• Advertisement

Документи за училище?

Документи за училище?

Мнениеот tanyag » 7 Март 2013, 19:59:20

Здравейте, какви документи ще е необходимо да ми издаде училището в БГ (което посещават децата ми) за следващата учебна година, която ще стартират в Нюрнберг. Някой минавал ли е през това? Момичетата ми в момента с във втори и четвърти клас.
Благодаря!

Аватар
tanyag
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Документи за училище?

Мнениеот daisymm » 7 Март 2013, 22:12:16

tanyag написа:Здравейте, какви документи ще е необходимо да ми издаде училището в БГ (което посещават децата ми) за следващата учебна година, която ще стартират в Нюрнберг. Някой минавал ли е през това? Момичетата ми в момента с във втори и четвърти клас.
Благодаря!

Здравей tanyag,

ние представихме служебна (отпускна) бележка от училището, която беше преведена на немски от "заклет" преводач. Понеже детето ни беше току-що завършило четвърти клас бяхме превели и легализирали и свидетелството за завършен 4-ти клас, но никой не се поинтересува от него.

Предполагам, че знаеш за разликата в образователната политика на различните провинции. Т.е. това, което е било валидно за нас в Sachsen може да не важи на 100% за Bayern. Най-добре е да спретнете едно кратко писмо със своите въпроси, да го преведете на немски и да го изпратите до Internetportal "Schulen in Nürnberg" или Staatlichen Schulberatung in Bayern. Те ще ви отговорят най-точно. После ако от някое училище решат, че документите ви не са ОК, може спокойно да им посочите какво са ви отговорили от съответните организации.

Между другото, намерихте ли вече подходящи училища? Защото по мое мнение намирането на точното училище върви ръка за ръка с намирането на жилище...

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Нюрнберг/Ерланген