• Advertisement

Образование в Холандия

Напред, науката е слънце!

Re: Образование в Холандия

Мнениеот Luftwaffe » 15 Ноември 2011, 22:11:33

Внимателно прегледах пак Entry requirements на унито ( Delft) никъде не споменават recommendation/reference... :-k . Което си е супер странно...Всичко което ми трябва са академична справка(легализирана), CV, Statement of Intent, Original Certificate in IELTS/TOEFL, and photocopies of the first and second pages of your ID.
Luftwaffe
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот iniuta » 15 Ноември 2011, 22:34:30

Не всички университети искат препоръки :)
След като не е изрично упоменато в аpplication package-a, значи не им трябват.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот vesko8406 » 5 Януари 2012, 14:51:44

Здрасти
за много години
можеш ли да ми кажеш не6то отност превода и елгализацията на дипломата на Английски ?
получих писмо от един университет където имам намерения да кандидаствам магистратура
Legally certified copies of your diplomas and transcripts
Legally certified translations of your diplomas and transcripts by an officially recognised translator (Dutch or English)
Legally certified copy of your passport
Letter of motivation
не мога да си обесня къде да легализирам копието на паспорта
iniuta написа:Не всички университети искат препоръки :)
След като не е изрично упоменато в аpplication package-a, значи не им трябват.
vesko8406
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот iniuta » 5 Януари 2012, 15:20:51

Аз когато кандидатствах, дадох пълномощно на една агенция за преводи в София и те се заеха с превода и легализирането на дипломите ми от Външно. Можеш и сам да го направиш, но аз предпочетох някой друг да се реди по опашки вместо мен :)

Не съм легализирала паспорт/ЛК никога и не виждам защо го искат ... Попитай нотариус.

А да, и така и така ще се занимаваш с преводи, извади си копие от акта за раждане за чужбина и го легализирай и него. Ще ти трябва за да се регистрираш в общината в Холандия.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vesko8406 » 5 Януари 2012, 22:46:15

iniuta написа:Аз когато кандидатствах, дадох пълномощно на една агенция за преводи в София и те се заеха с превода и легализирането на дипломите ми от Външно. Можеш и сам да го направиш, но аз предпочетох някой друг да се реди по опашки вместо мен :)

Не съм легализирала паспорт/ЛК никога и не виждам защо го искат ... Попитай нотариус.

А да, и така и така ще се занимаваш с преводи, извади си копие от акта за раждане за чужбина и го легализирай и него. Ще ти трябва за да се регистрираш в общината в Холандия.

мерси много за информацията
значи аз обаче не мога да разбера за оригиналната диплома къде да е легализирам
или какво точно копие ми искат ? Става въпрос за диплома на български език.

iniuta: Модерирано мнение
Последна промяна iniuta на 6 Януари 2012, 00:25:49, променена общо 1 път
Причина: две последователни мнения
vesko8406
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 6 Януари 2012, 00:28:03

Дипломата ти за средно/висше образование трябва да бъде преведена от заклет преводач и заверена с апостил от Консулския отдел на Външно министерство.

По принцип за дипломи, издадени след приемането ни в ЕС това не би трябвало да важи, но холандците продължават да го изискват.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vesko8406 » 7 Януари 2012, 09:26:45

мерси много за информацията
iniuta написа:Дипломата ти за средно/висше образование трябва да бъде преведена от заклет преводач и заверена с апостил от Консулския отдел на Външно министерство.

По принцип за дипломи, издадени след приемането ни в ЕС това не би трябвало да важи, но холандците продължават да го изискват.
vesko8406
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 7 Януари 2012, 15:30:14

Веско, ще бъде добре за тези след теб, ако споделяш тук как върви кандидатстването, какви трудности срещаш и прочие :)
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vesko8406 » 10 Януари 2012, 10:02:33

iniuta написа:Веско, ще бъде добре за тези след теб, ако споделяш тук как върви кандидатстването, какви трудности срещаш и прочие :)

за сега чакам да ми преведат аванса че да отида в някоя агенция за преводи и легализация
за да им дам да ми преведат и легализират дипломата
също така в момента си мисля мотивационното писмо
както ти спомена трябва да отидда да се обърна към нотариус за копие на паспортта
vesko8406
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 10 Януари 2012, 11:06:59

Благодаря :)

А кой изпит по английски държа/ще държиш? И коя част от него ти се видя най-трудна?
Кое беше основното при избора ти на университети - града, реномето, програмата на специалността и т.н.?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vesko8406 » 10 Януари 2012, 15:37:46

iniuta написа:Благодаря :)

А кой изпит по английски държа/ще държиш? И коя част от него ти се видя най-трудна?
Кое беше основното при избора ти на университети - града, реномето, програмата на специалността и т.н.?

ЗДРАВЕЙ
Аз главно избирах университет в които да не исзискват гмат-тест
гмат е много труден
все още не съм и държал изпит по английски казаха ми,че реулатите от тестта мога да ги пратя до края
на май месец.
смятам да държа йелтс тест и мисля, че писмената част и чететенето са най трудни за мен
ами аз тази година 6те кандидаствам на едно място защото едва ли ще изпълня всички условия до краиния срок в другите университете
и честно казано съм песимист за тази година
за догодина ще кандидаствам и в най-добрия икономически университет в холандия-Erasmus university rotterdam
искам да те питам значи аз съм на 27 години в момента мислиш ли че ми е вече късно за магистратура ?
как холандците ще гледат на мен ?
също така ако съм завършил там имам имам ли някакви шансове да си намеря работа там
и там в холандия да се развивам ?
аз искам да уча финанси
моята бакаварска е счетоводство и контрол
vesko8406
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 10 Януари 2012, 16:17:16

vesko8406 написа:смятам да държа йелтс тест и мисля, че писмената част и чететенето са най трудни за мен

Много е добре, че преценяваш адекватно слабите си места. Непременно си потърси книжки от типа IELTS Writing, не помня точни заглавия вече, но има отделни учебници за различните компоненти на изпита. Специално за писмената част обясняваха какви точно думи е добре да се използват и съответно носят повече точки.

Аз и друг път съм го казвала, за тези изпити е много важно да се научиш да работиш за време и да си запознат много добре с формата на различните компоненти, за да няма неприятни изненади в самия ден на изпита.

vesko8406 написа:ами аз тази година 6те кандидаствам на едно място защото едва ли ще изпълня всички условия до краиния срок в другите университете

Хм, че какви други условия толкова има, че да не можеш да ги изпълниш до май? След като няма да държиш GMAT, това доста ти улеснява процедурата по кандидатстване. Но и ти намалява избора на специалности и университети.

vesko8406 написа:искам да те питам значи аз съм на 27 години в момента мислиш ли че ми е вече късно за магистратура ?
как холандците ще гледат на мен ?

Ооо не, това с възрастта са предразсъдъци, виреещи главно по нашите ширини. Със сигурност ще има много по-малки от теб в групата, но ще има и по-зрели хора. В моята специалност навремето имаше 4-5 семейни, working professionals както се казва. Плюс това life-long learning e много популярно на Запад, въобще не го мисли това. По-важни грижи ще си имаш на главата, уверявам те.

vesko8406 написа:също така ако съм завършил там имам имам ли някакви шансове да си намеря работа там
и там в холандия да се развивам ?
RSM е прекрасен университет, много врати отваря диплома оттам. Но! Ако целта ти е емиграция в Холандия, започни да учиш езика още от сега. Дипломата си е диплома, обаче си държат на езика.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот nq123 » 14 Януари 2012, 19:47:54

Здравейте,
може ли някой, който учи в Leiden University да ми пише ЛС :) Благодаря предварително!
nq123
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 14 Януари 2012, 19:56:37

Здравей nq123,

Идеята на форума е не да си пишем ЛС, а да споделяме информация публично, за да може максимално голям брой хора да се възползват от нея.

Задай си моля въпросите тук.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот nq123 » 14 Януари 2012, 20:06:16

Ами като за начало, някой да каже как е уни-то. Мисля да пробвам новата специалност International Studies. В класациите гледам е доста напред, особено по хуманитарните специалности. Как е реализацията след това? Също се интересувам от града - работа, квартира, и т.н.
nq123
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование