• Advertisement

Живот и обучение в Холандия

Напред, науката е слънце!

Мнениеот tonic » 3 Февруари 2008, 22:46:24

за да не проявя субективизъм ще изключим личен опит и всеки може да сравни на тази страница http://www.studychoice123.nl/web/site/d ... px?m=t&a=l
по различни показатели програмите за обучение в холандските универдитети. Единият от показателите е средна цена на студентска квартира в съответното населено място, така че всеки може сам да прецени... макар че и самият ти го потвърждаваш.... а иначе аз знам и за студентски общежития от 170 евро... но не ми се говори за тях, защото не беше много приятна гледката... а да не говорим, че примерно са абсолютно неподходящи за момичета примерно....
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот tonic » 29 Май 2008, 08:00:02

Да пордължим темата с Холандия, този път става дума за работа. Мноократно вече отказват работа на различни български студенти до 10 часа седмично с аргумента, че трябва работна виза и пазарен тест. Не само, че не се интересуват от членства в ЕС, ами лишават и от обичайното право на работа за висчки студенти от трети страни. Как да се борим за правата си, дайте съвет, ако някой знае пътя?
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот chriser » 29 Май 2008, 22:36:04

Това е много странно. От моя университет някаде около 30 човека (може и повече) получиха такива разрешителни без никакъв проблем. Честно казано нз кам кого трябва да се обърнем при такава ситуация...
chriser
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Образование