жега по Германистан

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: жега по Германистан

Мнениеот zlateto » 6 Февруари 2019, 12:48:17

Надявай се ти ... Да се качва на мопеда и в кулата. Бкнф ще даде точния адрес :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1192 пъти

Мнениеот ivo75 » 6 Февруари 2019, 13:06:18

Колко още неща пише у библията, не ти е работа :mrgreen:. Всичко е разбира се светата недокосната истина, също както католик не докосва малко момченце...

bknf написа:
zlateto написа:кажи по-добре, виждаш ли в антакараната стар руски символ или да?

Ми трябва да организираме една среща, ама не знам - какво да има на скарата. Свинско, агнешко, риба, зеленчуци? ;-)

Що се отнася до оня символ, дето е известен с немската му употреба от преди бая години и с една война. И не е бил, само руски. Отдавна е бил известен.

Kакто е казал Конфуций, "Светът се прави не от идеи и мисли, а от знаци и символи". Ето, заповядай:

"Свастика или коловрат"
http://ukhtoma.ru/traditions4.htm

Както и тука, защо точно тоя символ е стоял на автомобила на царя - доста преди да бъде използван от немците?
http://www.imha.ru/print:page,1,1144528 ... vrata.html

Къде го е имало тоя символ.
https://zaweru.ru/1678-kolovrat-simvol-solnca.html

И по-точно с автомобила на Николай 2
https://mil-history.livejournal.com/785338.html

Пък тука някой е написал
символ Коловрат является, пожалуй, самым древним и самым известным славянским ведическим солярным символом. Символ Коловрат символизирует восходящее Солнце, победу жизни над смертью, света над тьмой

https://www.slavyarmarka.ru/slavjanskij ... -kolovrat/

И тука също. "Символа на коловрата в Русия".
https://www.perunica.ru/istoria/4861-ko ... ossii.html

Това че са го взели (откраднали) немците като техен, явно са искали да кажат - "ние сме ваши хора, дошли сме да ви освобождаваме". Обаче, в крайна сметка - не са им повярвали.

Разбирам желанието ти да се срещаш с max, необходимостта да претесняваш разни негри на публични и не толкова места, но не ги споделям. Това, което не мога да разбера е желанието ти да проверяш, кой, какъв пол е? Но щом искаш и важно за теб, не те спирам...
Не ми пречи хич да се представяш, като победител на конвенцията, щом се чувстваш значим и част от българския народ. От мен да мине, може да повтаряш до умопомрачение, че свастиката е стар руски символ и да прикачваш всякакви линкове от разни апокривни сайтове, нещо типично за двубуквения и лъжите му. В крайна сметка при твоя потенциал не е чудно да копираш чуждите глупости. Но ей тъй между нас си, да си знаеш, свастиката е стар руски символ, колкото ти си марсианец, вчера кацнал на планетата Земя. Въпреки, че много добре се справяш с ролята на марсианец, си само два пъти двубуквения. Два пъти по-път. Но това, че нацистите са копирали свастиката, за да заблуждават руснаците, че ще ги освобождават надминава всички тъпотии, които човек може за прочете в заедно :mrgreen:. Не мога да допусна, че си способен на по-голяма тъпота, но ще се радвам, ако ме опровергаеш.....
estira написа:Ще помоля Vasko Leon/Vasko Levski да реши от кой свои акаунт ще пише и да използва само него

VaskoLeon написа:много ни бъркаш нас двамата с брадчеда! клар?

VaskoLevski написа:Правите грешка, ...че аз съм Васко от Леонберг. Истината е,че сме братовчеди и кръстени на дядо Васко
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 203 пъти

Мнениеот bknf » 6 Февруари 2019, 15:19:34

ivo75 написа:че нацистите са копирали свастиката, за да заблуждават руснаците, че ще ги освобождават надминава всички тъпотии, които човек може за прочете в заедно. Не мога да допусна, че си способен на по-голяма тъпота, но ще се радвам, ако ме опровергаеш

Тия линкове и за тебе ги намерих (не само за златето), щото няколко пъти досега - го подметна точно тоя въпрос.

А твойто обяснение какво е? Май нямаш никакво. ;-)

Те са тръгнали на Изток, казвайки че в СССР на власт са евреите. То е и било така, донякъде. И че точно те, са дошли да освободят "простия народ" - от тях. Първоначална реклама, така да се каже. Сигурно има брошурки, немски - рекламни - от онова време. И може би затова, в началния период на войната - е имало толкова много взети в плен. От съветската армия. Че всъщност никой не са дошли да освобождават, е станало ясно впоследствие.

И разбира се, че не могат да бъдат всички толкова умни - като твоя милост. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот zlateto » 6 Февруари 2019, 15:35:51

Ама аз питах за Антакарана:

Изображение

... это древний священный символ медитации и целительства, который активизирует связь между физическим мозгом и Монадой. Через эту связь мы развиваемся духовно и исцеляемся. Монада дает нам понимание, что мы есть часть Бога, его проявление на Земле.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo75 » 6 Февруари 2019, 16:30:22

bknf написа:....Това че са го взели (откраднали) немците като техен, явно са искали да кажат - "ние сме ваши хора, дошли сме да ви освобождаваме". Обаче, в крайна сметка - не са им повярвали....

bknf написа:
ivo75 написа:че нацистите са копирали свастиката, за да заблуждават руснаците, че ще ги освобождават надминава всички тъпотии, които човек може за прочете в заедно. Не мога да допусна, че си способен на по-голяма тъпота, но ще се радвам, ако ме опровергаеш

Тия линкове и за тебе ги намерих (не само за златето), щото няколко пъти досега - го подметна точно тоя въпрос.

А твойто обяснение какво е? Май нямаш никакво. ;-)

Те са тръгнали на Изток, казвайки че в СССР на власт са евреите. То е и било така, донякъде. И че точно те, са дошли да освободят "простия народ" - от тях. Първоначална реклама, така да се каже. Сигурно има брошурки, немски - рекламни - от онова време. И може би затова, в началния период на войната - е имало толкова много взети в плен. От съветската армия. Че всъщност никой не са дошли да освобождават, е станало ясно впоследствие.

И разбира се, че не могат да бъдат всички толкова умни - като твоя милост. ;-)

СпИЦиално для тебя на руски, защото гледам на този език си мислиш, че мислиш....

Сва́стика (ярга[1], символ «卐» или «卍», санскр. स्वस्तिक от स्वस्ति, свасти — приветствие, пожелание удачи[2], благоденствие[2][3], от सु, су — «добро, благо» и अस्ति, асти — «есть, быть»[4]) — крест с загнутыми под прямым углом концами («вращающийся»)[5] либо по часовой стрелке, либо против неё (в последнем случае некоторые авторы называют такой символ sauwastika[en] и даже приписывают ему иной смысл[⇨]).

Свастика является одним из самых древних и широко распространённых графических символов, у многих народов мира она изображена на предметах повседневного быта, одежде, монетах, вазах, оружии, знамёнах и гербах, при оформлении церквей и домов[5][6]. Символ встречается с 8 тыс. лет до н. э., предположительно выкристаллизовавшись из ромбо-меандрового орнамента, впервые появившегося в позднем палеолите[⇨].

У свастики как символа много значений, у древних народов она была символом движения, жизни, Солнца, света, благополучия, и способна символизировать философские категории.

Ещё до выхода нацистов на политическую арену Германии свастика использовалась как символ немецкого национализма различными военизированными организациями. Её носили, в частности, члены отрядов Г. Эрхардта.

Свастика была утверждена Адольфом Гитлером летом 1920 года как символ Национал-социалистической немецкой рабочей партии. Вопреки распространённому мнению, идея сделать свастику символом нацистской Германии не принадлежит лично Гитлеру. Как писал сам Гитлер в своей известной книге «Моя борьба»,

Опитай да свържеш 1920 с 1941. Изтръпнал съм в очакване да надминеш себе си ;-) . Всичкото диктатура, преследването на инакомислещи, евреи, цигани, обратни се свежда до
Те са тръгнали на Изток, казвайки че в СССР..... са дошли да освободят "простия народ"

Цялата "негова борба" заради едно "просто" освобождение на "простия народ"....Много простотия на едно място, обвита с безгранична тъпота....

Знам, че този виц ти го разказах вече, но тъй като не го разбираш, на принципа на повторението, за теб:

Когато умреш, не знаеш,че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите около теб...същото е и като си тъп.

Положи усилия, колкото ти е във възможностите, опитай да намалиш издевателствата ти в интелектуален аспект спрямо околните. Ние не сме виновни.... пожа́луйста, bitte, please
estira написа:Ще помоля Vasko Leon/Vasko Levski да реши от кой свои акаунт ще пише и да използва само него

VaskoLevski написа:Правите грешка, ...че аз съм Васко от Леонберг. Истината е,че сме братовчеди и кръстени на дядо Васко
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 6 Февруари 2019, 16:40:19

bknf написа:...Те са тръгнали на Изток, казвайки че в СССР на власт са евреите. То е и било така, донякъде. И че точно те, са дошли да освободят "простия народ" - от тях. Първоначална реклама, така да се каже...

Само, че пречупения кръст чичко Адолф си го е избрал и наложил още по времето, когато ВКП(Б) а.к.а. прото КПСС и НСДАП са били братски партии- единомишленици. И когато германските летци и танкисти са се обучавали в съветските военни академии, понеже на Германия е било забранено да има такива по силата на договора за капитулация през ПСВ. Така че тезата ти е е леко несъстоятелна, освен в частта, че в първите дни на войната Вермахтът действително е бил посрещан като освободител на териториите на днешните Литва, Латвия, Естония и Украина. Туй съм ти го показвал вече някъде, мисля?

Во Христе возлюбленные братья и сестры!
Карающий меч Божественного правосудия обрушился на советскую власть, на ее приспешников и единомышленников. Христолюбивый Вождь германского народа призвал свое победоносное войско к освященной борьбе против богоборцев, палачей и насильников, засевших в Московском Кремле... Воистину начался новый крестовый поход во имя спасения народов от антихристовой силы... Будьте участниками в новой борьбе, ибо эта борьба и ваша борьба; это-продолжение той борьбы, которая была начата еще в 1917 г., - но, увы! - окончилась трагически...

И так далее...
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 223 пъти

Мнениеот ivo75 » 6 Февруари 2019, 16:49:00

itzo написа:...че тезата ти е е леко несъстоятелна....

Тезата на мужика е "ЛЕКО" несъстоятелна? Колко леко?

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Antakarana777 » 6 Февруари 2019, 19:09:48

Антакараната е Божествения принцип приложен в материалния свят 3Д-геометрията на принципа наподобява символа на транспортната Фирма DPD.първата степен на откъсване от материалното и свързване с духа е 4 измерение от там и божественото число е 7= (3 измерение+ч измерение)- също се свързва и с Божествения принцип на проявления на Монадата (звездния дух) в материалния свят! Както знаем Бог е съвършен творец Той не ни е създал нас директно а е създал нашата Монада (звезден дух) чийто творения сме ние-т.е Монадата (зведня ни дух) е под изпълнител на Божията воля ! Ако на някой му е интересна темата мога да вдигна още малко завесата,понежа това не са неща които някъде можете да ги прочетете !Понеже гледам и схваcиката сте я захапали-това е древния символ на Хиперборея-подчиняването на четирите посоки на света.Спрямо посоката на пречупване за добро или зло...Туй рече Заратустра ! :mrgreen:
Antakarana777
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zlateto » 6 Февруари 2019, 19:14:46

Вдигай завесата, махай маската, хвърляй дрехи и задръжки, докато бкнф на грила слага пръжки :mrgreen:
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo75 » 6 Февруари 2019, 19:18:35

zlateto написа:Вдигай завесата, махай маската, хвърляй дрехи и задръжки, докато бкнф на грила слага пръжки :mrgreen:
....по мъжки. Туй свиня, гуведо, кокошляк, не подбира, за виното хич и не пита...Само за мъже :mrgreen:

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Предишна

Назад към Общ форум