• Advertisement

Забележителности в Нюрнберг

Забележителности в Нюрнберг

Мнениеот robo-pat » 5 Ноември 2010, 15:45:38

Здравейте сънародници от Нюрнберг,

поканен съм на интервю за работа във града /ви/ и искам да разбера какви интересности биха могли да се посетят за един ден при вас? Интервюто ми трае приблизително до 12.30 другия понеделник и след това ще имам уникалния шанс да се поразходя в града малко. Ако някой има време и няма какво по-важно да прави, може евентуално да се видим да ми покаже интересните места :) знам че е твърде нереалистично това мое пожелание в работен ден, но все пак... ;-)

И едно питане! Някой пренощувал ли е в City Hostel Nürnberg? Заслужава ли си за една вечер? Аз ще пренощувам на съвсем различно място, но понеже се триумих дали да резервирам в този хостел и поради възможноста /все още/ да сторнирам актуалната си нощувка ви моля за инфо. ;-)

Поздрави и приятен weekend!
Аватар
robo-pat
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 16 пъти

Re: Забележителности в Нюрнберг

Мнениеот wawy4ka » 5 Ноември 2010, 17:14:39

Препоръчвам замъка, най-малкото заради гледката, която се открива от площадката към стария град. Слизайки по Burgstraße към центъра на стария град се минава покрай едно кръчме с най-добрите телешки пържоли в околията и поне 20 вида местна бира. Малко след това, на същата улица, се намира Fembohaus, което е музеят за градска история.

Ако има някой съвсем истински нюрнбергерец, да ни светне тука и за по-малко известните местенца :) За хотела, нямам никаква идея.

Най-важното - успех на интервюто :thumbleft:
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот prikazka » 5 Ноември 2010, 23:54:24

Задължително според мен е посещение на къщата на Дюрер. А ако успееш да си вземеш и беседа (има такава с екскурзоводи, облечени с дрехи от това време), съвсем няма да съжаляваш.
Приятно изказване!
http://www.museen.nuernberg.de/duererhaus/index.html
prikazka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Th3R3dBar0n » 6 Ноември 2010, 02:13:34

Здравей аз ти предлагам Jugenherberg-eто в Нюрнберг. Един минусите е, че е малко по- скъпо, но за 23€ може да се преспи за 1 до 3 нощи за възрастните над 27 се доплаща 4€ или аз грещно си го преведох. Надявам се да съм излезнал прав. Ето това пише:
Altersbegrenzung Jugendherbergen sind in erster Linie ein Angebot für junge Menschen. Deshalb werden in bayerischen Jugendherbergen Einzelgäste "27plus" nachrangig aufgenommen. Die Altersbeschränkung gilt selbstverständlich nicht für Gruppenleiter sowie für Familien mit mindestens einem minderjährigen Kind.
Gäste "27plus" zahlen einen Aufpreis von 4,00 € pro Person und ÜN (ausgenommen Gruppenleiter und Familien).

Успех на интервюто ще стискам палци. :thumbleft:
Аватар
Th3R3dBar0n
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот robo-pat » 16 Ноември 2010, 00:42:46

Здравейте! Благодаря ви че се отзовахте с такава конкретна информация.

Къщата на Dürer бе за съжаление е затворена в понеделник, но посетих Kaiserburg и се изкатерих дори в Sinwellturm (кулата в крепостта). Гледката към града от там е наистина страхотна...

Блазе ви наистина, живеете в страхотен исторически и културен град с традиции и много любезни хора. Тук при мене в Дуисбург хората са малко по-различни по природа и преобладава индустриалния ландшафт.

Е, надявам се разговора да е минал добре, за да се преместя...

Поздрави и благодаря най-сърдечно.

пс. нощувах междудругото в Lauf (Pegnitz) в този хотел
http://www.staedte-info.net/lauf-an-der ... 255019.php

през hotelreservierungen.de самостоятелната стая с всички необходимости струваше 25 евро.
Аватар
robo-pat
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот wawy4ka » 16 Ноември 2010, 02:32:41

Франкен си е Франкен, няма как да не ти хареса, robo-pat :) Не уцели хубаво време за кулата на замъка, там става голямо течение :mrgreen:

Дано имаш успех с интервюто, тук определено е по-готино от Дуисбург :thumbleft:
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Нюрнберг/Ерланген