• Advertisement

Utrecht university - друг документ, който изискват

Напред, науката е слънце!

Utrecht university - друг документ, който изискват

Мнениеот Boykot » 29 Август 2014, 20:52:19

Здравейте,

Току-що се регистрирах във форума. Имам нужда от помощ.
Значи скоро ще кандидатствам в Utrecht University и те ми искат два документа за доказване на съответствието на оценките с дипломата, която ще получа.

1.A certified statement of your school, signed and stamped by the school
2.The certified copy of your transcript

Та, въпросът ми е дали някой знае какво е първото. Всмисъл като отида в училище ще им кажа да ми изкарат: академична справка и .....? :)
Ако някой има опит с кандидатстването или обучението в Утрехт юнивърсити да казва :thumbleft:

Благодаря ви предварително! Надявам се темата да си е на мястото, където трябва. :rr:
Boykot
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Utrecht university - друг документ, който изискват

Мнениеот iniuta » 30 Август 2014, 21:32:37

Boykot написа: A certified statement of your school, signed and stamped by the school

Хм. Не са ми искали подобно нещо на мен никъде. Да не би пък ако към момента на подаване на документите не си завършил и нямаш още диплома, да искат справка от училището? Аз бих писала на admissions офиса, с молба да ми обяснят този "statement" какво трябва да съдържа.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Re: Utrecht university - друг документ, който изискват

Мнениеот Boykot » 31 Август 2014, 11:16:23

Писах им за документа, който изискват. Те ми отговориха:
If you did not graduate yet when you apply, we require a certified statement of your school with the name of the diploma you will be obtaining later that year and the subjects in which you will be examined. Like that you can possibly be conditionally accepted, and you'll be allowed to hand in the actual diploma and final transcript upon graduation (obviously before the start of the programme). I guess your school can issue such as statement. If you only hand in a transcript it will be difficult for us to determine towards which diploma you are working and hence, that is why we need the statement as well.
В академичната справка не пише ли как се казва дипломата и the subjects in which I will be examined (предполагам, че това са матурите)? :-& 8-[
Boykot
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Образование