• Advertisement

Bръщане на ДДС на границата

Информация за легализация на документи, подновяване на документи за самоличност и др.

Bръщане на ДДС на границата

Мнениеот azbuk » 28 Юли 2007, 13:38:09

здравейте,

на малкия змей в България му купих кънки за фигурно пързаляне, че сме големи фенове на тоя спорт. по принцип на брат ми не му пука за парите, но каза, ако мога, да се опитам за сумата, която съм платила, да си взема ДДС-то. никога не съм го правила и не знам дори къде да отида. имам документ за покупката. знам, че ако съм студентка тук, не мога да си взема ДДС, но покупката все пак не е за мен и няма да я връщам обратно. дали ще ми разрешат в този случай? някой друг с подобен опит?

мерси предварително.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот daisy » 28 Юли 2007, 16:35:05

azbuk, доколкото знам това беше възможно до миналата година. Сега вече сме член на ЕС и няма да стане.

"Visitors from outside the EU are entitled to get a refund of VAT paid on goods they have purchased during their stay in the EU provided that the goods are produced to Customs on departure from the EU together with the VAT refund documents."

Тук го прочетох това:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/co ... dex_en.htm
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот farwla » 28 Юли 2007, 16:38:55

Значи, до мин. година беше възможно-когато купувачът не е е ЕУ гражданин, при напускането на ЕУ (на летището) стоката се декларира и така...съответно ДДС -то беше дължимо в БГ(ако човек е луд да декларира придобивката).
Обаче навсякъде, изрично ставаше върпрос за нон-ЕУ граждани...
Та според мен вече не става в Европа./вече няма и дюти фрий в самолетите/.
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот azbuk » 28 Юли 2007, 16:54:35

мерси за отговорите. ами явно няма смисъл тогава.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Назад към Документи