• Advertisement

Кандидатстване в Холандия (бакалавър) през Интеграл

Напред, науката е слънце!

Кандидатстване в Холандия (бакалавър) през Интеграл

Мнениеот mirela.ivanova » 13 Юни 2013, 17:23:08

Здравейте! Ще кандидатствам за септември 2014 в Холандия и реших да ползвам услугите на фирма Интеграл. Ясно ми стана, че кандидатура в уни техен партньор е безплатно, но колко ще ми струва ако искам в различен от техния списък с партньори? Някой ако знае моля да ми каже, и въобще искам мнения за Интеграл. Благодаря !!! :) :cheers:
mirela.ivanova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Кандидатстване в Холандия (бакалавър) през Интеграл

Мнениеот iniuta » 13 Юни 2013, 19:22:04

Мирела, от чисто любопитство - защо реши изобщо да използваш услугите на фирма? Изискванията на университетите са пределно ясно упоменати в Admissions секцията на сайтовете им. Иска се просто да седнеш и да ги прочетеш, нищо сложно няма. Там пише размера на таксите за прием на документи, където има такива.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот mirela.ivanova » 15 Юни 2013, 15:38:24

Ох, да, и аз това започнах да се питам след като попаднах на един форум в друг сайт точно по тази тема. Там повече от 80% мненията за интеграл бяха ужасно негативни, което ме наведе на мисълта че вместо да ми помогнат, може да ме прецакат много брутално. Разгледах и апликейшън формите и наистина са елементарни и всичко си е написано. Нещото, което ме притеснява е това, че мога да изпусна някой краен краен срок обаче :с много се колебая дали да им ползвам услугите... Казват, че зависи на кой служител попаднеш.
mirela.ivanova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 15 Юни 2013, 21:30:42

Няма значение дали агенцията е Интеграл или някоя друга, поне за мен. Мисля, че агенциите излишно стресират кандидат-студентите и им обясняват колко мега-гига-хипер сложни изисквания имат университетите и как няма вариант да се справиш сама с тях ....
Ако си направиш план и си напишеш крайните срокове,необходимите документи и т.н. не виждам как ще пропуснеш нещо :)
Имай предвид, че живот и здраве като дойдеш в Холандия няма да има агенция Интеграл, която да ти движи нещата. Всичко ще трябва сама да правиш.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот boyko123 » 16 Юни 2013, 13:44:33

Да подкрепя и аз inuita, впечатлението ми е че човек спокойно може да се справи сам с подаването на документи - познавам и студенти тук, и съм помагал на детето на приятели. Ако има някакъв проблем, той е по-скоро психологически "ще се оправя ли". @Мирела, като гледам откога си започнала с подготовката, надали ще изпуснеш крайния срок ;). Също от личен опит - ако нещо не разбираш, или се съмняваш че не върви добре с процедурата, хващаш телефона, обаждаш се на университета и питаш. Обикновено отговарят добронамерено и компетентно, след като стигнеш до правилния човек - което може да отнеме малко време :). Успех.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот mirela.ivanova » 16 Юни 2013, 18:13:31

Да, преди да ви прочета коментарите се сетих да си напиша всичко ясно и точно на един лист и така. Благодаря ви много!!! Реших сама да си се оправя, най-много да питам някой учител, или както ми каза Бойко, да се свържа с университета. Все пак и те са хора :д :п
mirela.ivanova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 16 Юни 2013, 19:04:51

mirela.ivanova написа: Все пак и те са хора :д :п

Това всъщност е много добра мисъл :). Виждал съм как българи се страхуват до комуникират (особено в началото) защото смятат холандците (и институциите им) за "по-висша класа". А в много случаи стига да попиташ човешки и в прав текст.
П.П. Чувал съм и обратното, че холадните били тъпи мързеливци, разглезени от системата, и макар да се срещат такива, като цяло са си нормални хора, всеки с характера си :).
Хайде стига толкова, че се отклоних от темата...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот anito_stoeva » 26 Юни 2013, 19:18:28

Здравейте! Аз лично съм за използването на услугите на фирма. Винаги може да ги питаш въпроси и те са до теб ако нещо се обърка. Но не бих ползвала услугите на Интеграл. Сестра ми кандидатства с тях миналата година и не само, че плащаше за измислени куриери (а документите се пращат по имейл), но и пратиха документите и до университети, в които тя отказа да кандидатства. Вярно е, че и те са хора, но все пак кандидатурата си е ваша. Оказа се, че в самата кандидатура са писали и имейл, чийто не е неин. :( най-лошото е, че до последно тя искаше да учи в Tilburg, а те и казаха, че тя няма шанс за там, а дипломата и е 6.00 и има 7.5 на ЙЕЛТС. След много мъки, отиде в друга фирма и там веднага и подадоха документите и я приеха (и то без да плати е 1 лев). Аз лично тази година направих много голямо проучване и посетих около 8 различни фирми. Като на места трябваше да плащам и консултантска такса, но си струваше ходенето. Спрях се на ЕДЛАНТА. Не им правя реклама, а само споделям мнение и опит. Моя съвет е да посетите и други фирми. Няма да сбъркате. Наистина много се гафи в ИНТЕГРАЛ и дори и да пише безплатно винаги ви измислят някаква такса, която не съществува.
anito_stoeva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот anito_stoeva » 26 Юни 2013, 19:20:03

mirela.ivanova написа:Здравейте! Ще кандидатствам за септември 2014 в Холандия и реших да ползвам услугите на фирма Интеграл. Ясно ми стана, че кандидатура в уни техен партньор е безплатно, но колко ще ми струва ако искам в различен от техния списък с партньори? Някой ако знае моля да ми каже, и въобще искам мнения за Интеграл. Благодаря !!! :) :cheers:

Разгледай и други фирми. Няма да загубиш нищо. А те може да имат и други партниращи университети, които са по-добри :)
anito_stoeva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот iniuta » 26 Юни 2013, 20:29:30

anito_stoeva написа:Здравейте! Аз лично съм за използването на услугите на фирма. Винаги може да ги питаш въпроси и те са до теб ако нещо се обърка.

Мда. А университетите "нямат" цял отдел, който да се занимава с отговори на въпроси на кандидат-студенти....
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот niki_k » 27 Юни 2013, 15:43:04

Използвахме услугите на Едланта за кандидатстване в Холандия и препоръчвам на всички тази агенция.Услугата беше напълно безплатна.Освен това предвид сертификатите за английски, които предоставихме направиха тест в агенцията, на база на който се оказа, че не е необходим сертификат Йелтс.Много коректна агенция.

Потребители благодарили на автора niki_k за мнението:
anito_stoeva
Рейтинг: 4%

niki_k
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 2 пъти

Назад към Образование