• Advertisement

Здравейте съграждани на Република България

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Здравейте съграждани на Република България

Мнениеот VenciVenc » 14 Февруари 2019, 08:03:57

Здравейте един въпрос ме мъчи от няколко месеца.Планирал съм пътуване за Германия с цел работа,но каквото и да опитвам немога да запомня този Немски език ...изобщо не ми е на сърце.
Може ли да споделите с мен в Европа има ли държави в които можеш спокойно да си живееш и да получаваш всичко от което имаш нужда на Английски освен Великобритания ? Като например медицинска помощ ,пазаруване от магазин и т.н. . Също към кои страни бихте ме насочили.
Благодаря ви предварително.
VenciVenc
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Здравейте съграждани на Република България

Мнениеот bknf » 14 Февруари 2019, 08:49:34

VenciVenc написа:Планирал съм пътуване за Германия с цел работа,но каквото и да опитвам немога да запомня този Немски език ...изобщо не ми е на сърце. Може ли да споделите с мен в Европа има ли държави в които можеш спокойно да си живееш и да получаваш всичко от което имаш нужда на Английски освен Великобритания ? Като например медицинска помощ ,пазаруване от магазин и т.н.

Че то за пазаруването не е необходимо, да четеш на касата Шилер или Гьоте - на немски ;-)

Английския толкова ли е по-лесен, и звучи по-приятно, от немския?-)

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
novia
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот VenciVenc » 14 Февруари 2019, 08:52:59

bknf написа:
VenciVenc написа:Планирал съм пътуване за Германия с цел работа,но каквото и да опитвам немога да запомня този Немски език ...изобщо не ми е на сърце. Може ли да споделите с мен в Европа има ли държави в които можеш спокойно да си живееш и да получаваш всичко от което имаш нужда на Английски освен Великобритания ? Като например медицинска помощ ,пазаруване от магазин и т.н.

Че то за пазаруването не е необходимо, да четеш на касата Шилер или Гьоте - на немски ;-)

Английския толкова ли е по-лесен, и звучи по-приятно, от немския?-)

Не е по-лесен но го уча и използвам от 13 години...... и да много повече ми харесва като произношение и като характеристика на думите .
Живял съм вече в Германия и въпреки че съм изумен от това колко прекрасен е живота там искам да съм на място на което мога да си кажа 5 приказки с човек...
Бил съм в Великобритания и Гърция също .Гърция ми харесваше като дестинация но след кризата не бих я пипнал.
VenciVenc
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaskoLeon » 15 Февруари 2019, 19:44:38

VenciVenc написа:Здравейте един въпрос ме мъчи от няколко месеца.Планирал съм пътуване за Германия с цел работа,но каквото и да опитвам немога да запомня този Немски език ...изобщо не ми е на сърце.
Може ли да споделите с мен в Европа има ли държави в които можеш спокойно да си живееш и да получаваш всичко от което имаш нужда на Английски освен Великобритания ? Като например медицинска помощ ,пазаруване от магазин и т.н. . Също към кои страни бихте ме насочили.
Благодаря ви предварително.

Големите нации не обичат да говорят на други езици, например във Франция освен френски и езика на мимовете друго не върви! Испания са същите, питаш някой млад човек дали говори английски, казва да, а после те напътва на испански!

Докато с немски нямаш проблеми в Люксембург и Холандия, за Австрия и Швейцария да не казвам!

Ако искаш да работиш тук си сядаш на дъто и за 6 месеца интензивно учене си готов!

Потребители благодарили на автора VaskoLeon за мнението:
novia

Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот bknf » 16 Февруари 2019, 10:08:25

VenciVenc написа:Планирал съм пътуване за Германия с цел работа,но каквото и да опитвам немога да запомня този Немски език ...изобщо не ми е на сърце...в Европа има ли държави, в които можеш спокойно да си живееш и да получаваш всичко от което имаш нужда на Английски освен Великобритания ? Като например медицинска помощ , пазаруване от магазин и т.н. ..

