• Advertisement

Избор между 2 университета и 2 града

Напред, науката е слънце!

Избор между 2 университета и 2 града

Мнениеот evildevilbg » 9 Май 2011, 11:06:57

Здравейте!
Приет съм в Hogeschool Utrecht - International Communication & Media и в
De Haagse Hogeschool -International Communication Management.
Та сега жестоко се чудя къде да отида. Повече клоня към Хага заради повечето българи(също така разбрах, че там има и българска общност или нещо от този род?) и като че ли по-добре изглеждащият университет. Но ме плашат по-високите цени на квартири и въобще на живот.
Вие къде бихте ми препоръчали да отида като по-добър град за студент? Цените в Хага толкова ли по-големи са от Утрехт?
evildevilbg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Избор между 2 университета и 2 града

Мнениеот iniuta » 9 Май 2011, 11:44:47

Здравей,

Аз не бих избирала университета по това колко българи има в града, но това разбира се е лично мнение.

Бих сравнила какви стажове предлагат за чуждестранни студенти, каква е реализацията на последните, с кои чуждестранни университети си сътрудничи и къде евентуално бих могла да отида на обмен за 1 семестър. Бих се интересувала също и дали е възможно чуждестранни студенти да работят почасово в университета. Не на последно място бих попитала какви са опциите за магистратура след завършването на бакалавъра.

Що се отнася до ценовите разлики м/у Утрехт и Хага - не бих казала, че са драстични. Утрехт е голям град, там са съсредоточени представителствата на много компании и заради това голяма част от новозавършилите студенти се пренасят да живеят там. Така че наемите на жилищата не са кой-знае колко по-различни от тези в Хага.

От чисто любопитство - какво значи "по-добре изглеждащ университет?" Фасадата е боядисана в любимия ти цвят ли или ...?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот elle » 10 Май 2011, 19:37:14

Utrecht
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот mirela.ivanova » 20 Април 2013, 23:34:46

Здравей, искам да те попитам нещо и се извинявам че го правя тук но системата ми казва, че има грешка при изпращане на имейл. Та, кой университет избра? Какви са ти впечатленията от обучението и като цяло живота в Холандия?
mirela.ivanova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Образование