• Advertisement

Гледай с очите си, мисли с ума си, не се превръщай в марионетка

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Гледай с очите си, мисли с ума си, не се превръщай в марионетка

Мнениеот ysmivka » 26 Юни 2020, 16:00:26

Как мислите е започнал процеса на марионетизиране, дебилизиране ( или както ви харесва) на хората у нас? Дали е започнало с мутрите или със сектите които дойдоха веднага след промените или с българите завърнали се от чужбина. Аз съм пропуснала началото, но всичко, което така "харесвам" в Германия го виждам и по улиците и не само на България. Разбира се, имаме още много хляб да изядем, но процеса изглежда необратим или?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 360 пъти

Re: Гледай с очите си, мисли с ума си, не се превръщай в марионетка

Мнениеот bknf » 26 Юни 2020, 19:54:20

Когато спряха държавните заводи и предприятия, и хората останаха без предишната си работа. Нямаше вече нужда от инженери, химици и физици. А ги спряха, защото се разпадна СССР. Нямаше вече нито ресурси, нито пазари. След което се почна с унищожаването на това, което беше останало.

После - и телевизията се включи, и почна да играе свойта роля за дебилизирането. Съответно и читалищата изчезнаха, по градчетата и по селата. Измениха се и "ценностите" - но за това трябваха 30 години.

Че те във Франция приеха, да няма вече съюз между мъжа и жената, а между родител 1 и родител 2. Така че България в случая е само отстрани, съвсем малко поле за изява.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот ysmivka » 27 Юни 2020, 08:31:38

Съвсем малко поле за изява на кого, чии интереси обслужва и какво печели България от тази бих казала диктатура?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 27 Юни 2020, 10:59:24

Дали и какво България печели от това развитие - едва ли. Дебилизацията е необходима на определени кръгове, за да си прокарват интересите и да могат да печелят за сметка на другите. А може и те самите да са такива, не знам. ;-)

Малко поле за изява - в сравнение със останалия свят. Все пак развитието е глобално, не национално.

И въпреки това - от нас зависи, да не го следваме развитието.)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ysmivka » 27 Юни 2020, 12:16:28

Изненадана съм леко, че точно ти отговаряш по този начин. Да всеки има право на личен избор, но дали всеки разбира какво се случва около него. Тази да го наречем процес е много агресивен, хората се оплитат в лъжи, измами, провокации, манипулации, настройват се един срещу друг, а който трудно се подава на манипулиране бива брутално директно с криминални методи преследван. Аз съм на мнение, че българите не разбират в каква ситуация се намират. Чувам реплики от сорта "навъдили са се едни зли хора", "хората станаха много лоши", дежурното с чувството за малоценност ние българите сме такива и онакива, за нищо не ставаме, не си помагаме, което абсолютно не е вярно. Никой обаче не пита как се появиха тези лоши хора, кой ги управлява, защо ги толерираме. Много малко хора стоплят, че са подслушвани, следени, че всичко пуснато в нета също се следи, какво си пуснал като търсене също и цялата тази информация се превръща в средство за манипулиране, контрол и тормоз. Като гледам как американците пиха белина (ако е истина) абе виждам едно светло бъдеще защото на някого не му стигали милиардите.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот andrian99 » 27 Юни 2020, 12:59:20

Отдавна се питам, имаш ли някакви психични отклонения ?
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот bknf » 27 Юни 2020, 13:25:45

ysmivka написа:Изненадана съм леко, че точно ти отговаряш по този начин. Да всеки има право на личен избор, но дали всеки разбира какво се случва около него. Тази да го наречем процес е много агресивен, хората се оплитат в лъжи, измами, провокации, манипулации, настройват се един срещу друг, а който трудно се подава на манипулиране бива брутално директно с криминални методи преследван.

Тоест, в какво се състои изненадата? Честно казано, на тоя въпрос отговорих съвсем спонтанно и набързо. Даже и не се бях замислял, над него. Не го си го бях и задавал.

Как според теб, е би трябвало да отговоря на него?

И тука май точно става дума за личния избор. Когато човек не се усеща, каква блюдо са му поднесли - то той в случая може да го изяде, и да не си задава много въпроси. Какви са съставките и кой и защо го е сготвил - точно всеки човек сам решава, да си зададе тия въпроси.

Всеки има право на личен избор, но дали всеки разбира какво се случва около него. Тази да го наречем процес е много агресивен, хората се оплитат в лъжи, измами, провокации, манипулации, настройват се един срещу друг, а който трудно се подава на манипулиране бива брутално директно с криминални методи преследван.

Едва ли всеки се замисля над такива процеси. Които едва ли зависят от нас. Но ние можем да ги наблюдаваме, анализираме и променим - нашето собствено отношение към тях. Нашата реакция. И съответно, да си съставим един такъв образ, който е различен от всичко това. Другия вариант е, да се противодейства на процесът. Което е и възможно - донякъде.

Аз съм на мнение, че българите не разбират в каква ситуация се намират.

То може и американците да не разбират, в каква ситуация се намират. А може и голяма част да разбират.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ysmivka » 27 Юни 2020, 15:33:50

bknf написа:Тоест, в какво се състои изненадата? Честно казано, на тоя въпрос отговорих съвсем спонтанно и набързо. Даже и не се бях замислял, над него. Не го си го бях и задавал.

Точно това най-много ме удивлява, как никой не си задава въпроси, но иначе на всеки всичко му е ясно. Изненадата дойде от там, понеже смятах, че ти в мненията си пускаш малко вятър тук, малко там, колкото съвсем да допълниш дезинформацията от мнения. Не знам как е трябвало да отговориш, но прочетох собственото си мнение.

andrian99 написа:Отдавна се питам, имаш ли някакви психични отклонения ?

Адрианчо, чедо, поласкана съм, че следиш "изявите" ми в заедно, които от 2018г. насам не са много, ако ме беше чел от 2011г. щеше да си сигурен, че имам :) .
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот andrian99 » 27 Юни 2020, 16:24:32

Aми чета те от 2008 - и почти е сигурно.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ysmivka » 27 Юни 2020, 19:22:31

andrian99 написа:Aми чета те от 2008 - и почти е сигурно.

Това е повече от интересно, защото аз съм регистрирана на 21 октомври 2011г. Ако нямаш какво да кажеш по темата, не ме занимавай с глупости.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 27 Юни 2020, 21:57:12

ysmivka написа:Изненадата дойде от там, понеже смятах, че ти в мненията си пускаш малко вятър тук, малко там, колкото съвсем да допълниш дезинформацията от мнения.

Тоест, ти предполагаш понякога, че хората, които и без това останаха тука няколко на брой, пишат тука по нещо - за да допълват дезинформацията.)

А относно моите мнения - тук си в грешка. Поне по въпроса, че съм писал някога, тук и там, съзнателно - дезинформация.;-)

ysmivka написа:Точно това най-много ме удивлява, как никой не си задава въпроси, но иначе на всеки всичко му е ясно.

Дали никой не си задава въпроси, и дали никой нищо не забелязва - това не знам. Може и да нямат време, хората.
Но може и нещата да са опаковани така, че да не се усеща, какво се крие зад опаковката.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 27 Юни 2020, 22:16:16

Айде сега да разберем, каква е тая "дебилизация" и какво означава тя. През гоогле ми излизат отговори (само)
на руски. Синоним според мен е - "затъпяване".

https://www.google.com/search?q=%D0%B4% ... e&ie=UTF-8

Дебилизация – это намеренное и ненамеренное, направленное и всеобщее ограничение позитивно-творческих умственных, чувственных и социальных способностей, с которыми люди естественным образом приходят в мир.
Можно сказать, что дебилизация избавляет людей от самих себя.

Согласно результатам исследования, проведенного фондом «Эдьюкейшн траст», чрезвычайно низкий уровень интеллектуальных способностей четверти американской молодежи не позволяет ей поступить на службу в армию Соединенных Штатов.

"Дебилизация России и всего мира. Новое варварство", Максим Калашников
https://www.litmir.me/br/?b=159859

Както и от Ефимов, "Тотальная дебилизация населения"
https://www.youtube.com/watch?v=chfcQ2--iSM
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот andrian99 » 27 Юни 2020, 22:24:34

ysmivka написа:
andrian99 написа:Aми чета те от 2008 - и почти е сигурно.

Това е повече от интересно, защото аз съм регистрирана на 21 октомври 2011г. Ако нямаш какво да кажеш по темата, не ме занимавай с глупости.

И въпреки това си куку.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Мнениеот itzo » 28 Юни 2020, 09:36:22

bknf написа:Айде сега да разберем, каква е тая "дебилизация" и какво означава тя. През гоогле ми излизат отговори (само)
на руски. Синоним според мен е - "затъпяване...

1.Логично е когато търсиш значението на някакъв русизъм да ти излизат резултати на руски.
2. Гугълът също има роля във въпросния процес дебилизация. Аз самият много пъти се хващам, че вместо да запомня нещо карам по лесната пътека и всеки път го проверявам в гугъла.
3. Когато от резултатите на гугъла отваряш онези, които на теб ти харесват той се оптимизира и започва при подобни търсения да показва най - отгоре именно тези резултати. У преминалите начален стадий на дебилизация това обикновено затвърждава убеждението за непогрешимост.
И накрая:
4.Това, че голяма част от американската младеж е прекалено тъпа, за да постъпи в американската армия означава, че там имат някакви може би минимални, но все пак изисквания. Докато примерно в руската армия прибират наред всички малоумници когато им дойде времето, стига да не им липсва ръка или крак. Примерно :mrgreen:

П.С. И последно: никога не забравяйте, че глупостта, дебилизмът и т.н. са въпрос главно на гледна точка. Ибо да се подчиняваш на закони, измислени от някой друг обикновено е признак на дебилизъм според голяма част от самообявилите се за интелектуален и социален уникален и неповторим елит на нацията... и форумО тук.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 248 пъти

Мнениеот ysmivka » 28 Юни 2020, 11:37:35

Тоест, ти предполагаш понякога, че хората, които и без това останаха тука няколко на брой, пишат тука по нещо - за да допълват дезинформацията.)

Понякога наистина мога само да предполагам за какво точно иде реч по темите, но темите по които са зададени въпроси, там нещата стоят по друг начин. Много пъти аз знам точният отговор и наблюдавам каква невероятна каскада от мнения се изсипва, изчаквам да се поуталожи ентусиазма на пишещите, като най-често се подсигурявам и с нещо от нета за да не ми скочат "застъпниците на истината". Тук също може да имаме многопластов стандарт. Или пишещите наистина са убедени в това което пишат или разпространяват дезинформация или разговарят притворно, така, че само те да се разбират. Резултата обаче за тръгналия да пита е катастрофален, след като му е отговорено в размер понякога на много страници, той е още по-объркан от преди да зададе въпроса си. И една интересна подробност, на мен лично ми се е случвало да получавам отговори като изписаните тук по институции, така, че с основание смятам, че се разпостранява дезинформация.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Общ форум