• Advertisement

Квартира в Ерл или Нюрнберг?

Квартира в Ерл или Нюрнберг?

Мнениеот Lancealot » 18 Юли 2005, 15:58:27

Здравейте,
кандидатствах икономика във ФАУ, и мисля, че факултетът WiSo е в Нюрнберг - по големия град.
Искам да попитам дали наистина е така и ако реша да следвам BWL в това уни, къде да търся квартира - в Ерланген или Нюрнберг. Ще ми се налага ли да ходя до другия град и на какво разстояни е той?
Аватар
Lancealot
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Yura » 18 Юли 2005, 18:06:46

Здравей,
информацията ти е вярна факултетите на BWL са в Nürnberg(вярно по-големият град,около 4 пъти).
Къде да си търсиш квъртита,ами най-разумно би било да е в Нüрнберг,по-простата причина че няма какво да търсиш в Ерланген изобщо(освен да се запишеш).
Един въпрос каква квартира искаш от STW или частна?
И малкo информация за допълнителните разходи,ако по някаква причина се наложи да живееш в Ерланген:
Semesterticket за WS струва над 200 евро(зависи точно от коя дата го искаш,но не е по-малко от посочена по-горе сума),а за SS от 156 до 200,също зависи от датата.
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарено: 33 пъти

hi

Мнениеот Lancealot » 19 Юли 2005, 09:49:42

Здрасти,

за квартирата знам,че такива от STW се намират трудно. Иначе аз търся най-достъпния вариант и ако не стане - частна квартира.
Аватар
Lancealot
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Yura » 19 Юли 2005, 18:33:56

вярно,лесно нищо няма,но аз мога да ти кажа че с повечко късмет и желание можеш да си намериш квартира пак било и то чак Септември(моя случай беше точно такъв)....Ако си получил Зуласунг принтирай си формулярите за общежитие и ги прати....както казах с повече късмет ще успееш.
И успех!
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Мнениеот Lancealot » 19 Юли 2005, 18:48:50

да, като дойде известието, веднага действам. Сега се сещам за частните квартири. Мога ли да си намеря такава още преди да съм заминал за Германия? Или трябва да място да търся, но в такъв случай трябва да се подслоня някъде докато намеря..
Аватар
Lancealot
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Yura » 19 Юли 2005, 19:03:51

частна квартира да си намериш от БГ още...???да не казвам че е невъзможно,но горе-долу си е така
.При4ината е 4е или хаzяите ти 6те искат да видят кои 6те е тоzи които 6те наема квартира,а ако е някакво 4астно об6тежитие ни6то 4удно и Хеимлеитера да иска да те види.Принципно 4астна квартира се тарси на място,вzема6 вестници и по4ва6....не е мн приятно....
Преди да zамине6(ако все пак не полу4и6 квартира от СТВили не намери6 4астна)zадалжително намери при кой да се подслони6,поне zа няколко дни,ако няма6 поzнати тогава югендхерберге(голяма миzерия е и е скъпо)
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Мнениеот Lancealot » 20 Юли 2005, 08:05:30

И аз така си помислих, но исках да се уверя. Иначе това традиция ли е, да се отседя при човек, който не познавам? Знам, че се плаща част от наема в такъв случай.
Но това е най-доброто решение. Евтино и не е мизерно:)
Иначе има ли някаква специална практика при търсенето на квартира? Преполагам има вестници само с подобни обяви?
Аватар
Lancealot
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Yura » 22 Юли 2005, 10:12:48

Е дали е традиция или не,не знам,но доста често се случва,познавам хора които са го правили(и аз съм от тях) познавам и такива живели в Югендхерберге.А това че не го познаваш не е проблем,ще се запознаете :лол:
..за наема има такова нешо,а това се казва Звисченмиете,с повече късмет можеш да си намериш дори отделна стая за няколко дена/седмици....
Вестниците не са специални,а най-обикновенни,отваряш на страниците с обяви и търсиш,иначе си има и специален вестни(само с обяви) и се казва Alles,там можеш да немириш всичко...ако живееш при някои и си търсиш квартира,хубава практика е и да идеш о унито или студентенканзлеи,има едни черни дъски с обяви и там също можеш да намериш нещо(но там са по-скъпички)
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Мнениеот Lancealot » 22 Юли 2005, 13:11:22

Добре, благодаря ти много. Аз ще продължавам да съмбирам още информация/все пак не знам къде ще ходя тончо :)/, но понеже му идва времето и искам да съм потготвен по отрано. :shock:
Аватар
Lancealot
Тукашен
Тукашен

Назад към Нюрнберг/Ерланген