• Advertisement

Защо няма работа в България...

Форумът, който касае всеки!

Защо няма работа в България...

Мнениеот vivagd » 21 Март 2010, 21:29:36

Защо няма работа в България?
Защото две трети от работодателите са сметкажии,далавераджии и измамници...за това и работещите не им вярват.
Остана правилото аз го лъжа ,че му плащам а той ме лъжи ,че ми работи...
И до кога?
Нали сме европейска страна...само ни налагат глоби за това и онова.
Правителството трябва да наложи на работодателите часово и седмично заплащане и то не по малко от това в Европа.
Който на може да ги дава тези пари да затваря...който може да работи и така поне работещият ще е сигурен в плащането му.Минимума да е 500 лв.Под този минимум не трябва да си работодател.Така много от измислените и неплащащи данъци управители на фирмички ще освободят местата на умеещите и можещите.
Какви са тези търговци особенно на магазинчета дето ще те слага на проценти някякви и без договори...пишат ги през три дни и ги късат.Като трябва ще ги затворят и ще останат тези който плащат.
Недвижими имоти...пълна пародия на работа/иначе изискванията са големи/няма заплата,няма осигуровки,няма данъци
пак на % от сделки...само му събираш информация той си прави сделката и гушва от 3%-6% от продажната цена на имота...чисти пари.Е направил малко разходи за телефон,рекламка и гориво...няма счетоводство,няма касови апарати,няма данъци...е кой ще плаща на тази държава?
Нямало пари?Ами доходите от наеми на жилища и магазини...кой ги декларира в пълния им размер никой.
Особенно жилищата-с години не са плащали от 200 евро на месец,че и лукс 1000-1500 евро?а магазините и складовете
от 1000 евро нагоре и офисите а бележки дават от 100лв.
Докато си мълчим и траем...значи се оправяме и няма какво да се оплакваме,но щом на тази държава и трябват пари да си подреди къщичката и тогава да иска ред на стопанина и.
Щом всичко пак продължава да си върви по старому...защо и аз да си плащам данъците и да си харча паричките за нещо което не ме защитава като гражданин на тази държава.
За нас вече животът може и да е пародия...но скоро ще дойде и времето на пенсионерска България.
Те обаче ще оцелеят,че имат по няколко имота и продават за да продължат да живеят.А ние все още можещи да работят ще се разминем с пенсионния фонд поради голямото психическо износване на 20 годишния период на криворазбраната демокрация благодарение на мълчанието и търпимостта си.

Потребители благодарили на автора vivagd за мнението:
angelnn
Рейтинг: 4%

Аватар
vivagd
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Защо няма работа в България...

Мнениеот velingrad » 21 Март 2010, 23:19:21

Добре дошъл (най-после) vivagd!
Поясни моля те, каква е целта на Темата- моля.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот vivagd » 22 Март 2010, 07:38:29

Благодяря.
Тъй като комуникацията между хората е компа...всеки може да изкаже своето мнение,идеи и препоръки а форумите са и за това.
Поне това е темата за която се коментира постоянно поне сред моите близки,познати и в големия град в които живея.
Вместо да си го говорим на кафенце и на улицата ще е добре да го развием тук.
А и много са хората които се страхуват да пишат до вестници и медии.
Много от хората са работели в чужбина и харесват техните системи на работа/защо ги харесват...защото все пак те защитават/.
Много от журнаристите също преглеждат и пишат по форумите.Така много от идеите и предложенията могат по бързо и лесно да стигнат до тяхното предназначение.
Могат да се включат и други идеи...защо младите напускат България?и защо трябва това да се случва?
Абе толкова е просто...по цял свят има криза и пак са по добре...защо?Все въпроси...отговорите са мълчание и търпимост!
На хората им трябва РАБОТА...ПАРИ за тази работа...всеки иска да има свой дом/парадокс в България...да работиш с 300 лв.заплата и да плащаш 200 евро квартира/никъде го няма...и как става?,семейство и средства да съществуваш а не да работиш на две места по няколко часа за жълти стотинки.
Много може да се пише и коментира по тези въпроси.
А ако за това тук не му е мястото...моля да ме извините...няма да коментирам.
Аватар
vivagd
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vivagd » 22 Март 2010, 13:08:27

