Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Мнениеот Crusader » 6 Октомври 2015, 15:58:53

Все още няма процедура за обявяване на фалит на частно лице.
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот olga » 6 Октомври 2015, 16:15:22

Подадохте ли молба за отопление ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Crusader » 6 Октомври 2015, 19:46:03

Не мога да подам такава молба, защото доходите ни надвишават минимума.
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот max » 6 Октомври 2015, 20:40:47

Човекът изплю камъчето, че действително си докарва общо 800 лева на месец понастоящем. 500 от учителска заплата +300 лева от страничен доход, а преди това е правел анкети и също е вземал допълнителен доход, който обаче е секнал, за настоящия допълнителен доход от 300 лева обаче нищо не каза в началото...При такъв доход и без разходи за деца, и при пенсия на майката от 250 лева, която никак не е символична /да кажа, че пенсията на майка ми е 160 лева.../ не е логично да се стига до многократни кредити...
Освен това се прави на невинен "ами аз не съм знаел, че това е форум на българи в чужбина", а същевременно е пуснал паралелно и в английския форум същата тема... :-& А май и на други места. Аз пратих през зимата пари на един руснак от Източна Украйна, пострадал от военната АГРЕСИЯ на УКРАИНСКИТЕ войски, загубил работата си, нямащ какво да яде, понеже магазините изпразнени...противно на манипулацията по германските медии. Но в този случай няма да пратя.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот olga » 6 Октомври 2015, 20:46:49

Храна ли му прати ?

Щото и пари да му пратиш нали магазините изпразнени....
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 6 Октомври 2015, 20:59:08

Не, искаше пари да си купи рибарски принадлежности за единствената му радост във време на война-хобито риболов... ;-)
Поиска 30-40 евро, пратих му 50. Плюс 10 евро ми удържаха заради Western Union... :-( Може и да ме е излъгал, но ми е все едно, не бяха много пари.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот contraintuitive » 6 Октомври 2015, 21:04:24

По-скоро сметка Ви crusader е
300 човека, които средно следят този форум за българи примерно
10% или 30 човека, да ви пуснат 20-30 евро /скромен обяд за двама/ + толкова някъде и от английския форум тогава
с 1200- 1800 евро ще можете съвсем спокойно да погасите това и онова за да не се върнете в 19 век, че и от горе
Как ще излезете реално от дълговата спирала нямам идея.

Успех и да е жива и здрава майка Ви!

пс-Като чета що за институти са Ви дали пари на заем и ми става лошо, ама то човек е в последствие мъдър.
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот daisy » 6 Октомври 2015, 21:48:39

На мен ми е странно как от толкова много места дават кредити без изобщо да проследят дали човек има възможност да ги върне, както и дали има задължения към други банки.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот katerinas » 7 Октомври 2015, 14:05:07

olga написа:Какво значение има дали е истина или не ?

Да обърнем въпроса обратно. Какво, ако е истина ?

Как да няма значение?? Защо всеки път с рогата напред?
Ако ти вземаш всичко,което чуеш за чиста монета,аз не го правя.
Миналата седмица видях един просяк,който всеки ден моли за дребни ЗА ХРАНА в подлеза до работата ми,да пие в бара до работата ми,докато играе на ДВА автомата едновременно.Как да не е подозрителен човек. ;-)
katerinas
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 4
Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот olga » 7 Октомври 2015, 14:07:47

katerinas написа:

Миналата седмица видях един просяк,който всеки ден моли за дребни ЗА ХРАНА в подлеза до работата ми,да пие в бара до работата ми,докато играе на ДВА автомата едновременно.Как да не е подозрителен човек. ;-)

Да, истина е. И какво следва от това ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот katerinas » 7 Октомври 2015, 14:16:07

olga написа:
katerinas написа:

Да, истина е. И какво следва от това ?

Ами от сега нататък всеки ще си прецени дали иска и може да помогне.А на въпроса ми "защо с рогата напред", отговор няма. :mrgreen: :mrgreen:
Забелязала съм,че във всеки един форум има поне един двама като теб.Игнор. :rr:
katerinas
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 4
Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот olga » 7 Октомври 2015, 14:32:10

Ами аз не ти разбрах въпроса, как искаш да ти отговоря на него ?

Ти не можеш да ме игнорираш, защото аз не се интересувам от теб.

Би могла да ме игнорираш, само ако се интересувах от теб.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 7 Октомври 2015, 15:32:49

А може ли да задам един "технически" въпрос.. Какви са (били) условията по тия кредити ? По колко е трябвало да се плаща на месец - при какви лихви и други разходи? Тоест, колко струват 10 хиляди, взети на кредит - на месец/ година.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 428 пъти

Мнениеот Crusader » 7 Октомври 2015, 15:42:10

Към онези, които се се чувстват засегнати, че съм си позволил да поискам помощ : Вие или не четете всичко, написано от мен, или не вниквате в написаното. Не позволявам да ме унижавате ! Достатъчно съм се унизил вече, сигайки до това да моля хора да ми помогнат за пари. Ако желаете, помогнете на майка ми, ако не - просто подминете темата.
Неколкократно повторих вече, че причините да се стигне дотук са комплексни и че парите (заемите) са изтеглени поради извънредни обстоятелства и по принуда, а не за лични удоволствия или материални придобивки. Сумата от 9000 лв, която така постоянно цитирате, е необходима, за да се изплатят всички тези заеми, на които съм просрочил вноските вече - ИЗЦЯЛО ! За да мога да стъпя на чиста основа. Ако това един ден се случи, аз няма да влизам повече в такава спирала, защото не допускам да се повторят същите обстоятелства, каквито се случиха за последните месеци.
Аз имам допълнителна работа. Занимавам се с курсове - съботно - неделни. Следобедите е невъзможно. В училище съм на 8 часов работен ден. Не се работи до обед. Има документация, която трябва да се води. Всеки ден пътувам. Ставам в 5.00 ч., взимам автобуса в 6.00. Часовете ми почват от 7.45 ч. и свършват в 13.30 ч. Необходима ми е след това поне 30 мин. почивка, защото не се издържа вече в тази лудница, в която е превърната образователната ми система. лед това до 15.00 ч. консултации, после поне 1 час - работа с документация. А и в 17.30 ч. ми е автобуса за връщане към Самоков. Няма как да работя на друго място през седмицата. В Самоков отдавна няма работа и затова се принудих да пътувам към София, като най-близък голям град.
Никого не изнудвам емоционално за пари. Още в самото начало помолих - който има възможност и желание - да ми помогне. Дори и да не беше болна майка ми, няма ли право човек да поиска малко средства, за да може да си покрие разходите, които са непосилни за него, понеже живее в бедност и е от категорията на работещите-бедни ? Такива щяха да бъдат и повечето от Вас, ако бяха останали в България ! Но и на Вас е бил необходим начален капитал, за да можете да заминете в чужбина. И част от вас сигурно са вземали заеми, за да заминат. Но колко от вас не са си дояждали години наред ? Колко от Вас са били жертви на домашно насилие и не са имали къде да отидат и са били гонени на улещата от собствените си бащи ? Но да не продължавам повече, че не съм тук, за да се натрапвам и да си разказвам живота ... Важното е, че с майка ми сами сме се справяли години наред. Сега ни е необходима помощ, защото вече отпаднаха част от доходите ни и тя стана напълно нетрудоспособна и това направи невъзможно да се изплащат изтеглените кредити... Преди 2 години кредитите бяха 2 и ги плащахме без никакъв проблем. После обясних как са станали 4 и после още 3 са изтеглени и по какви причини. Преди да се усъмните в мен, сетихте ли се,че някои институции предлагат минимална сума 1000 лв и по-малка не можеше да се изтегли ? Обърнахте ли внимание, че споменах лобистка промяна в закона, даваща възможност фирмите за бърза кредити да се начисляват такси, ако не представиш поръчител ? Взехте ли предвид, че не работя на постоянен трудов договор и затова е нямало как да се обърна към банка (тъй като това е задължително изискване), а и никой не би искал да става поръчител в България (знаем защо) ? И досетихте ли се, че понякога парите ти трябват толкова бързо, че единственият ти избор да бъдат фирмите за бързи кредити ( понеже от приятели можеш да вземеш когато те са взели заплата, ама тяхната дата за заплата невинаги съвпада с датата, но която е изникнало спешното обстоятелство) ?
Пример : Идват и ти спират тока за 3 неплатени фактури и ти казват, че ако намериш пари и платиш до вечерта няма да ти искат такса за възстановяване на захранването, но ако изчакаш до следващия работен ден, таксата вече е 40 лв.
Преди години вече си направих експеримента да живея с това, което имам, както ме съветват някои от вас, и какво се случи :
311 дни стояхме без ток, една цяля седмица ядох пържени картофи и вследствие на което ми се разболя стомаха, стоях на студено със седмици и сме се увивали с одеала и получих бъбречна криза, от качествената храна и от гените ми - половината ми уста е в метало-керамика (коронките и в България не са евтини), в магазините ни даваха малко храна на вересия (след време и това отказаха), хазяинът ни изчакваше със седмици да си платим наема, но тогава нямахме заеми. Нямахме и хладилник. Нямах и работа. Бях ученик, после студент. Започнах с анкетните проучвания, за да си завърша образованието. Единственото, което постигнах с всичко това, е да си влоша здравословното състояние. Цял живот съм бил честен и дори съм помагал финансово на други хора, затова не приемам така своеволно да бъда унижаван, без причина. А години наред съм се справял сам с трудностите в живота, още от възрастта, когато мнозина от вас са ги издържали родителите им.
И сега когато имам нужда от помощ и МОЛЯ да ми се помогне, без наистина да целя да се свържа непременно с българи от чужбина, видиш ли, защото те печелели повече, очаквам неистина да се намерят добри хора, които да ми помогнат, а онези, които не са убедени в правотата на моите думи, просто да подминават темата, без да си губят времето в нея
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Crusader » 7 Октомври 2015, 15:47:29

В предишен пост на 1 страница съм написал какви са вноските по кредитите ми. Има публикувани взетите суми и като сметнете броя на вноските по месечно дължимата сума, ще видите какво трябва да се върне. Друг вариант е да влезете ве сайтовете на фирмите кредитори и оттам да видите чрез кредитния им калкулатор колко се дължи.

Най-сериозният проблем за мен и основната причина да поискам въобще помощ е, чесъм в просрочие и ми трябват мин. 1800 лв, за да се разплатя с вече просрочените суми ! Голямата опасност идва от това, че предстои среща със съдия-изпълнител или фирма за събиране на кредити, като ПРЕДИ ТОВА СУМИТЕ ПО КРЕДИТИТЕ ЩЕ СТАНАТ ПРЕДСРОЧНО ИЗИЗСКУЕМИ. И тогава ще дължа всичко накуп ! А и съдия-изпълнителите ще си начислят техните си такси за моя сметка, въпреки че други лица са ги ангажирали !!! В България нещата стават по този начин !
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум