• Advertisement

Имуществени въпроси след смърт

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Имуществени въпроси след смърт

Мнениеот silviii » 2 Декември 2010, 20:30:58

Здравейте, моля да ми отговорите на въпроса.
Баща ми притежава земя, придобита от неговите родители след тяхната смърт.
От първия си брак има 3 деца, съпругата му е починала. Има втори брак,2 преродени деца и едно доведено дете(от първия брак на майка ми), което не е осиновявал, както и впоследствие майка ми не е осиновила неговите деца.
Въпросът ми е как трябва да бъде разделена тази земя след смърта на баща ми? А след това и след смърта на майка ми, понеже и двамата са починали? Баща ми е починал преди майка ми.
Благодаря Ви.
silviii
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Имуществени въпроси след смърт

Мнениеот naselo » 2 Декември 2010, 21:27:34

Тук сме експерти по международни казуси предимно :)
Със сигурност децата му участват. Доведеното дете не знам, май не получава нищо отначало. Съпругата (в случая наследниците и) участва солидарно с петте деца. Така не се ли получават 6 равни части? Пет деца, без неосиновеното, плюс дял за съпругата. Няма семейна собственост, понеже е наследство, иначе съпругата би взела 7/12 части, а децата 5 парчета по 1/12 и това разделено на наследниците на въпросната.
Делът 1/6 на майката се дели солидарно на трите и деца - по 1/18 на всяко. Значи двете последно родени деца вземат най-много - по 2/9 части, децата на бащата вземат по 1/6, а детето на майката взема 1/18.
Може да съм объркал дробите, на ум и заспал толкова.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Назад към Общ форум