• Advertisement

Пътуване София-Нюрнберг (и обратно), нощувка?!

Пътуване София-Нюрнберг (и обратно), нощувка?!

Мнениеот hakama » 2 Април 2013, 18:53:57

Здравейте,

Искам началото на ноември да отида до Нюрнберг (с ръчен багаж), от София, да кажем за 1-2 нощувки, целта е това:
http://www.iena.de/en/home.html
Друго подобно изложение в тази сфера не знам (по-близо).

Търся изгоден начин за път и ноувка/и.

Изключваме варианта с автобус (през целия път).
Аз го виждам самолет + влак/автобус. С кола колко часа е пътя? Май е 20ч, доста дълго...

Самолет, примерно до 150-300км от Нюрнерг (Мюнхен, Франкфурт на Майн, Щутгарт, Заусбург, Erfurt, Виена), директния сигурно ще е доста по-скъп и след това влак/автобус. До някой от тези градове, все ще има нискотарифни полети?!

Също и мисълта да деля стая с някой съмнителен тип не ме радва. Дано си намеря дружка до тогава, с която да идем заедно.

Как би изглеждал бюджета за една такава "екскурзия", за да започна да заделям от сега пари (път, нощувка, джобни/храна).

Ако бюджета се увеличи - мисля навръщане да разгледам някой от следните градове: Прага, Виена, Щутгарт, Мюнхен, Будапеща, Заузбург, Братислава...

И последно - Колко би струвало пътя и пребиваването за 1-2 седмици в Берлин?
hakama
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Пътуване София-Нюрнберг (и обратно), нощувка?!

Мнениеот daisymm » 2 Април 2013, 23:06:00

hakama написа:Здравейте,

Искам началото на ноември да отида до Нюрнберг (с ръчен багаж), от София, да кажем за 1-2 нощувки, целта е това:
http://www.iena.de/en/home.html
Друго подобно изложение в тази сфера не знам (по-близо).

Търся изгоден начин за път и ноувка/и.

Изключваме варианта с автобус (през целия път).
Аз го виждам самолет + влак/автобус. С кола колко часа е пътя? Май е 20ч, доста дълго...
Самолет, примерно до 150-300км от Нюрнерг (Мюнхен, Франкфурт на Майн, Щутгарт, Заусбург, Erfurt, Виена), директния сигурно ще е доста по-скъп и след това влак/автобус. До някой от тези градове, все ще има нискотарифни полети?!

Вариант 1 (120-250 EUR):
Организиране на пътуване с помощта на форума Пътуване
Офертите там се подновяват почти ежедневно, но е трудно да се организира нещо няколко месеца предварително, особено двупосочно.

Вариант 2 (220-300 EUR):
София-Щутгарт-София (самолет)
Щутгарт-Нюрнберг-Щутгарт (влак)

Вариант 3 (300-400 EUR):
Личен автомобил (виж мнението ми от 12.12.2012)

hakama написа:Също и мисълта да деля стая с някой съмнителен тип не ме радва. Дано си намеря дружка до тогава, с която да идем заедно.

Как би изглеждал бюджета за една такава "екскурзия", за да започна да заделям от сега пари (път, нощувка, джобни/храна).

Ако бюджета се увеличи - мисля навръщане да разгледам някой от следните градове: Прага, Виена, Щутгарт, Мюнхен, Будапеща, Заузбург, Братислава...

Не е ясно за колко нощувки става въпрос. Евтините варианти (<35 EUR за единична стая със закуска) може да намериш на подобни места:
натисни ме
натисни ме

Ако тези оферти ти се струват твърде аскетични, може и в хотел.

Съвет 1: използвай картата на U-Bahn на Нюрнберг, за да намериш място за нощувка в близост до спирка на метрото.

Съвет 2: ако имаш спътник и достатъчен бюджет силно препоръчвам пътуването с лек автомобил. Ако шофирате двама при при разумна скорост (макс. 140 км/ч.), спазване на ограниченията на скоростта по пътя и безаварийно пътуване ще изминете разстоянието Калотина-Нюрнберг за 14-15 часа.

Успех!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот hakama » 8 Април 2013, 19:27:14

Вероятно ще е с полет София до Мюнхен, Щутгарт или Франкфурт. Дори може там да спя и да пътувам до Нюрберг (за 1-2 дни ще го разгледам панаира)/

Защо препоръчвате с кола пред самолет - видях оферти (за няколко месеца напред) 140-180Е(две посоки) и то от Луфтанза =D>
С кола, не е ясно връщането кога и как и дали ще се осъществи, а и в случая самоелта излзиа по-евтин :-k

Самолета - ако си взема 3-5 месеца предварително билет и есента се окаже, че не мога да пътувам - какво става с билетите (също и за влак). (140Е и 40-50Е за влак) грубо 200Е, за нощувките видях единични стаи по 25Е - доста добре изглеждаха на снимка. За 2 нощувки предполагам.

Как стоят нещата с храната?! Не съм претенциозен, даже избягвам храненето на обществени места (тук не знам кое ще е по-евтино).

Ако намеря познат Бавария, при който да спя ще е супер.
Чух, че има карти за 3-5 дни - за БДЖто им?

Ще се постарая да го комбинирам с посещение в още един град, така и така съм дал 300лв за път - примерно: Прага, Виена... Будапеща или в Германия
Видях, че 5дневните екскурзии до Германия вървят по 450лв ](*,)
hakama
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот hakama » 3 Май 2013, 22:41:13

Днес от една приятелка разбрах, че WizAir имат полети до Франкфурт (Хан), за по 30Е (в едната посока), което спрямо 70Е (до Мюнхен, макар и с 150-200км по-близо до Нюрнберг) излиза доста по-евтино (-80E)?!

Въпроса ми е - автобус от летището докъде върви и колко горе-долу е билета (тези по 12Е не разбрах докъде са)?
Другото, което ме притеснява е как ще се напаснат часа на пристигане/тръгване на самолет/автобус/влак 8-[ Май първия ден ще отиде в пътуване и настаняване.

Пример за влак:

Mainz Hbf > Nürnberg Hbf 2:57h 1 29,00 EUR

Маршрути:
http://gratisflug.com/abflug/eindhoven.php
hakama
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TCH » 3 Май 2013, 23:07:57

Първо няма да е лошо да провериш цените на билетите :mrgreen:
От Хан до София има евтини полети, но не и по обратната дестинация (от това, което видях в сайта им).
Също така летят само 2 пъти в седмицата, така че престоят ти още се ускъпява заради спането, тъй като ти не искаш да останеш повече от 2 дена. Часовете на излилате са рано сутрин и също така въведоха ограничения в ръчния багаж, така че не бих ги препоръчал.
Като сложиш и 14 евро на посока за автобуса...
http://omnibusse.bohr.de/de/fahrplan.ph ... uk_linie=0
TCH
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 15 пъти

Назад към Нюрнберг/Ерланген