• Advertisement

Работа и заплащане

Форумът, който касае всеки!

Re: Работа и заплащане

Мнениеот neliya » 28 Юни 2014, 22:11:45

seli написа:neliya,

1. Заплатите които съм посочил важаха за Истанбул, по тогавашният курс лира-евро. Грешката е моя, че съм написал Турция, а не конкретизирал - Истанбул. В момента нямам поглед по тази тема.

2. Живеете в грешният град. Преместете се в Истанбул - там са високите заплати и големите възможности.

3. В България бях турчина, в Турция българина, а сега в Швеция съм инвандрарето. Само не искай да обяснявам къде е било най-трудно.

Ами съжалявам Сели за за всичко това ,което си преживял в Турция ,България ,а сега и в Швеция. Няма да те питам ,а ти да ми обясняваш къде е било по-лесно и къде не?! Ако си чел коментарите ми не мога да се преместя в Истанбул поради редица причини,може би ще разбереш.Както и да е . Ще пробвам нещо друго може да потръгне тук в Анкара. Успех в Швеция!
Аватар
neliya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Dennis_Rox » 29 Юни 2014, 05:19:41

Здравейте и от мен съвсем случайно от скука рових в интернет и попаднах в този форум и тази интересна тема.Прегледах я цялата почти и реших да се регистрирам за да потвърда всичките коментари на госпожата Нелия/neliya.Потвърждавам коментарите и защото аз вече 2ра година живея в Истанбул и знам за какво става на въпрос и съм наясно с живота тука.И да вметна 1 нещо ако има Българи,Български турци,Македонци...в Истанбул ще се радвам да се запознаем :)
Dennis_Rox
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот seli » 29 Юни 2014, 07:58:32

neliya написа:

1. Заплатите които съм посочил важаха за Истанбул, по тогавашният курс лира-евро. Грешката е моя, че съм написал Турция, а не конкретизирал - Истанбул. В момента нямам поглед по тази тема.

2. Живеете в грешният град. Преместете се в Истанбул - там са високите заплати и големите възможности.

3. В България бях турчина, в Турция българина, а сега в Швеция съм инвандрарето. Само не искай да обяснявам къде е било най-трудно.

Ами съжалявам Сели за за всичко това ,което си преживял в Турция ,България ,а сега и в Швеция. Няма да те питам ,а ти да ми обясняваш къде е било по-лесно и къде не?! Ако си чел коментарите ми не мога да се преместя в Истанбул поради редица причини,може би ще разбереш.Както и да е . Ще пробвам нещо друго може да потръгне тук в Анкара. Успех в Швеция!

О, благодаря за съчувствието, имах нужда! Малтретиран бях, редовно. :mrgreen:
Шегата настрана, трудно е когато си различен, в непозната среда, изисква се голяма доза борба(вътрешна, външна) докато се утвърдиш и привикнеш. Макар да не съм живял никога в Анкара, странно звучи чак никаква работа да не можеш да откриеш, с оглед на работният пазар в Истанбул.

Аз живях в Esenkent (европейската част на Истанбул) и работих в Bahçeşehir (http://www.gencerdental.com/), а половинката в Şişli. Търсени специалисти бяхме, буквално до последният ден преди да отлетим за стокхолм бяхме преследвани от старите ни шефове да се връщаме обратно, а жената и от едни други, при които бе изпратила кандидатура по скоро от любопитство.
В клиниката в която работех имаше и секретарки, и шофьори и необразовани чистачки. За 5 години разбрах, че в Истанбул трябва да си сакат и ням, за да останеш без работа.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот neliya » 29 Юни 2014, 14:57:21

seli написа:
neliya написа:

О, благодаря за съчувствието, имах нужда! Малтретиран бях, редовно. :mrgreen:
Шегата настрана, трудно е когато си различен, в непозната среда, изисква се голяма доза борба(вътрешна, външна) докато се утвърдиш и привикнеш. Макар да не съм живял никога в Анкара, странно звучи чак никаква работа да не можеш да откриеш, с оглед на работният пазар в Истанбул.

Аз живях в Esenkent (европейската част на Истанбул) и работих в Bahçeşehir (http://www.gencerdental.com/), а половинката в Şişli. Търсени специалисти бяхме, буквално до последният ден преди да отлетим за стокхолм бяхме преследвани от старите ни шефове да се връщаме обратно, а жената и от едни други, при които бе изпратила кандидатура по скоро от любопитство.
В клиниката в която работех имаше и секретарки, и шофьори и необразовани чистачки. За 5 години разбрах, че в Истанбул трябва да си сакат и ням, за да останеш без работа.

Незнам как е в Истанбул ,но тук в Анкара е жестоко. Започнахме да се караме редовно с мъжа ми за това,че само нашия тъп късмет е такъв.Наистина не мога да си намеря работа,а се оказва,че сакатия и неукşя си намират работа,защото напоследък за тях има специално създаден закон да не се дискриминират и в повечето фирми има работни места за глухонями,в инвалидни колички и т.н.Оказва се ,че само чужденците като мен ще са третирани по този начин да не кажа само аз,че кой луд друг ще дойде тук,нали?Аз живея в елитен квартал Чанкая колкото елитен ,толкова и така наречения им елит ме поразява със съвършенната им простота ,ама честно! Незнам какво ще стане наистина мисля да замина другаде и май ще трябва да се разделим със съпругът ми ,ако напредваме така.От мен каквото зависи всичко правя,но за съжаление нещата,които мислех преди и плановете,които градях се оказаха пълен погром.Аз съм деен човек не мога да тъпча на едно място,дразни ме факта ,че ме третират като чужденка и търсят причина да не ме наемат на работа ,а неуките и неграмотни турци ми изкарват месечно по 2500 лири, та те не могат да пишат дори граматически ,а да не говорим за пунктоационен турски.
Аватар
neliya
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 29 Юни 2014, 15:54:07

neliya написа:,а неуките и неграмотни турци ми изкарват месечно по 2500 лири, та те не могат да пишат дори граматически ,а да не говорим за пунктоационен турски.

Хах, neliya, щом си забелязала това, разбирам че владееш техният език поне 1 степен по-добре :)
Преведи последното си мнение на граматически, пунктуационно и стилистически правилен турски и ще ти повярвам,
жeлая да демонстрираш пълна свобода и размах в изразяването, като употребиш точните еkвиваленти на думичките -"третирам", "деeн", "погром", а не техни синоними. ;-)
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот iniuta » 29 Юни 2014, 16:09:52

@neliya

На фона на претенциите ти за образование, интелект, владеене на езика и прочие, изключително лошо впечатление прави това:

neliya написа:Наистина не мога да си намеря работа,а се оказва,че сакатия и неукşя си намират работа,защото напоследък за тях има специално създаден закон да не се дискриминират и в повечето фирми има работни места за глухонямиинвалидни колички и т.н.

Тези хора не стоят по-долу от твоята особа по абсолютно никакъв начин. Те също имат право на труд, реализация и достоен живот не по-малко от теб. Намесването им в един такъв разговор е хм... неуместно ...

Потребители благодарили на автора iniuta за мнението:
zlateto
Рейтинг: 4%

Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот seli » 29 Юни 2014, 17:00:11

iniuta написа:@neliya

На фона на претенциите ти за образование, интелект, владеене на езика и прочие, изключително лошо впечатление прави това:

neliya написа:Наистина не мога да си намеря работа,а се оказва,че сакатия и неукşя си намират работа,защото напоследък за тях има специално създаден закон да не се дискриминират и в повечето фирми има работни места за глухонямиинвалидни колички и т.н.

Тези хора не стоят по-долу от твоята особа по абсолютно никакъв начин. Те също имат право на труд, реализация и достоен живот не по-малко от теб. Намесването им в един такъв разговор е хм... неуместно ...

Оп, iniuta, сори... В известна степен аз съм виновен, давайки начален тласък с тези епитети, струва ми се neliya просто яхна вълната. Преди да посегнеш към клавиатурата с пръстче завършващо с прилежен маникюр (убеден съм в това) и биeш един як зад врата, искам да знаеш, че употребих "сакат" и "ням" в друг контекст, по-скоро като левак и ненаходчив.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот iniuta » 29 Юни 2014, 17:19:36

"Яхването на вълната" не е причина за придаване на излишни важности.
А винаги изрядният ми маникюр пък няма грам общо с темата.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот neliya » 29 Юни 2014, 18:27:34

iniuta написа:@neliya

"iniuta явно не си внимавала в сюжета стилистически турски няма ,мила! Доколкото за хората с физически увреждания пак не си внимавала и правиш коментар без да си подготвена пак прочети и не се изказвай неподготвено! Да ти обясня ,за да ти спестя повечето ти правописни грешки дори на български, изобщо нямам нищо против хората с увреждания просто споменах ,че има закон специално създаден за тях,което съответно е добре,за да не стоят безучастно без да се чувстват ненужни и отговорът ми е към Сели без да имам конкретно роптаене към тях.Тъй като не си схванала за какво се говори ето и самото разяснение- средно статистическия турчин живеещ в Турция не завършва дори средното си образование и знаеш ли защо?Защото тук на 15 г младите момчета започват да работят като калфи,за да се научат на труд въпреки ,че е забранено със закон да третират деца на труд без да имат пълнолетие. Та тези мили дечица,които трябва да са инак на училище работят и изостават с училище или дори не продължават . Нивото на грамотност там незнаеш каква е щом на реномиран примерно фризьорски салон на обявата им за почивните дни през празниците от цяло изречение са изядени казано образно гласните букви. Това се чете ,мила от клиенти и салона се посещава и от господа и дами от посолства на различни републики! Така ,че те съветвам преди да коментираш нещо обърни внимание на на правилния си правопис по български със всичките му запетаи и препинателни знаци преди да се изцепваш супер неподготвена!!! Чети и бъди внимателна как разговаряш ,не показвай какво е истинското ти ниво на обща култура!
Последна промяна neliya на 29 Юни 2014, 18:45:56, променена общо 2 пъти
Аватар
neliya
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот neliya » 29 Юни 2014, 18:34:28

iniuta написа:"Яхването на вълната" не е причина за придаване на излишни важности.
А винаги изрядният ми маникюр пък няма грам общо с темата.

Никой не си придава важности "iniuta" посъветвах те да си мериш приказките и да не се държиш непристойно!
Аватар
neliya
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 29 Юни 2014, 18:47:49

СТИГА ХОРА !!!

Избягахте много от темата. Моля да проявите разум и спокойствие [-o<

@Neliya, поне 90% от нещата, които споделяш, са валидни и за района в Германия, в който живея в момента, това е тъжната истина :( Повечето германки обаче не страдат от това, че не се реализират по друг начин, освен като майки на 3, 4 или 5 деца. Важното все пак е човек да преследва целта си и да не се отказва по средата на пътя. Ако има и подкрепата на любимия, успеха е гарантиран.

А сега апелирам отново да спазвате добрия тон в мненията си и да се придържате към темата. За словестни дуели използвайте просто чат-а на сайта.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот neliya » 29 Юни 2014, 18:53:29

****** написа:СТИГА ХОРА !!!

Избягахте много от темата. Моля да проявите разум и спокойствие [-o<

@Neliya, поне 90% от нещата, които споделяш, са валидни и за района в Германия, в който живея в момента. Важното е човек да преследва целта си и да не се отказва по средата на пътя.

А сега апелирам отново да спазвате добрия тон в мненията си и да се придържате към темата.

Моля, да бъде направена официална забележка на iniuta така както преди време направи на мен такава забележка със следното съдържание:

Моля, те да се въздържаш от крайни квалификации в мненията си. [/b]

Сайта е за споделяне на мнения и,ако може да се окаже съдействие или да се помогне по някакъв начин -чудесно! Но да се пише за придаване на важности или да се прави забележка,която не е коректна аз лично няма да стоя безучастна,"******"!
Аватар
neliya
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 29 Юни 2014, 19:52:55

neliya написа: стилистически турски няма ,мила!

Тук ме уби! :)
Тези хора, поезия, стихотворения, фолклор, висша държавна институция, нямат ли?
Искаш да приема, че овачарчето с гегата и съветника на министъра говорят - "еднакво"?

Нека обобщим: Първото ти мнение e от средата на 2014-та, казваш че живееш в Турция от една година, което връща към 2013-та..., и ме обвиняваш в некомпетентност и нереалност на дадените цифри от 2009-та. През предходното време от България ли си следяла турският трудов пазар?

В последствие заявяваш -
neliya написа:, та те не могат да пишат дори граматически ,а да не говорим за пунктоационен турски.

Помолих за превод, в точно указана насока, за да преценя как си достигнала до този извод. Ще ме огрее ли?

Отчасти вярно е, че -
neliya написа:средно статистическия турчин живеещ в Турция не завършва дори средното си образование и знаеш ли защо?Защото тук на 15 г младите момчета започват да работят като калфи,за да се научат на труд въпреки ,че е забранено със закон да третират деца на труд без да имат пълнолетие. Та тези мили дечица,които трябва да са инак на училище работят и изостават с училище или дори не продължават.

Голям процент, но не всички. В противен случай в страната не би имало лекари, професори, инжинери, адвокати, нали? Или и те говарят досущ, като овчарчето с гегата? Понеже разбрахме - стилистичен турски няма.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 29 Юни 2014, 20:02:33

Здравей neliya. Нямам представа от Турция, никога не съм бил там - и нямам особено желание за това. Както също и не знам турски. Но ми стана интересна тая дискусия, и се сетих за един виц. Ще ти го преразкажа с мои думи..
Някой си човек обикалял и търсил нещо на улицата. Хората го попитали, какво търсиш? Той им отговорил - една игла.
- То улицата е такава голяма, дошъл отговора - къде точно си я загубил?
- Ами в къщи, отговорил човека.
- И защо я търсиш тогава на улицата?
- Защото в къщи е тъмно, а на улицата е светло, отговорил човека..

Та ако се върнем към твоя проблем - ти търсиш нещо, което може би там го няма.
За да намериш точно това, което търсиш, може би трябва да смениш реалността, в която се намираш..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот neliya » 29 Юни 2014, 20:11:45

seli написа:
neliya написа: стилистически турски няма ,мила!

Тук ме уби! :)
Тези хора, поезия, стихотворения, фолклор, висша държавна институция, нямат ли?
Искаш да приема, че овачарчето с гегата и съветника на министъра говорят - "еднакво"?

Нека обобщим: Първото ти мнение e от средата на 2014-та, казваш че живееш в Турция от една година, което връща към 2013-та..., и ме обвиняваш в некомпетентност и нереалност на дадените цифри от 2009-та. През предходното време от България ли си следяла турският трудов пазар?

В последствие заявяваш -
neliya написа:, та те не могат да пишат дори граматически ,а да не говорим за пунктоационен турски.

Помолих за превод, в точно указана насока, за да преценя как си достигнала до този извод. Ще ме огрее ли?

Отчасти вярно е, че -
neliya написа:средно статистическия турчин живеещ в Турция не завършва дори средното си образование и знаеш ли защо?Защото тук на 15 г младите момчета започват да работят като калфи,за да се научат на труд въпреки ,че е забранено със закон да третират деца на труд без да имат пълнолетие. Та тези мили дечица,които трябва да са инак на училище работят и изостават с училище или дори не продължават.

Голям процент, но не всички. В противен случай в страната не би имало лекари, професори, инжинери, адвокати, нали? Или и те говарят досущ, като овчарчето с гегата? Понеже разбрахме - стилистичен турски няма.

какво да ти кажа за лекарите от колко време не си в Турция и вече си забравил. Та какви лекари ! Всичките са млади напети без опитни докторчета специализация имат ,но не и задълбочено познание на материята. Веднага те оборвам мъжьт ми преди 2 дни беше на лекар няма да споменавам точно какво не стига че не му поставиха диагноза тъй като проблема е отдавнашен ,а дори той им се помоли да го прегледат! Преди година съпругът ми посети зъболекар извадиха му зъб ,който не го болеше ,представяш ли си? И няма на кого да се оплаче ,защото тук не е както в България да си защитаваш правата ,ако се оплачеш дори няма да лишат лекаря или зъболекаря от медицинска практика! 85 процента от населениетое със този статус на ниво под нормалното ниво на обучение. знаеш ли? Аз също си мислех,че тук е нещо съвсем различно ,но се убедих и се убеждавам всеки ден тук! Да има и високо интелигентни турци ,но те са много малко или живеят предимно в чужбина. За добра медицинска помощ не можеш да си позволиш такава в държавна болница ,а да посетиш частен лекар направо ти съдират кожата и ти го знаеш предполагам.Наше приятелско семейство на, което жената е на 29 години от 5 години е директор на частна детска градина,която е със засилено изучаване на английски ,а децата посещаащи това детско заведение са повечето на чужденци нашето момиче няма такова образование и не знае бъкел английски и тя си го призна ,а аз няма смисъл да преувеличавам
Аватар
neliya
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки