• Advertisement

Магистратура по психoлогия в Холандия

Напред, науката е слънце!

Магистратура по психoлогия в Холандия

Мнениеот Sofi » 24 Септември 2010, 09:35:09

Синът ми завършва бакалавър по психология в Германия. Желае да продължи с магистратура в Холандия с английски език и по-специално спортна психология. Може ли някой да ми отговори, кой университет предлага такава магистърска програма, какви са изисквания за кандидатстване, има ли възможност за стипендия и какви са му шансовете да работи? Благодаря Ви предварително.
Аватар
Sofi
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Магистратура по психология в Холандия

Мнениеот iniuta » 3 Октомври 2010, 11:21:02

Sofi написа:Синът ми завършва бакалавър по психология в Германия. Желае да продължи с магистратура в Холандия с английски език и по-специално спортна психология. Може ли някой да ми отговори, кой университет предлага такава магистърска програма, какви са изисквания за кандидатстване, има ли възможност за стипендия и какви са му шансовете да работи? Благодаря Ви предварително.

Здравейте Sofi,

На сайта на Nuffic има подробна търсачка за различните бакалавърски и магистърски програми, предлагани в Холандия. Мисля, че ще Ви свърши добра работа в подбора на университет.

За възможностите за стипендия можете да се информирате оттук

Що се отнася до възможностите за работа - не е невъзможно, но е доста трудно. Първо, защото трудовият пазар в Холандия не е отворен за българи и се изисква разрешително за работа дори и за студентски труд. Разрешителното се издава от потенциалния работодател, който трябва да докаже пред властите, че не се е появил подходящ за тази работа холандец. Невладеенето на холандски също е проблем за повечето работодатели.

Когато обаче синът Ви си намери легална почасова работа, има възможност да кандидатства за държавно финансиране

Успех!
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Назад към Образование