Сега не знам, там United Kingdom ли е, или още Great Britain. и доколко вече Британия е Велика. ;-) Ако искаш да ходиш там, то трябва да побързаш, че не знам как е там с Брекзит-а.

Но като съм бил из Лондон (без да съм живял там постоянно), и бая мизерия видях. Английски пенсионери ровеха из кофите за боклук, да намерят нещо за ядене. Решетки на прозорците на долните етажи, щото явно има необходимост от тях. и т.н. И не току така, английските пенсионери ходят даже и по българските (вече пустеещи) села - да живеят там.

Обаче ми стана интересно, и за медицинските услуги там. Какви са цените - да речем, ако се наложи операция на нещо, посещение при зъболекар и т.н.? Ти живял ли си там ?

И защо е необходимо да се натискаш за Германия и немския, след като можеш да идеш директно в Англия?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 16 Февруари 2019, 12:22:17

Английски е добър да комуницираш, за работа е къде по-добре да знаеш немски!

Сега в Германия се търсят много специалисти, дори скоро ще приемат закон за икономическа емиграция, със строги критерии по подобие на канадските!

Потребители благодарили на автора VaskoLeon за мнението:
novia

Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот VenciVenc » 18 Февруари 2019, 13:38:00

VaskoLeon написа:Английски е добър да комуницираш, за работа е къде по-добре да знаеш немски!

Сега в Германия се търсят много специалисти, дори скоро ще приемат закон за икономическа емиграция, със строги критерии по подобие на канадските!

Здравей живял съм в Лондон 4 месеца но така и не успях да си оправя документите и да си намеря постоянна работа така че немога да ти кажа ,не съм и ходил по лекари да чукна на дърво . Имах нужда от зъболекар ,но имах прекалено много проблеми със заплати ,пари и т.н. така че не съм опитвал този лукс ...просто прибегнах до аулин както обикновенно .
Направих грешка с Лондон ,имам познати които са по другите градчета и са много доволни така че ако някой е решил да пътува към Англия да забрави Лондон . Всичко което ти каза е вярно + това че е тъпкано с негри по местата които са на благоприлични цени (външните региони ) центъра ти излиза от сорта на 100 лева само да идеш до там да се разходиш .Градският транспорт е отвратителен и ти отнема часове ,защото постоянно се прекачаш на всевъзможни варианти като надземно метро подземно метро градски влакове и всичко за което се сетите. Веднъж отидох на гости на другият край на Лондон и ми отне 5 часа .
Да не говорим че негрите са огромен проблем има свръх много и никога незнаеш кой ще ти изкочи с оръжие от някой храст и ще ти е*е майката . За щастие на мен не ми се е случвало но нощем да се разхождаш не е препоръчително . Те са населени в външните и по евтини квартали на Лондон където най-вероятно ще живеете ако отидете там.
VenciVenc
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaskoLeon » 18 Февруари 2019, 20:49:26

Брадчеда ходи да си купува кола в Лондон, прие го наш общ познат.

Направили са разходка няколко часа до Темза, само чернокожи и индийци с тюрбани, според него не е видял жив англичанин!

Колата с много екстри и евтиния, само че е с десен волан.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот valion » 3 Юни 2019, 18:32:04

Пътувал ли е някой с "Карат С" от Виена за София с предварително запазено място? Интересувам се ако си резервирам онлайн място в автобуса и се кача във Виена ще бъде ли оставено свободно като резервирано,или всеки сяда където намери и резервациите не се спазват ? Знае ли някой дали онлайн резерервираните места действително се спазват.
valion
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 4 Юни 2019, 09:39:04

VaskoLeon написа:Брадчеда ходи да си купува кола в Лондон, прие го наш общ познат.

Направили са разходка няколко часа до Темза, само чернокожи и индийци с тюрбани, според него не е видял жив англичанин!

Колата с много екстри и евтиния, само че е с десен волан.

В България “обръщат“ волана бързо и евтино. Въпросът е, как че мине колата на TÜV след това в Германия...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 168 пъти
Благодарено: 283 пъти

Назад към Общ форум