Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Мнениеот bknf » 7 Октомври 2015, 16:23:08

Не, не мисля че някой тука иска или мисли да те унижава.
Просто всеки вижда нещата от своята позиция, минало и разбиране - въз основа на моментното си състояние.
При което - без да те познава лично.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 428 пъти

Мнениеот criyo » 7 Октомври 2015, 17:54:15

max написа:Не, искаше пари да си купи рибарски принадлежности за единствената му радост във време на война-хобито риболов... ;-)
Поиска 30-40 евро, пратих му 50. Плюс 10 евро ми удържаха заради Western Union... :-( Може и да ме е излъгал, но ми е все едно, не бяха много пари.

Хахаха о не, ще умра! Ти пращаш пари на някакъв руснак в Украйна, но си против бежанците? Просто ще падна. Макс, надявам се, че ще го прочетеш преди да ме баннат, ама ти си *** (ха де! Бойко), заклевам се. ](*,) :thumbleft:
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот Any » 7 Октомври 2015, 18:22:25

criyo написа:
max написа:Не, искаше пари да си купи рибарски принадлежности за единствената му радост във време на война-хобито риболов... ;-)
Поиска 30-40 евро, пратих му 50. Плюс 10 евро ми удържаха заради Western Union... :-( Може и да ме е излъгал, но ми е все едно, не бяха много пари.

Хахаха о не, ще умра! Ти пращаш пари на някакъв руснак в Украйна, но си против бежанците? Просто ще падна. Макс, надявам се, че ще го прочетеш преди да ме баннат, ама ти си ***, заклевам се. ](*,) :thumbleft:

И какво общо има едното с другото? :-k
Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот boyko123 » 7 Октомври 2015, 18:34:17

Имам чувство, че се отклоняваме от темата.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 685 пъти

Мнениеот bknf » 7 Октомври 2015, 18:37:27

criyo написа:
max написа: Хахаха о не, ще умра! Ти пращаш пари на някакъв руснак в Украйна, но си против бежанците? Просто ще падна. Макс, надявам се, че ще го прочетеш преди да ме баннат, ама ти си..

Че защо? Ти бил ли си из тоя район на света?
А ти май, имаш много странно разбиране за света, и процесите които сега вървят в него..

И да, тия въпроси не засягат директно конкретния проблем на човека.

От друга страна пък, проблема касае и политиката в и на България сега. Защото ако 1) хората получаваха нормални заплати, също и 2) ако имаше такива социални помощи - както при теб в Мюнхен, то тогава не би се стигнало до такива ситуации. + 3) ако не интересите на кредитаджиите - а на хората биха били по важни.. И т.н.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 7 Октомври 2015, 23:03:17

@Crusader.
Не смятате ли, че хората от този форум заслужават малко повече уважение предвид факта ЗАЩО сте се регистрирали ТУК?
Елементарното възпитание изисква, когато някой има въпрос към вас по темата, да му отговорите ПЕРСОНАЛНО, а не чрез COPY/PASTE на информация, тиражирана в 3 форума.

Или за вас това е излишно хабене на време???
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 114 пъти

Мнениеот bknf » 8 Октомври 2015, 09:29:04

Crusader написа: Друг вариант е да влезете в сайтовете на фирмите кредитори и оттам да видите чрез кредитния им калкулатор колко се дължи

А нима ти не ги знаеш тия неща - лично?
И ние ли сме тия, които трябва да ги знаят и да ги изчисляват..

Добре тогава друго.
Можеш ли да покажеш сключените договори за кредит, както и писмената кореспонденция към липсващите плащания?
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот naselo » 8 Октомври 2015, 11:26:31

За отбелязване е колко добре пише колегата-писач в нужда. И да има грешки, даже не съм ги забелязал. И то не само граматика, но и стилът и подредбата на изказа са добре.
За съжаление пари не давам лесно. Просто не е възможно, защото искам да помогна на семейство без доходи с 4 мн хубави деца, на случайно срещната възрастна жена на пътя в Румъния, на някоя и друга хилядарка деца из България да научат нещо смислено... не аз съм този, който има силите за това. Поне засега. Нито е моя работа. Вършейки работата на шибаната държава, аз фактически и помагам да ни ограби още повече. Както въпросния господин тук е дал пари на бандитите за да станат още по-силни. Не мога да платя на този, който е подкрепил враговете ми. Това е морален принцип или душевна слабосът, нещо като вегетарианство. Иначе искам на на този човек да помогна, ако не лъже. Бих отишъл да видя на място за какво става дума, даже в момента имам и възможност.
Късмет, и си прави сметката дори в критични моменти. За да помогнеш (на майка си) първо трябва да осигуриш собствената си безопасност - това е основата на спасяването (примерно морското).
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот max » 8 Октомври 2015, 18:01:53

Човекът реве, че няма пари, а половината му зъби с керамични коронки... Аз който работи в Германия от три коронки имам само една керамична и две са съвсем обикновени за по 30 лева всяка... Ма човека живял нашироко, теглил кредити и сега да им бере греха.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Crusader » 8 Октомври 2015, 19:44:49

Моля, който има желание да помогне да го направи, който няма - да подминава темата, без да пише мнения, които се отклоняват от нея. Няма смисъл да си губите времето да мотивирате отказите си писмено.
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 8 Октомври 2015, 20:09:53

Уф, пък и аз каква съм нахалница – седнала съм да питам за уважение … Че на господина не му трябват приятели, трябват му спонсори, какво ти тук уважение, какво ти възпитание! И за да не губи времето да прави COPY/PASTE между форумите, ще мина на самообслужване и сама ще си отговоря с неговите думи от „английския” форум:

И не считам, че трябва да преписвам и набирам един и същи текст отново, за да отговарям на други постове в други форуми, когато съдържанието на запитванията е идентично. Понякога това спястява въпроси там, които вече са били дискутирани тук.

Даже ще надмина себе си – ще му спестя време, за да може да си потърси спонсори и в други форуми и fB-групи като отговоря и на Мах с неговите думи (пак от другия форум):

Мисля, че трябва да се говори по темата и да не отклоняваме много от нея. Който няма какво да каже, нека да не пише колкото за да се изяви ! В крайна сметка аз не съм застанал тук на другарски съд...

Vel, Estira, Boyko, учете се от Учителя - ей така се модерира форум:
Моля, който има желание да помогне да го направи, който няма - да подминава темата, без да пише мнения, които се отклоняват от нея. Няма смисъл да си губите времето да мотивирате отказите си писмено.
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~

Потребители благодарили на автора KOMEHTATOPKA за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 8 Октомври 2015, 20:56:40

Наистина, това не е „другарски съд”; кой как подрежда личния си живот си е негова работа. Ама си мисля, че когато този 35 годишен човек прави личния си живот обществено достояние, „неточностите”, за които говори Vel, не могат да останат без коментар. Като тази, например:

Наред с това се наложи да изтегля и извънредно други кредити, за да покрия спеши разходи като погребението на леля ми и сума, за да платя данъците си в общината, които не бях плащал от 5 години, иначе нямаше да ми издадат удостоверение по постоянен адрес, което е необходим документ, за да започнат да ми изплащат пътните разходи (така е по наредба).

Е, никой не плаща данъци с радост, ама си мислех, че неплащането на данъци е "традиция" за една друга прослойка в България. Не съм очаквала, че така могат да процедират и хора, търсещи заеми за ремонт, а забравили за задълженията си към общината.
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Мнениеот naselo » 8 Октомври 2015, 21:12:14

"Прослойката" не плаща данъци по друг начин - те нямат регистрирана собственост. А декларирани и дължими данъци за собственост се неплащат от много хиляди българи. Не търсете всякакъв начин да се заядете с човека.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот naselo » 8 Октомври 2015, 22:01:30

Трябваше да си довърша мисълта - не търсета начин да се заяждате с човека на всяка цена. Той може и сам да се изложи, ако има нещо за излагане.
Аз вече казах защо не мога да дам пари - защото тези пари отиват в ръцете на бандитите. Ако цялата история е истина.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 8 Октомври 2015, 22:15:04

А аз ако бях на негово място, щях да покажа и договорите за заемите. Махайки адрес и т.н. други лични данни.
Все пак, като са давали пари тия фирми, сигурно не са ги дали ей-така.
И всички въпроси и неясности биха отпаднали.
Иначе, не познавам пишещия лично, и съответно не мога да преценя - кое как.

Пък и адреса не е никак маловажна информация - в случая. Ако трябва да се иска кредит някъде, банката също се интересува за човека. Какъв е - що е. Доколкото разбрах - недвижими имоти - собственост там няма никаква.
bknf
Професионалист
Професионалист

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум