• Advertisement

Гледай с очите си, мисли с ума си, не се превръщай в марионетка

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Гледай с очите си, мисли с ума си, не се превръщай в марионетка

Мнениеот itzo » 29 Юни 2020, 22:15:23

bknf написа:
itzo написа:Аз нищо не мисля и никоя пирамида изобщо не е смятана да работи пИрфектно и всеки да плаща дълговете и лихвите безкрайно. Американският долар в това число.

В случая нали за него ставаше дума, малко по-горе. То и еврото също е в тая група. Ако погледнам в групата на целия свят.

A рублата щото в коя група е, че и загубих курса напоследък? :laughing6:
Всяка парична единица е пирамида, работи, докато хората са склонни да разменят реални стоки срещу нея. Точно в момента руснаците са изгребали хазната, но допреди три години, преди да се срине цената на нефта държаха американски държавен дълг за повече от сто милиарда долара. Можеш ли да предположиш за какво са им били сто милиарда безполезни зелени хартийки?

П.П. Погледни го така: към момента САЩ са продали на Китай наплескана с мастило хартия, срещу която са получили стоки и услуги на стойност хиляда и осемдесет(или някъде там) МИЛИАРДА долара. Някои казват- китайците могат да фалират САЩ по всяко време. И какво от това? Какъв е интересът ти да фалира най-големият ти длъжник?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот bknf » 30 Юни 2020, 21:15:25

itzo написа:A рублата щото в коя група е, че и загубих курса напоследък? Всяка парична единица е пирамида, работи, докато хората са склонни да разменят реални стоки срещу нея. Точно в момента руснаците са изгребали хазната, но допреди три години, преди да се срине цената на нефта държаха американски държавен дълг за повече от сто милиарда долара. Можеш ли да предположиш за какво са им били сто милиарда безполезни зелени хартийки?

За останалото някой друг път, но при рублата има и нещо друго. Там май по конституция (тая на Елцин), могат да се емитират само толкова рубли, колкото са вкарани в страната евро или долари.

Както и - след отстраняването на Сталин се подписва някаква договореност, при която рублата не става "световна валута". А се отстъпва място на долара. Това го правят доброволно, тия от СССР. Ще видя някой ден за подробностите.

Що се отнася до купуването на американски дългови облигации от страна на руснаците - то там и аз не знам, защо. Но основния си дял вече го продадоха.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот itzo » 30 Юни 2020, 21:42:44

bknf написа:... след отстраняването на Сталин се подписва някаква договореност, при която рублата не става "световна валута". А се отстъпва място на долара. Това го правят доброволно, тия от СССР. Ще видя някой ден за подробностите..

Можеш да започнеш оттук:

https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F% ... 0%BB%D1%8C
Перево́дный рубль (иногда «переводно́й рубль») — коллективная валюта, мера стоимости, средство платежа и накопления для организации многосторонних расчётов стран — членов Совета Экономической Взаимопомощи. Был утверждён соглашением о международных расчётах стран — членов СЭВ 22 октября 1963 года

bknf написа:. Що се отнася до купуването на американски дългови облигации от страна на руснаците - то там и аз не знам, защо. Но основния си дял вече го продадоха.

Това е още по- лесно. Нефтът беше скъп, имаха кинти, инвестираха ги. После нефтът се срина, свършиха им кинтите, продадоха инвестициите.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 1 Юли 2020, 13:57:56

"Liebe CDU Deutschland, liebe Angela, liebe Anegret, liebe freunde, честит 75-ти рожден ден на партията" Б.Б.
https://sedemosmi.tv/production/%d1%81% ... 20-%d0%b3/
Само на мене ли ми е прекалено немско в България #-o
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 360 пъти

Мнениеот andrian99 » 1 Юли 2020, 14:33:24

ysmivka написа:"Liebe CDU Deutschland, liebe Angela, liebe Anegret, liebe freunde, честит 75-ти рожден ден на партията" Б.Б.
https://sedemosmi.tv/production/%d1%81% ... 20-%d0%b3/
Само на мене ли ми е прекалено немско в България #-o

Кога последно си стъпвала в България ?
Ще видиш тогава колко ти е немско.
Щото аз сега съм там.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот itzo » 1 Юли 2020, 16:06:13

andrian99 написа:...Ще видиш тогава колко ти е немско..

Немско е, немско. Конграчулейшънс. А тука е българско. Във въздуха пък е ...ъъъъ......абе я си преценете сами, снимал съм го вчера :mrgreen:

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 1 Юли 2020, 18:42:10

Уау, цели два отговора, имаше една добра практика да се изтриват мнения които не са по темата или не казват нищо.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 2 Юли 2020, 12:09:59

Еми хубаво, по темата:
Както съм го натяквал и на други съфорумници по други въпроси, хубаво е да се прави разлика между наличието или липсата на даден факт или дадено явление и възможността за неговото публично...ъъъ...да кажем разгласяване. Тоест една константна величина дебили, да кажем 100 000 броя преди 30-40 години можеха да бъдат практически незабележими. С известни уговорки, но за тях после. Докато днес, благодарение на светкавичните комуникации, електронните медии, свободата на словото, социалните мрежи и т.н. същите сто хиляди дебила са в състояние да се самоогласят публично в максимално голям мащаб и да повлияят значително на какъвто искаш процес. Да си изберат дебил за премиерминистър или президент, примерно :mrgreen: Наречете го основен недостатък на демократичните общества, ако искате.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот andrian99 » 3 Юли 2020, 11:14:32

ysmivka написа:Уау, цели два отговора, имаше една добра практика да се изтриват мнения които не са по темата или не казват нищо.

А каква е темата ?!

Да гледаме с очите си и да мислим с ума си ?
andrian99
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ysmivka » 5 Юли 2020, 10:10:17

andrian99 написа:А каква е темата ?!

Трудно ти е да разбереш темата ли ;-) , и как да ти помогна?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот andrian99 » 5 Юли 2020, 16:19:44

ysmivka написа:
andrian99 написа:А каква е темата ?!

Трудно ти е да разбереш темата ли ;-) , и как да ти помогна?

Жокер някакъв ?
andrian99
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ysmivka » 6 Юли 2020, 13:04:52

Ами я да видим, католицизъм, национал-социализъм, алчност, безчовечност, самозабравяне. Трябват ли ти още жокери?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот andrian99 » 7 Юли 2020, 10:19:34

ysmivka написа:Ами я да видим, католицизъм, национал-социализъм, алчност, безчовечност, самозабравяне. Трябват ли ти още жокери?

Не съм католик, не съм национал-социалист, не съм алчен, не съм безчовечен, не съм самозабравен.

Само не разбрах ти какво предлагаш ?

A между другото, тези качества винаги ги е имало в двухилядолетната история на човечеството след Новата ера.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ysmivka » 7 Юли 2020, 10:39:24

Последен опит, как темата би могла да има пряко отношение към теб, след като знам за съществуването ти от мненията ти в заедно :( ?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот andrian99 » 7 Юли 2020, 15:41:49

ysmivka написа:Последен опит, как темата би могла да има пряко отношение към теб, след като знам за съществуването ти от мненията ти в заедно :( ?

Надявам се поне ти да си разбираш какво искаш да кажеш.

Не ми отговори ти какво предлагаш ?
andrian99
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум