• Advertisement

Бъзикилийкс и журналистиката в БГ

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Бъзикилийкс и журналистиката в БГ

Мнениеот velingrad » 4 Юли 2012, 22:09:20

Почавам да ги харесвам- сериозно. Нямам представа, кой точно "стои" зад този блог (дано и не се разкрие), но умението му (им) да предизвикат заспали "Мунчовци" е страхотно.
"Чрешката на тортата" бе (за сега), прочетеното от мен (си) в Актуално. Някаква бъдеща журналистка, която списва "колюмна" там, съвсем сериозно "разнищва" уж казаното от Едуард Стърнс.
Е, моля! Как е възможно, уважавана (и четена) медия, да публикува подобна пачавра?

Ще има още много примери, обещавам ;-)
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Бъзикилийкс и журналистиката в БГ

Мнениеот ysmivka » 5 Юли 2012, 11:17:42

velingrad написа:Чрешката на тортата" бе (за сега), прочетеното от мен (си) в Актуално. Някаква бъдеща журналистка, която списва "колюмна" там, съвсем сериозно "разнищва" уж казаното от Едуард Стърнс.Е, моля! Как е възможно, уважавана (и четена) медия, да публикува подобна пачавра?

Вероятно защото казва истината, такава каквато тя я вижда. “Пачаврите“, също както и малките държави имат право на своя шанс.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Re: Бъзикилийкс и журналистиката в БГ

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 5 Юли 2012, 14:11:13

Вел, ама ти направо ме развесели с това:
Как е възможно, уважавана (и четена) медия, да публикува подобна пачавра?

Възможно е, възможно е! За българските медии НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!
Преди 2 седмици VL ни запозна с една публикация на Ноам Чомски 10 начина за манипулиране с помощта на медиите.
Е, може би „творението” на Жана Попова ще го подтикне да допълни публикацията с нови моменти за 10-те начина за манипулиране на медиите с помощта на граждани като Chergar&Co? Никога не е късно да се обогати световната практика с челния български опит, нали?

Малко ми е неудобно да коментирам творчеството на тази госпожица – все пак още е студентка, ама явно „има хляб” в нея! И редакторите на Actualno.com са я оценили по заслуга щом я публикуват. Защото тя идеално се вписва в образа на съвременния „журналист”, който постоянно поднася на аудиторията „точна”, „актуална”„ и най-вече „достоверна” информация, и който „пие вода от извора” когато представя своите „аргументи и факти”. Не мога да се стърпя, обаче, да не я цитирам:
Преди три седмици медиите във Великобритания публикуваха унищожителен текст, който отразява възможно най-отрицателните черти от българския характер. Материалът е дълъг почти 4 страници и представя българина в най-ужасната светлина, която може да съществува.Текстът се превърна в истински хит на Острова и беше публикуван във водещи издания на пресатa. Автор на статията е Едуард Стърнс, един средностатистически англичанин, който се ядосва на лошото време и всеки ден пие чай в 5 часа следобед. Стърнс не е нито журналист, нито политик, нито пък водещ общественик на Острова.

Действително, „точна”, „актуална” и „достоверна” информация от извора”!

Браво на това момиче! Успешно се справя с писането ТОЧНО толкова добре, колкото и мнозина нейни мастити колеги, чието творчество доста пъти сме коментирали и в този форум, а в една друга тема лично аз съм им отделяла особено внимание (на тях ще се спра по-късно именно ТАМ, за да не ме санкционира admin-а за писане извън темата).

Та си мисля, че има доста добри перспективи за Жана на „журналистическия фронт”!
Може и някой директор да стане в обозримо бъдеще!
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 114 пъти

Назад към Общ форум