• Advertisement

Има ли българи в Нюрнберг?

Re: Има ли българи в Нюрнберг?

Мнениеот iniuta » 19 Декември 2012, 22:14:36

danl написа:разбрах много и за българското училище, и за мероприятията, и за работа какво да правя, и т.н.

Ще бъде полезно и за други след теб да споделиш във форума какво си разбрал :)
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот danl » 19 Декември 2012, 22:55:30

Със сигурност ще споделя, но първо трябва да съм сигурен. Като се убедя на място, тогава.
"Няма значение дали пътувате на три месеца веднъж. Използвате платформата на zaedno, за да пускате обявите си и респективно да имате финансова изгода от това.Можете да публикувате подобни постове след като уговорите условията за реклама."
danl
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 17 пъти

Мнениеот danl » 4 Март 2013, 22:35:44

Малко снимки от 3 март.
http://dveri.bg/xx9hp
"Няма значение дали пътувате на три месеца веднъж. Използвате платформата на zaedno, за да пускате обявите си и респективно да имате финансова изгода от това.Можете да публикувате подобни постове след като уговорите условията за реклама."

Потребители благодарили на автора danl за мнението:
Antonia
Рейтинг: 4%

danl
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 17 пъти

Мнениеот Vanja » 23 Май 2014, 17:29:18

Здравейте! Радвам се, че има българи в Нюрнберг и ще се зарадвам още повече, ако някой може да ми помогне. На 16. и 17. юни предстои преглед на детето ми в Румелсберг, а аз не знам немски. Има ли българи, които помагат на непознати сънародници в такива ситуации? Търся някой, който би могъл да ни превежда по време на прегледа, предлагам заплащане.
Vanja
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот officeshop » 7 Май 2015, 20:08:19

Здравейте на всички Българи в Нюрнберг :)
След посещение по Великденските празници в Германия и аз съм убедена ,че искам да живея в този град .Двоумихме се между Мюнхен , Щутгарт и Нюрнберг .Естествено Нюрнберг ми е фаворита .....за сега .
Само че , на разходка и екскурзия е едно ,а да работиш и живееш е съвсем друго .
Моля, хората които живеят и работят в този град да споделят малко повече информация за наеми отдават ли на Българи за работа /хора с доста образования но с не добър Немски / за училищата в града . Не съм много запозната с немските навици и култура , но ми се видяха малко по консервативни хората в този град /може и да греша /.
Благодаря предварително на всички отделили от ценното си време да пишат !
officeshop
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 11 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот vilqnita85 » 8 Септември 2015, 18:56:52

Здравейте,
сестра ми и зет ми заедно с техния син са в Нюнберг. Сестра ми и детето са от скоро и имат проблем с оправянето на документите. Те са там за лечение на малкия, който го обявиха за 80% инвалид.
Някой знае ли към коя институция да се обърнем относно записването му на училище, но при по специални условия, защото болестта му не позволява да се смесва с всички деца. И още нещо - къде да отидат, за да подадат документи за социална пенсия? Сестра ми не може да работи, защото се грижи за него.

Моля някой с опит ако знае да сподели, че сме в задънена улица, а до колкото знам има глоби ако не тръгне на време на училище.
vilqnita85
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот svetoslav1234 » 3 Юни 2016, 18:35:58

Здравейте. Казвам се Светослав от София. Как стои намирането на работа и квартири за начинаещ. Завършил съм магистратура работа с хора с увреждания, но нямам претенции за работа . Ако някой желае да ми помогне нека пише.
svetoslav1234
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Предишна

Назад към Нюрнберг/Ерланген