popwill ами нали точно това исках да кажа.
Просто е тъпо да седиш в къщи и на разходки и приказки да слушаш/а ние поне сме свикнали да работим/
и осигуровките си внасяме...и всичко си плащаме,заеми нямаме...но другите под наеми,с по две деца,без работа и пари
те отиват да работят...и са много.Нека да пишат за некоректните си работодатели,нека научим за всички такива,да не ги е страх.Колкото повече се говори в пространството толкова повече има смисъл и значи е истина.Не слагам всички под един знаменател.Има и такива които си вършат добре работата.Какво да направят те?В тази безисходица...да станат и работодатели...с какво...на кого?
Вярно е,че се говори само по форумите...ами дайте предложение,решения някакви,действия...Как да стане никой да не плаща нищо или отделни стачки като блуждаещи откоси на засичащ автомат...или всичко е на автопилот в неизвестната бездна-държава.
Хайде вие сте на ход...само с приказки не става...
Аватар
vivagd
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan » 22 Март 2010, 13:39:21

Аз си мисля, че нещата са комплексни. Утре ако станеш работодател, ще напишеш в този форум, че не можеш в България да си намериш свестен персонал. И няма да излъжеш, както също практиката сочи.
Е, кой е виновен сега? Работодателите или работниците?
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот vivagd » 22 Март 2010, 20:02:45

Не съм съгласна с това.
Ако наистина търсиш персонал...винаги ще намериш и то хора които ще ти работят.
А не да пускаш обяви и да чакаш автобиографии по разни пощи...със снимки вид паспортни и в цял ръст...
Вмесно това си направи събеседване и от толкова народ кандидати/къде с 2,3 дипломи,магистрати,докторати,празни кратуни/не можеш ли да усетиш кой ще ти работи...можеш постоянно да търсиш.
Един работодател трябва да има нюх и подход към общуването с хората ако иска да му вършат работата,а не да се мазнят,подлизуркват и скатават.
Той ще избира хора за работа или за туити ...унуйти!
Не се ли сработиш с хората и думата ти да тежи на място...колкото и да те уважават и ухажват заради работата и парите все някой ден ще ти подложат динената кора.
Аватар
vivagd
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan » 22 Март 2010, 21:52:12

Щом е така, значи има голям потенциал за работодателя в бг!
Усещам предприемачески дух у теб.
Какво те спира да преминеш от страната на работника към страната на чорбаджията?
deyan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bromma » 23 Март 2010, 12:34:26

:thumbleft: ivo75, явно си фен на Кейнс, аз също така смятам, с едно допълнение: култура в консумацията. "Презряните и подигравани в Бг" консуматорски общества са всъщност белите и проспериращи държави. Те обаче са си изградили култура в консумирането, в смисъл, че почти няма пазар за съмнителни стоки, ментета, некачествени, с неясен произход и дори стоки от държави с особен статут (напр. тук в някои магазини плодовете от Израел са отделени от другите, тъй като има призиви в медиите да се бойкотират израелските стоки). Докато в Бг как да набиеш в кратуните, че е по-добре да се купува, напр. кайма от 5 лв. от (уж) коректен производител, отколкото от 1 лв. от сергия на "женския пазар"?
А за създаване на подобна култура и навик трябва за съжаление да мине много време :(
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 252 пъти

Мнениеот deyan » 23 Март 2010, 13:38:55

Много не можах да разбера.
Правилно ли разбрах, че няма работа, защото няма консумация?
И че работодателят си държи морковите, а на работника хвърля само тояги?
deyan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vivagd » 23 Март 2010, 15:03:30

deyan ,и "чорбаджия"съм била-10 години работа в частна фирма и вечер да 24ч.в собствената?
Е и...никога не съм се отнасяла грубо и с подигравка към работещите ми.Винаги уважение,толерантност,такт и парично възнаграждение всекимо според вложение труд...така без лъжи и свивки има стимул и работата върви.
Но това бясно напрежение изхабява много бързо и това което си спечелил днес може би даваш за здраве.
За това предпочитаме да работим на друг,но явно значението на тази дума работа и заплащане за нея вече са изменили своя облик и значение.
За това сигурно остава сопата за нас...
А колко хора работещи,че и до сега останаха без стаж/защото не са им внасяли осигуровките/и колко са излъгани,че им работят цял месец и след това я им платят я им хвърлят по някой лев.
За това трябва да се плаща на час,дни или седмица...хем работещия ще покаже какво може и дали го заслужава и ще разбере дали работодателят му е коректен и си струва да продължи.
Нали сме в Европа,нали има какво да се учим,нали гледаме да е по добре...защо всичко гледа да се измете с последния претоварен влак независимо в коя посока...но не и в държавата.
Хайде вие сте на ход...по млади,по борбени,по амбициозни...времето е пред вас...защо унивате...защо се предавате?
Аватар
vivagd
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan » 23 Март 2010, 15:52:34

Ами, ето, виждаш ли, че има и добри работодатели. Ти си била един от тях. Но не си била единствена. Има и други такива. Пожелавам ти сърдечно съвсем скоро да попаднеш на такъв!
deyan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот seli » 23 Март 2010, 20:41:26

popwill написа:Ами има едно решение на въпроса, обаче с говорене под сюрдинка не става само.
Първо, като ти предлат работа без осигуровки не я приемаш и толкова. Ако никой не се съгласява няма и работодателите да го правят, просто, но нереализуемо, затова:
Второ всеки трябва да си търси правата, под всеки имам предвид ВСЕКИ!

Аз бих добавил и функциониращи синдикати..., но ако всичко това бе реализируемо в България, това нямаше да е България, от която избягахме повечето тук.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот vivagd » 24 Март 2010, 19:12:27

Естествено,че е така.
Синдикатите само се нареждат по беседи с политиците или притичкват от телевизия на телевизия.
И какво казват ...заучени пасажи от дейността на бившите профсъюзи.
Като гледах днес по нова Тренчев какви ги шикълкавеше...все бил казъл това все бил казъл онова...смешници.
А ето какво прочетох в една обява...
Продавач - консултант
Описание и
Изисквания Фирма за бързооборотни стоки търси интелигентни и комуникативни хора за продавачи в магазин - центъра . Работа с каса и пари. Добро обслужване и дисциплина на работното място.
Работа има много , но пари даваме малко. Акосте работливи и с чувство за хумор , моля опитайте си късмета на пазара на труда.

Организация Релакс Консулт ЕООД
Иначе чувството им за хумор е даже с правописни грешки -или са от фирма за развлечения.
Вашият коментар
Аватар
vivagd
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bulgarian_attorney » 28 Декември 2011, 19:04:42

Няколко са общо взето причините за това!
Идващите на власт гледат да си оправят положението за 4 години.
Много малко хора са си на мястото - шуробаджанащината продължава да се шири след 20 годишен преход.
Преклонена главица сабя не я сече.
Май няма смисъл да изброявам повече!

Весела Коледа и Щастлива Нова Година

Потребители благодарили на автора bulgarian_attorney за мнението:
Antonia
Рейтинг: 4%

bulgarian_attorney
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivaylo333 » 25 Декември 2012, 19:11:39

Здравейте и от мен.
Искам и аз да изкажа мнението си по тази тема, която за съжаление е много актуална през последните години, а квалифицираните сме особено засегнати от това.
Завършил съм бакалавърската си степен през 2009 година. Исках тогава да поработя за няколко месеца, максимум 1 година и след това да продължа напред с образованието си. Оказа се, че работа за биолози, или за биотехнолози на практика няма. В обявите въобще няма нищо, въртят се едни и същи обяви до ден днешен за смешни пари от порядъка на 300-400 лева и с огромни изисквания към кандидатите.
Така, през същата година имах късмета да хвана държавната поръчка на магистратура по Физиология на растенията - специалност Молекулярна биология. Много съм доволен от следването си до началото на 2011 година, и двете съм ги завършил в СУ.
Оказа се, че съм отложил проблема с намиране на работа с година и половина, тъй като след дипломирането се оказах отново на абсурдния пазар на труда.
В момента съм докторант в един институт на БАН. Всеки знае какво е положението и там. През изминалата година, докато вече работя по дисертацията си, се появиха две предложения - едното в Росток, другото във Вюрцбург. Така че наистина след защитата, просто ще опитам късмета си в Германия, където и да е. Искам да работя и да се реализирам по специалността си, не искам след толкова години следване да ме експлоатират в буквалния смисъл или да работя нещо друго.
Съжалявам, но аз не съм този, който ще оправи страната, годините и животът в това време си заминават така, както се случи и с поколението на моите родители, които също 20 години не работят по специалността си.
Извинявам се ако звуча грубо, но това е самата истина!
ivaylo333
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 6 пъти

Следваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки