• Advertisement

Аз съм "предател"! А ти?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Аз съм "предател"! А ти?

Мнениеот velingrad » 11 Юли 2012, 17:34:34

"Предатели" от всички страни- събирайте се!

Българите с двойно гражданство да не могат да гласуват, предлагат от "Атака".
Според "Атака" хората с двойно гражданство са "предатели" и затова трябва да бъдат ограничени в избирателните си права в България.

Аз съм "предател"! :thumbleft:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Аз съм "предател"! А ти?

Мнениеот daisy » 11 Юли 2012, 21:36:16

Воленчо си прави реклама на загубилата много проценти и членове партийка.
Това предложение няма да мине в НС. И то поради много причини.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот vl » 11 Юли 2012, 23:43:40

По-логично е Воленчо сега да се обяви против строежа на АЕЦ "Белене". Руските слуги са изпълзяли навсякъде като хлебарки и събират подписи за референдум! Народът трябвало да си каже думата....Този народ, който гласува за Симеончо! Изпаднах неведнъж в спорове с тях и установих, че вече са погребали АЕЦ "Козлодуй"! Значи да закрием "Козлодуй" и да строим "Белене". А кой ще плаща този "гяволък"???
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 449 пъти
Благодарено: 188 пъти

Мнениеот vl » 12 Юли 2012, 00:09:40

Да, има отклоняване. Но неслучайно аз сега напомням коя е важната тема. Вие, които не сте в Бг може и да не знаете за тази активна дейност на русофилите. На мен пък ми е интересна позицията на Воленчо по въпроса. Нали е патриот?
Можем и специална тема да създадем. Нека администраторите да кажат предпочитанията си.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 12 Юли 2012, 01:18:07

Ами да поздравим, тогава, всички "предатели":
http://www.youtube.com/watch?v=PDXYYcJV ... re=related

А това е за "патриотите":
http://www.youtube.com/watch?v=2_O4E-23 ... r_embedded

Така де, да има "за всекиго по нещо"!
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~

Потребители благодарили на автора KOMEHTATOPKA за мнението:
Mony60
Рейтинг: 4%

Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 114 пъти

Мнениеот velingrad » 12 Юли 2012, 08:31:06

ivo75 написа:
vl написа:По-логично е Воленчо сега да се обяви против строежа на АЕЦ "Белене". Руските слуги са изпълзяли навсякъде като хлебарки и събират подписи за референдум! Народът трябвало да си каже думата....Този народ, който гласува за Симеончо! Изпаднах неведнъж в спорове с тях и установих, че вече са погребали АЕЦ "Козлодуй"! Значи да закрием "Козлодуй" и да строим "Белене". А кой ще плаща този "гяволък"???

Имам чувството, че има леко отклоняване от темата, ама много леко. Не като при Мах или МахХ, ама все пак използвам възможността да попитам:

Шъ бАде ли горното произведение трито?

Иначе флайсих прочетох статията, но не можах да разбера как точно се разбира кой е предател?

И понеже ти, редовно размахвашият назидателно пръСтче, си 100% "по темата" (винаги), следва да бъдш послУшан, когато "флайсих" даваш съвети? Веселба...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Юли 2012, 10:02:00

Аз съм предател. Мисля е време някой да направи една подписка от името на хората в чужбина. Можем да я наречем на Волен.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Юли 2012, 11:58:36

Аз също не разбрах, ти за кой от двата варианта си?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Юли 2012, 13:56:35

Целта е да покажем, че българите в чужбина и по специално тези които се чувстват такива, не могат да бъдат охарактеризирани от хора като Волен. Защото Волен е символ на неистово крещящия популист, който само си търси повод и възможност да разбуни духовете и да напомни за себе си в пресата.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот velingrad » 12 Юли 2012, 21:34:41

"Ми айде" заедно:

До парламентарната група "Атака"
До "народният" представител В. Сидеров
До парламмента на РБ (или до Цецка Цачева)

Уважаеми Дами и Господа...

Самото обръщение "уважаеми", ме спира да продължа, но след като има доброволци, давайте идеи (писменно), пък накрая да ги скалъпим заедно.

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
malak_pit_bull

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот vl » 13 Юли 2012, 13:11:29

Имах един свако Ради-заклет сталинист. Той използваше тази реторика. Беше председател на кварталното ОФ. И назидателно ми обясняваше, че ще дойде време да пише за мен и ще напише:"Не е наш!" Е, това време не дойде. Никога не съм мислел да влизам в партията им, в комсомола бях от немай къде. Иначе следване друг път!

И ето след 22г. виждаме хора, които използват такава реторика. Някога даже са заграбвали имотите на емигриралите.

Помните ли, че Воленчо беше главен редактор на в-к "Демокрация"?
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот malak_pit_bull » 15 Юли 2012, 15:59:01

Велинград, аз съм много за такава декларация или послание или както там се нарича към т. нар парти Атака и особено към нейния т. нар. лидер Воленчо.
Аз лично бих включул как се тълкува понятието предател. Между другото някои чел ли е официално интервю с представител на Атака, където точно се споменава предател. ОСвен това бих вклличил в декларацията, че двойните граждани имат право на избор в рамките на ДЕМОКРАТИЧНО общество СВОБОДНО да избират чий граждани да бъдат и то В РАМКИТЕ НА ЗАКОНА. Голяма част от тези двойни граждани / "предатели" изпращат пари на роднини и близки в Бг и си прекарват отпуската в Бг като по този начин реално финансово допринасят за подобряването на икономическата и стопанска обстановка в Бг, за разлика от вашия вожд Воленчо, който е (бил) пряк участник в "Мултигруп". Ако не е участвал нека да бъде така добър и да обясни на "предателите" снимката по-долу.

За по-незнаещите ще напомня, че "Мултигруп" е (престъпна) организация, създадена от комунистическите престъпници заедно с техните деривати от ДС. Но това е една друга тема.
Освен това като се лишат "предателите" от право на глас , това би ги накарало (поне според мен) да намалят техните реални помищи към Бг. Бих могъл да so представя, че доста "предатели" биха ритуално се отказали от Бг-гражданството в полза на другото. Ако толкова са загрижени такива като Воленчо за фалшифицирането на/ незаконните изборни гласове, МВР и Гранична полиция да увеличат ЕФЕКТИВНИЯ контрол на по време на избори. Ако Воленчо не знае, тези служби са задължени да правят това и се плащат от данъците на хората, отчасти и на "предателите.
Като контрапредложение на този т.нар. закон бих предложил закон, които да задължава образователното министерство да вкара в учебниците по история текстове, които обстойно анализират как червените престъпници заедно с ДС, например чрез "Мултигруп" / Воленчо ликвидират финансово и стопански държавата.

Та в този смисъл нещо да се напише. Важно е първо да се обединим около идеите, а после ще оформим съдържанието.

Pic-source: http://diagnosa.net/diagnosite-mi/у-нас-мафията-си-има-държава-част-10
Прикачени файлове
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот sneschi30 » 15 Юли 2012, 23:45:57

Че всички умни хора, отдавна избягаха от България-това е факт!!Намерили своето място под слънцето се радват на благополучие и само гледат отстрани какво се случва в България!В чужбина някак по-лесно се доказва, че си достоен за уважение, човек!Ако си такъв!!Разбрах го отдавна, но някак сърце не ми дава да се предам(под предатели разбирам хората , които са се сдобили с второ гражданство)!!Никога не съм имала хъс за такова приключение или завоевание или каквото и да е там!Занапред-незнам!Дано не ми се налага да се предавам тепърва, че вече и енергията ми е поизхабена!!
Но аз лично, подкрепям идеята на Воленчо!!!
malak_pit_bull написа:Освен това като се лишат "предателите" от право на глас , това би ги накарало (поне според мен) да намалят техните реални помощи към Бг.

Понеже си нямаме добри политици и тази идея би могла да доведе до ефект, които те не са очаквали!
Аз добивам впечатления, че такъв акт би накарал българите с двойно гражданство, по-скоро да се борят за правото си, отколкото да не помагат на близките си!!!А това ми се струва по-добре, отколкото пасивното наблюдение!!!!
Mr.Bombastic написа:Аз съм предател. Мисля е време някой да направи една подписка от името на хората в чужбина. Можем да я наречем на Волен.

velingrad написа:"Ми айде" заедно:

malak_pit_bull написа:Та в този смисъл нещо да се напише. Важно е първо да се обединим около идеите, а после ще оформим съдържанието.

А вас ви подкрепям с две ръце!!!
Че, ние там, май останахме все по-незнаещи и все по-неможещи и съвсем се оставихме да ни манипулират както си искат!!
daisy написа:Това предложение няма да мине в НС. И то поради много причини.

Пък, ако не мине, здраве, ще си я караме по старому!!!
Това беше просто моето мнение!
Аватар
sneschi30
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 62 пъти
Благодарено: 40 пъти

Мнениеот FrauV » 16 Юли 2012, 01:42:43

Ееее по полека де!
Предатели та предатели..... и аз съм предател :mrgreen: ,но окачествявам себе си като ,,достоен,,предател.Мен повече ме вълнува факта защо нас емигрантите ни наричат предатели?Я вижте колко предатели има в България,има ли смисъл да ги изброявам?Тях не ги виждате,все ние сме на прицел!Дори думата предател е съвсем неуместна!
Аз гледам по друг начин на нещата,и примера ми може и да не е съвсем по вкуса Ви,но това успя да роди ,,предателския,, ми мозък.стадата защо се местят......?
А пък Волен-разиграва си коня и си живее живота,е и аз яхнах моя жребец и живея МОЯ живот,като НИКОГА не забравям коя съм, от къде съм,и кой чака моята помощ в Бг!

Потребители благодарили на автора FrauV за мнението:
stela85

FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 89 пъти
Благодарено: 55 пъти

Мнениеот makeno » 16 Юли 2012, 10:10:42

Волен само си прави рейтинг. Явно темата с циганите и турците се е изчерпала. По-скоро трябва да се ограничат турските туристи, които идват в БГ само да гласуват и не знаят и думичка български. Българите в чужбина са не по-малко българи от тези в БГ. Аз не бих взел чуждо гражданство, особено пък ако трябва да се откажа от българското, най-малкото, защото не виждам ползата от цялата работа. Немската лична карта не ми дава осезаеми предимства пред българската лична карта. Обаче никога не бих нарекъл хората с двойно или тройно гражданство предатели. Само тези, които се отказват от българското за сметка на другото, но напоследък те са доста малко. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Следваща

Назад към Общ форум