• Advertisement

Работа в бъдещето

Форумът, който касае всеки!

Работа в бъдещето

Мнениеот IvanDonev » 25 Февруари 2014, 16:53:32

С помощта на интернет бързо и сигурно преминаваме от индустриалната към IT епохата или както още я наричат- човешката ера.Не съм споменавал, но работя в сферата на човешките ресурси и тези промени ги усещам ежедневно.Например все по-често се случва работодателите да търсят работника, вместо обратното.Ако работникът е особено ценен, дори някои работодатели го преследват(headhunting).

Интересно ми да я чуя колкото се може повече мнения по два-три въпроса.

Кои според вас са професиите, които ще отпаднат в близко бъдеще?Някой може ли да прогнозира някоя нова професия?

Какви качества ще се ценят все повече в един служител?
IvanDonev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 7 пъти

Re: Работа в бъдещето

Мнениеот kaltcev.72 » 25 Февруари 2014, 22:40:46

Малко объркано , ми звучи , но принципно работодателя предлага работа , а работника се продава сам така да се каже . Нормално работодателя преследва работника , а въпросният търси по добри условия при положение , че притежава качества
На изчезване са така наречените на български "Занаяти" шивачи , обущари , ювелири , сарачи и една безвъзвратно изгубена престижна за времето си длъжност-"Глашатай" :mrgreen:
Нова професия ...... всичко ново е добре забравено старо , може би Щатен протестиращ , в България е доходно и актуално !
Качества , естествено само положителни лоялност, професионализъм, комуникативност, новаторство , далновидности тн .
И може би най важното е продуктивност.
:thumbleft:

Потребители благодарили на автора kaltcev.72 за мнението:
IvanDonev
Рейтинг: 4%

Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки