• Advertisement

въпрос за кандидатстване в холандия

Напред, науката е слънце!

въпрос за кандидатстване в холандия

Мнениеот anikas » 30 Юни 2008, 16:43:53

Здравейте :) Сега съм в 11 клас(или поне ще бъда септември :P ) и си мисля за кандидатстване в чужбина и засега Холандия ми се струва най-разумния вариант заради по-ниските такси.Въпроса ми е за дипломата...От кои класове се взима и кои предмети?
И също така долу-горе колко висока трябва да е,за да те приемат?
Мерси предварително 8)
Аватар
anikas
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tonic » 30 Юни 2008, 18:55:17

не знам какво му е толкова ниско на примерно 1600 евро, но така или иначе вадиш си справка с всички оценки от 9 клас до момента на кандидатстването, заверяваш, превеждаш и апостил и кандидастваш с това. имаш шанс с всяка диплома над 4 - 4,50, но зависи къде кандидатстваш все пак. за някои специалности има и допълнителни изпити. ако програмата е на английски трябва и тойфел.
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот anikas » 1 Юли 2008, 13:35:02

мерси :) аз имах предвид сравнение с Англия,там е доста по-скъпо.Дипломата ми предполагам,че ще излезе около 5,20 може и малко по-висока,ама едва ли над 5,50 ще излезе и аз затова се притеснявах....
Аватар
anikas
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот anikas » 1 Юли 2008, 14:08:28

да,но все пак има някаква разлика.А пък и за лично разходи едно 600 евро на месец....Още един въпрос само,някой знае ли общата дипломакои предмети отпадат,в смисъл кои се смятат?Защото мисля,че информатика едва ли се смята...

:lol: :oops:
Аватар
anikas
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот isisito » 1 Юли 2008, 16:37:33

anikas написа:Още един въпрос само,някой знае ли общата дипломакои предмети отпадат,в смисъл кои се смятат?Защото мисля,че информатика едва ли се смята...
:lol: :oops:

Виж сега, писано е и в други теми, но все пак.....Зависи от какво училище излизаш. Ако си в езикова смятай всичко от 10-ти кл. нагоре, понеже в 9-ти учиш разказвателни за 8-ми. Не забравяй математиката и българския - те се учат година за година.
И не знам защо си мислиш, че информатиката не влиза?
Ако си в обикновена гимназия е лесно....
И най-сигурния начин е да попиташ някой от твоето училище..
Или влез при секретарката - ако не е кисела краставица ще ти помогне :) :)
поздрави..... :)
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот anikas » 1 Юли 2008, 18:03:37

mersi :)
Аватар
anikas
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот isisito » 1 Юли 2008, 18:36:42

Още нещо за Холандия. Моя позната учи в Ротердам, бизнес администрация, и плаща 750 евро за семестър.
Освен това стаята в общежитието и беше 380 евро, а каза че и храната е скъпа. В края на семестъра я накараха да освободи стаята и да излезе на свободен наем, защото идвали новобранците...
Тя влезе с диплома 5.95 и изпит по математика. Но каза още, че има момчета, които имат тройки в дипломите си....
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Scorpion » 1 Юли 2008, 19:22:27

Да, в Холандия наистина дават общежитие само за първата година, после всеки да се оправя както знае.

Иначе приемат как ли не. Моя съученичка от английската паралелка я приеха без Тойфел или какъвто и да е сертификат по английски само защото има много часове от подготвителен клас. Друга пък от същия клас я приеха и без академична справка.
Thou shalt tear out the dragons' teeth, and shall trample the lions under foot, saith the Lord.
Аватар
Scorpion
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот anikas » 1 Юли 2008, 21:13:22

ами аз така или иначе ще си взема TOEFL,защото искам в хубав университет.А пък дипломата едва ли ще е по-малко от 5,30,може и да стигне и 5,5 като се замисля сега,защото аз съм от езикова и сега ми се взимат оценките от 10,11,12 клас по разказвателните,а пак те ми бяха проблема.Следващата година и по-следващата ще гледам да изкарвам 6 по физика и химия:)Искам туризъм,така че няма да има нужда от изпит по математика.Те главно по диплома и TOEFL гледах че приемат.

А пък то за квартирата нали можеш да си я поделиш с още няколко човека и да ти излиза по-евтино.Аз гледах 700 евро на месец с квартира.Аз искам само да си намеря почасова работа,примерно де :),защото родителите ми ще ми пращат само около 600 евро или нещо такова.Незнам колко бих изкарвала на месец за почасова работа.Предполагам,че като знам немски,освен английски по-лесно ще си намеря работа.

ммм,много дълго стана,ама нищо....
Аватар
anikas
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот isisito » 1 Юли 2008, 22:09:11

anikas написа:Предполагам,че като знам немски,освен английски по-лесно ще си намеря работа.

Ако все още говорим за Холандия ще ти трябва и техния език...
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот anikas » 2 Юли 2008, 09:02:54

дам,смятам да го науча,ама първо да отида там :lol:
те нали имат безплатни уроци в университетите?
А пък аз гледах и немския и фламамдския адски много си приличат,така че може да е по-лесно в това отношение...
Аватар
anikas
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот g06ky » 2 Юли 2008, 10:36:11

popwill написа:
anikas написа:дам,смятам да го науча,ама първо да отида там :lol:
А пък аз гледах и немския и фламамдския адски много си приличат,така че може да е по-лесно в това отношение...

Приличат си, но само ако го четеш - смесица между немски (повече) и английски - на четене се разбира 80%.
Обаче ако само ги слушаш, може да забравиш - нищо не се разбира с тия звуци като от тоалетната като пускаш водата...

Сравнението ти е тъпо бих казал аз.... :shock:
Аватар
g06ky
Тукашен
Тукашен

i az se interesuvam ot sledvaneto v holandiq

Мнениеот Lyon » 2 Юли 2008, 20:16:36

Правила и условия на Заедно
6. Препоръчително е писането с кирилица (както теми така и заглавия). Тези, които нямат кирилица могат да използват вградената в страницата кирилизация (най-горе в дясно - синьо/червено квадратче с избрания език за писане). Освен това са предоставени и допълнителни езикови средства, непосредствено до нея.

vel...
Аватар
Lyon
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stereo_girl » 2 Юли 2008, 23:07:59

g06ky написа:
popwill написа:
anikas написа:дам,смятам да го науча,ама първо да отида там :lol:

Приличат си, но само ако го четеш - смесица между немски (повече) и английски - на четене се разбира 80%.
Обаче ако само ги слушаш, може да забравиш - нищо не се разбира с тия звуци като от тоалетната като пускаш водата...

Сравнението ти е тъпо бих казал аз.... :shock:

Аз намирам сравнението за сходно с моя опит. Като дойдох за първи път в НЛ и отначало нищо не зазепвах почти като ми говорят, само като четях, защото е мн сходно с немския (с малки разлики разбира се).
Повечето унита предлагат холандкси като 1 език, тъй че ако си старателен/на, и ако знаеш добре немски, не би трябвало да имахс проблеми.
Въпреки че тук абсолютно всички говорят англисики, ако искаш да работиш тирабва да знаеш холандкси на едно прилично ниво, иначе шансът е мин да си намериш работа без холандски. Друго нещо е че Холандия изисква визи ( то е едно разрешително от работодателя) за работа, нищо че сме EU. (ако искаш да работиш легално). Като студент имаш право да работиш мах 10 часа, и ако работиш поне 8 часа на договор, получацаш безвазмедно пари от ИБ гроеп всеки месец- 220 еуро на месец допълнително и още 300 (520 общо), ако докажеш че всеки родител по отделно получава по малко от 750 еуро на месец и ти живееш сам в холандия.
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

за следването в холандия

Мнениеот Lyon » 3 Юли 2008, 11:44:31

и мен много ме интересува всичко за кандидатстването в холандия.какви документи трябват,искат ли тоефл-с колко точки тряя да е минимум?дават ил стипендии за студенти 1 курс?с работата за студенти трудно ли е да се намери още в самото начало????моля пишете с пълно инфо!мерсиии!!!!!ааа и много трудно ли е да се учи и минава в по-горен курс...има и голяма цедка.... смисул да не да повтаряш 5 год все 1 курс.....и всякакво инфо ще ми е от полза,че мноо се чудя кво да правя
Аватар
Lyon
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Образование