат ли защо нямам печат на влизане... и т.н ок е че си правиш нов паспорт докато си в De ама после кво става ще ви пиша по нататъка :?
Аватар
krumi4a
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот skorpion » 16 Септември 2004, 13:10:52

Az se obadih v konsolstvoto v Bonn i ottam mi kazaha, che s palnomoshno se izdava nai-barzo nov pasport. Te sashto mogat da go izpratjat do BG, no trae 6 meseza. Pri vsichki polojenija, kato poluchish novija pasport, trjabva starija da go dadesh ili v konsulstvoto ili da go izpratish za BG. Choveka, koito ti izprati pasporta ot BG, trajabva da kaje kade shte si predadesh starija pasport, sled kato poluchish novija.
Аватар
skorpion
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Onlooker » 19 Септември 2004, 12:01:48

Само още малко личен опит:
Сменихме си паспортите в БГ за три дена. Първо: паспорти не могат да се продължават, заради нови неща по повишаване на сигурността. Просто всички паспорти издадени преди 2-5 години задължително се подменят. :lol: . Познай колко хора има дето бързат и искат да го направят за кратък срок - отпускари, студенти, моряци и т.н..
Малко е скъпичко - за бърза услуга - по над 60 лева на човек. После, нямало да има преизпълнение на Бюджета а ?!
Като се подават документите просто трябва да кажеш, че искаш да си оставиш стария заради активна виза. После - ясно: 3 часа чакане за подаване в компанията на най-вече мургави "туристки", дето все нещо имат неточно и висят по половин час на гишетата, още толкова за получаване след три дни. Самата операция, за разлика от мургавите mitbürger-и, трае 2-3 минути. Стария паспорт ти го връщат продупчен с перфоратор.
На границата - аерогара Варна - граничния полицай беше изненадан, понеже и на него му се видя чудно, че паспорти не се удължават, а се издават нови. Проблеми обаче нямаше. На влизане, пак леко учудване от немска страна, но пак без проблеми. Сега си имаме по два на човек.
:lol:
Ами това е.
Аватар
Onlooker
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот miro » 1 Октомври 2004, 12:12:02

странно, в моята община нямаше никой и си го изкарах за минута (вярно ходих 2 пъти, но защото не знаех че се носело свид. за раждане) И аз бях неприятно изненадан от 60те лева. но хора просто нямаше. Не знам ти в ккоя обшина си ходил (аз младост-софия)
на летището минах за секунди. Когато съм само с единия паспорт винаги го гледат с няква лупа, искат лична карта и пр. сега бях приятно изненадан :)
Аватар
miro
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот murry » 8 Октомври 2004, 20:22:49

miro,четейки по форума,случайно попаднах и на твоето изказване...и ме впечатли "моята община софия-младост",а това също е и моята община:)
Поздрави и късмет!
Аватар
murry
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Документи