• Advertisement

Трудова борса

Трудова борса

Мнениеот rony_niki » 29 Ноември 2012, 23:20:01

Здравейте!Пиша с надежда,че е останал все някой позитивно настроен към новопристигащите българи в Германия!Взех кардинално решение за живота си и съм твърдо решена да го осъществя.През януари 2013 аз и мой приятел смятаме да се преместим или да емигрираме в Нюрнберг.И двамата говорим английски,а аз и руски.За съжаление ни дума немски!За сега единственото,което сме направили е да си купим билетите и сме в процес на търсене на квартира.Направихме си регистрация на трудовата борса,но мисля,че няма да ни обърнат особено внимание с нашето незнаене на немски.Имам ужасно много въпроси,но като чета из форумите,на новобранците се отговоря "чети,има всичко,което те интересува",направо се чудя дали си струва да пиша в момента...И все пак-искаме де си намерим работа.Зная колко е трудно,но и тук положението стана нетърпимо!!Договорът на сегашната ми работа ще бъде прекратен на 30.12.2012г.Работя като барманка и с този закон за забрана на тютюнопушене на обществени места ще се наложи да отидем за зимата на борсата.Нямам време да чакам до пролетта,а и отдавна мечтая за Германия!Смятам да се регистрирам на бг трудова борса и да подам документи в НОИ за обезщетенията при прекратяване на договора.Тук ми казаха,че ако се регистрирам в Нюрнберг ще могат да ми изпращат обезщетението там.Наричали го -износ.Някой има ли идея как точно става?Ще Ви бъда благодарна ако помогнете! :flower:

Потребители благодарили на автора rony_niki за мнението:
pikita
Рейтинг: 4%

Аватар
rony_niki
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Нюрнберг/Ерланген