• Advertisement

колет до България

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

колет до България

Мнениеот megstar » 2 Октомври 2005, 17:53:39

Здравейте и честит месец!
Искам да изпратя колет до България, но останах неприятно изненедана от цените на Дойче пост. 30 евро за колет до 5 килограма :tongue9:, но какво да правя, ще си имам племенница и искам да й изпратя първите подаръци.
Та въпроса ми е пристигат ли колетите и дали пристигат цели, а ако знаете някой по - евтин начин за изпращане на колет до България - споделете! Предварително Ви благодаря!
Аватар
megstar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Martin_M » 2 Октомври 2005, 18:07:57

Защо не провериш цените на някои други куриерски фирми, например UPS ili FedEx. А с Deutsche Post ако колетът е до 2 кг цената е по-поносима - 8 евро.
Аватар
Martin_M
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 2 Октомври 2005, 18:18:43

Стоп!
Няма колет от Deutsche Post до 2кг.До 2кг е Päckchen и струва 8.60€.
За съжаление няма по евтино за изпращане на колет до БГ. :evil:
Поне докато не влезнем в ЕС-за страните членки на Съюза евтини цени предлага например DPD.

P.С.
А и за Päckchen nе получаваш квитанция.Ако изчезне нямаш обещетение.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот deyan » 3 Октомври 2005, 00:22:28

От стари хора знам, че докато не се роди бебето, подаръци не се правят. Защо през това време не се огледаш за някой сладур, който ще пътува за бг и е склонен да ти съдейства :) Има толкова много хора, които пускат обяви- тръгвам с кола за бг...
Независимо от това, поводът е хубав- затова и вярвам, че някой би искал да съдейства :)

П.С. И аз съм пращал пакетче с немската поща и бях изненадан, че не ми дадоха квитанция :))

П.С2. Ако има кой да го посрещне, вероятно би могло да се изпрати и по редовните автобуси за бг :)
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот bgpower » 3 Октомври 2005, 09:20:03

Това дори е най-добрия вариант!А може би и най-евтин...Въпроса е да избереш сериозна автобусна компания и да имаш кой да го вземе в България!
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот velingrad » 3 Октомври 2005, 09:44:35

За информация:
1.И по този път(изпращане с автобус) сам минал.Шофьорите преди искаха 20 ДМ, а сега направо 50 €-за 12кг пакет. :evil:

2.Някои от пътниците трябва да се навие, да поеме отговорност за колета-шофьорите отказват(ама парите те ги вземат). :shock:

3.На словенската и сръбската граница, бяха го отворили и проверили.

...Макар и скъпо, с пощата досега не съм имал проблеми. :wink:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот megstar » 3 Октомври 2005, 15:30:33

След като се възмутих и попитах защо е толкова скъпо, ми обясниха, че застраховат колета, т.к. имало много случаи на кражба и на липси. Надявам се вече това да не се случва. Сигурно ще изпратя няколко малки пакетчета, разбира се като се роди бебчето.
Между другото скоро изпратих колет до Гърция и за 3 килограма платих 17 евро. Ами дано по - скоро дойде датата ни за влизане в EU, та поне колетите ни са по - евтини.
Аватар
megstar
Нов потребител
Нов потребител

Re: колет до България

Мнениеот affetto » 10 Април 2011, 18:15:35

Искам да изпратя един колет до България и доколкото открих, все още най-евтиният вариант е чрез Deutsche Post, Päkchen до 2кг струва 8,6 евро.На базата на гореспоменатото, независимо, че сме вече в ЕУ няма промяна в цените. Някой има ли друго предложение или съвет? :)
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот velingrad » 10 Април 2011, 20:13:22

Напротив- има. Има и то голяма промяна, защото преди за 5 кг се плащаха 32,00€ а днес 16!
Колкото повече, толкова по-изгодно
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот neli_ch » 13 Април 2011, 17:41:32

Аз обикновено пращам малки колети до 500 г за 3,49 евро. Важното е само сумата на дължината, височината и широчината да не надвишават 90 см. Води се Großbrief.
neli_ch
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот max » 22 Ноември 2013, 16:06:12

След като прочетох горното мнение, пратих колет по Maxi-Brief с тегло между 500 гр. и 1 кг., който струва 7 евро. В сайта на Deutsche Post пише, че доставката до България пристига за 3-7 дни. Пуснах го миналия четвъртък на обяд, днес е осмият ден и още не е пристигнала дори квитанция в пощенската кутия в България. Някой има ли опит с подобни пратки на Дойче пост и за колко време са пристигали? Вече започвам да се притеснявам, вътре има скъп продукт на стойност 93 евро, но нямам Einschreiben и ако е попилян никога няма да го видя повече. ](*,)
Преди месец пратих колет по DHL с тежест над 2 кг и пристигна само за 6 дни. За колетите под 2 кг. там пише, че пътуват по-бавно и пристигат за 8-12 дни и затова избрах Deutsche Post Warensendung Maxi-Brief за където уж трябваше до 3-7 дни да е пристигнала. :-k
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 22 Ноември 2013, 17:13:18

2 пъти съм пращал. Веднъж max-brief и веднъж по-голям пакет. Пристигнаха и двете за точно 3 седмици, но бяха versichert + einschreiben + sendungsverfolgung. Проследяването работи само докато е в Германия пратката и след това не.
Keiner bleibt Jungfrau - das Leben fickt jeden
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Мнениеот max » 22 Ноември 2013, 17:55:37

3 седмици при положение, че пише 3-7 дни? :-&
https://www.deutschepost.de/dpag?tab=1& ... le=1015710
Versichert+Einschreiben не помага за по-бързото придвижване. А имаха ли синя Prioruty/Luftpost лепенка? Ако нямат, тогава пътуват бавно. Но аз бях проучил, че трябва да имам, ако искам за посоченото време да пристигне, и лепнах. Но за 8 дни не е пристигнала. В пратката има IP камера, която ще се монтира на балкон, за следене на времето там, сега от вторник там ще завали сняг и няма да мога да следя ситуацията само защото не си спазват сроковете на доставка. :(
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот papeshonka » 22 Ноември 2013, 18:27:42

Здравейте, наистина с пощата е 3 седмици. Бях си поръчала детска количка преди две години , колетът беше 16 кг и също беше скъпо 600 Е. Имаше номер за проследяване и след Германия , колетът беше в Австрия, след това Унгария и след това нямаше обновяване на движението на пратката. Обаждах се в София в цетралата на пощите и след цяла седмица звънене всеки ден ми казваха обадете се утре , най-накрая намериха моята пратка , че е в еди кой си камион с колети. Казаха ми ,че описване и разтоварване на един ТИР с колети отнема една седмица, но преди това се описват другите камиони от "композицията" и всъщност един колет стига от Германия до централни пощи в София за 3-4 дни и след това още 15 дни описване и разпределяне. Точно на 22 ден получих известие да отида да си взема колета от пощата в Бургас и там бяха много ядосани,че отивам на следващия ден, а не когато съм получила известието , защото този колет заемал половината свободно място в пощенския клон. Затова по добре търсете някой който превозва багаж до България.
papeshonka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти

Мнениеот max » 22 Ноември 2013, 18:45:37

Това е друго. Не се води писмо, пакет, а колет. Писмата и малките пакети са до 2 кг и само те минават по Deutsche Post. Всички други, които са по-тежки от 2 кг са по DHL. Моята пратка по DHL беше 2.5 кг. и можеше да се проследи, дори в България, пристигна за има няма 1 седмица.
max
Златен писач
Златен писач

Следваща

Назад към Общ форум