• Advertisement

Досадните квартири

Досадните квартири

Мнениеот MapTu4ka » 11 Септември 2006, 23:03:45

Здравейте на всички хилфсбереите Българи.не няма грешка!Ние ме си Българи,с главна буква.С досада ви съобщавам,че ще уча БВЛ в Нюрнбегр.Няма да обяснявам причините,които ме карат да съм анти настроена,но не заминавам за Германия с охота.И така...или аз съм доста глупава или наистина всичко е яко сложно.Не мога да се ориентирам много.Аз съм максималист и искам в3сичко да е изчислено.Иска ми се да знам като по списък какво трябва да правя като дойда.Нямам представа за тия здравните,записвания,регистрации и прочие.А на общежитие не съм приета.Моля Ви,ако някои му се занимава с мен,нека взее да ми обясни какъв е реда и мога ли някакси да си намеря квартирка оттук.
Благодаря!
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 11 Септември 2006, 23:12:07

Добре дошла :wink:
Защо не погледнеш първо в ляво после в дясно - максимално :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bgpower » 11 Септември 2006, 23:19:14

От приятели знам, че разликата от Мюнхен до Нюрнберг е минимална!Zieh dir mal das FAQ für München rein und dann klappts schon:)

http://www.zaedno.de/content-81.html

На немски, защото на български с вкарвам, щеше да е грубо!

Поздрави,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот estira » 11 Септември 2006, 23:19:45

Отче наш, ти, които си небесата.... абе да става каквото ще, аз ще си кажа мнението! Ами защо по-добре не си останеш у Българско? И като си максималист хвани граматиката, виж как се пише и къде се слагат запетаи. Що за глупости ни съобщаваш с досада? ...
Последна промяна estira на 16 Октомври 2006, 12:11:49, променена общо 2 пъти
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот MapTu4ka » 12 Септември 2006, 19:07:32

Благодаря на отзовалите се,на тези които не им харесва нещо,да си оправят проблема с нервичките.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Септември 2006, 21:20:53

Мартичка, в изготвянето на материалите, които четеш е участвала и Естира. Така че по-добре и благодари и си коригирай отношението, че като дойдеш и погледнеш какво си писала след година сама ще си се чудиш. Не е проблема в нервите на Естира, аз си помислих същото като нея.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот MapTu4ka » 12 Септември 2006, 21:30:05

АЗ нямам отношение към никого от вас,защото не ви познавам.Но бих отбелязала,че ако на момичето му е писнало да чете писанията на хорица като мен,няма защо да го прави,а още повече да си прави труд да ми отговаря...Но тъй като и вие сте били на моето място,предполагам че и за вас е било хард,да се ориентирате.Още повече че има някои безкраино дълги форуми,където не се съдържа ясна информация.Аз бих помогнала на всеки,по какъвто и въпрос да е.
А Естира,тя има право на мнение,макар да е малко грубичка.Е тва е кавото ще кажа!
И все пак много благодаря на всички и по специално на Велинград,който се отзова и това ми е достатъчно.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 12 Септември 2006, 22:04:32

Мерси за мерсито, но не се учудвай ако някой те "емне" още от сега. С тази "позитивна" настройка, доста ще ти е "некомфортно" през следващите години на студенство. Не ти знам причините, но наистина - ако не идваш с желание, няма смисъл. Постарай се, да го приемеш като единствен шанс в живота ти, ако ще и да не е. Другото е загуба на време и ...финансии.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот MapTu4ka » 12 Септември 2006, 22:13:05

Разбираемо е.Трудно ми е.Вече осем месеца се боря с тази мисъл.Но може би най-добрият лек е самото заминаване.Оставайки сама,нещата ще са достатъчно сложни че да мисля за това.На мен ми е нужно време за адаптация.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Re:

Мнениеот Ralf » 25 Август 2009, 13:36:55

Здравейте всички,
вчера ми пристигна отговора от Uni Erlangen Nurnberg. Кандидатствам с DaF с 16 т. и една 3ка и май съм приет без да трябва да държа DSH, поне не пише че трябва, а и при тези бумащини, които са ми пратили, няма такова талонче за регистразия за DSH. Та проблема е следния: между 1и 11. 09 трябва да се явя в Ерланген, за да се запиша. Инъче до колкото ми стана ясно BWL се учи в Нюрнберг. Как се процедира в този случей. Временна квартирка ли се наема, нещо за постоянно ли или порсто си намирам по евтина стая в хотел? Стари кучета, помагайте. Посъветвайте ме и кога е най удачно да отпътувам от тук?
Ralf
Нов потребител
Нов потребител

Re: Досадните квартири

Мнениеот caipirinha » 29 Август 2009, 01:10:55

1. Намираш си квартира в НБГ.*
2. Хващаш влака за Ерланген и след 25 мин си кацнал пред университета.
3. Записваш се за не повече от 5, тичаш към гарата и забравяш за Ерланген.

* Това е основният ти проблем, защото едва ли ще намериш нещо от БГ. Може да опиташ тук http://www.grammer-immobilien.de/stud/ , но пък е далече от фалултета. Затова оглеждай се и за хостели. Ако не ти се идва толкова рано преди началото на семестъра, пиши едно писмо да ти удължат срока. От друга страна търсенето на квартира отнема време, което няма да имаш като започнете лекции. Успех! :thumbleft:
Аватар
caipirinha
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот balubri » 30 Август 2009, 17:40:28

MapTu4ka написа:Разбираемо е.Трудно ми е.Вече осем месеца се боря с тази мисъл.Но може би най-добрият лек е самото заминаване.Оставайки сама,нещата ще са достатъчно сложни че да мисля за това.На мен ми е нужно време за адаптация.

Нервите Мартичке се оправят с биричка...поне в началото (от опит го казвам).
Аз съм от скоро (новичък съм по тези места) но те съветвам и аз.Спазвай съвета за нервите. Много е полезен!
Освен това е добре да си настроиш "максимализма" според чергата си... ](*,)
8 години бях другаде емигрант(на юг), и пак от опит ти казвам,не си мисли,че си "хванала Мойсей за шлифера" само защото си приета да учиш.До записването на 2 курс си все още кандидат-студентка.На никой,АМА СЪВСЕМ НА НИКОЙ не му пука,че си максималистка! Администраторката може да те убие с безизразен поглед и след като си тръгнеш максимално изнервена и ядосана тя ще си продължи да яде ябълка и да си чете вестника и дори няма да си спомня за теб утре сутринта.
И както бе написано от друг братец "Ако не искаш да идваш-недей".
За много хора обаче ще си единствената българка,която познават и не го забрявяй това.
:cheers: Ха наздраве!
balubri
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Нюрнберг/Ерланген