• Advertisement

Проблеми със съседи заради шум

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Спор и проблеми със съседи заради шум

Мнениеот Esme » 14 Май 2014, 21:26:20

****** написа:[*]познаваме и нашите основни права, останалите ги познава много добре нашият адвокат

Много добре формулирано!
За съжаление нямам опит по темата, за да дам адекватен съвет, но стискам палци проблемът да се разреши бързо и окончателно във ваша полза. :)
Esme
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 73 пъти

Re: Проблеми със съседи заради шум

Мнениеот daisymm » 19 Май 2014, 16:01:20

ysmivka написа:
****** написа: Все още обаче не мога да сложа точка на темата, защото предполагам, че съседите ни ще търсят други начини да ни напомнят за себе си. Ще поживеем, ще видим ...

Kaк да сложиш точката, като не познаваш началото? На какво ще слагаш точка? За твое успокоение мога да кажа, че си щастливец ако имаш проблеми само със съседите, би могло цялото ти обкръжение да е враждебно настроено към теб...

ysmivka, теб обикновено те разбирам, но в случая не съм сигурен какво точно ми казваш.

Иначе се надявам да сложа точка на участието си в темата в скоро време. А после да си изработя табелка с отметки за броя на спечелените от мен и семейството ми спорове с всякакви родени в Германия образи и да я сложа на входната врата.

Шегата настрана - случки от последните дни ми дават причина да пиша отново в темата. Пускам информацията, макар и тя да "жълтее".

От 1 г. другото младо семейство във входа си има бебе. След последната размяна на реплики със съседите по нас намерих удобен момент и заговорих бащата за това-онова. После му поставих ребром въпроса какво мисли по отношение на "шума", който причиняваме (преди време, когато това семейство още нямаше бебе беше на страната на нашите съседи). Поисках да ми даде честен отговор. Човекът каза, че всичко е ОК и че няма проблеми с нас. Помислих си "Ясен си ми и ти, едно мислиш, а друго приказваш", но после от дума на дума излязоха наяве много други неща. Накратко - било нормално да заемат позиция срещу нас ](*,)

Само седмица след този разговор разбрахме, че съседите с бебето ни се изнасят. Факт, който лично мен ме изненада по две причини - живеем в една от най-добрите части на града за семейства с деца, освен това мъжът и жената са кореняци (израстнали в този квартал), макар и живеещи там под наем. Определено не намирам новия им адрес за по-добрата алтернатива, но това си е мое мнение.

Една вечер отново поговорихме с тези хора. Оказа се, че имат и други проблеми и те са свързани с нашите общи съседи. Картинката коренно се променила след раждането на бебето. Освен че непрекъснато им досаждали с искане да успокояват бебето, се стигнало дотам, че да занимават външни хора и социални служби с това, че младото семейство не си гледало детето както трябва, т.е. правят шум и другите познати на мен истории. Учуди ме факта, че немци са се оставили други немци да им дават тон в живота, мислех ги за по корави играчи. Последното нещо, което ни каза жената преди да се разделим беше "Много пъти сме говорили с мъжа ми и сме си пожелавали да имаме възможност да отглеждаме децата си както вие отглеждате вашите и да правим за тях това, което вие правите за вашите, защото в нашите представи това е правилния начин" :oops:

Такива ми ти случки от живия живот в Erzgebirge...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот ysmivka » 19 Май 2014, 18:24:35

****** написа:ysmivka, теб обикновено те разбирам, но в случая не съм сигурен какво точно ми казваш.

За твое успокоение аз те разбирам от самото начало. Да прав си темата отдавна “жълтее“, дори може да се вземе за сюжет на латиноамерикански сериал :) . Честно, аз досега да съм им обърнала гръб на такива съседи, какво толкова се занимаваш с тях?

****** написа: Учуди ме факта, че немци са се оставили други немци да им дават тон в живота,

Сериозно!?! и колко те учуди ;-)
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот ysmivka » 16 Юли 2014, 09:20:15

****** как са съседите ви? Нашите много педатично и елементарно се излагат. :(
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот daisymm » 23 Февруари 2015, 23:19:04

ysmivka написа:****** как са съседите ви? Нашите много педатично и елементарно се излагат. :(

ysmivka, как така се излагат? И кой се излага? Нали хубавото при вас беше, че и отдолу и отгоре и встрани сте си у вас?

Иначе при нас от месец май 2014 нещата са без промяна. След последния официален разговор не се заобичахме с нашите хора, но и те спряха да се занимават с нас. Ние си живеем по старо - нито сме по-шумни, нито по-тихи. Поздравяваме се служебно със съседите, ако се срещнем и толкова.

Както popwill (да е жив и здрав) правилно ни анализира още преди доста време:
popwill написа:...май наистина има езикови бариери ... 20 страници и накрая нищо...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Stojan » 24 Февруари 2015, 10:35:02

Който не е имал за съседи руснаци, не знае нищо за проблеми със съседи.
Решението на съда, че децата могат да видгат шум колкото си искат, се отнася до детски площадки на двора, а не да се гонят из къщи и да скачат от креватите. Иначе е кой както я нареди. Обикновено преместването в по-скъпо жилище, в по-добър район или въобще в друго жилище, решава проблема.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот boyko123 » 24 Февруари 2015, 17:06:50

@Stojan, zа кое решение на съда става дума и как е свързано това с темата? Ако отговаряш на някой по-стар пост, цитирай го, моля те, за да не се губи контекста.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Stojan » 24 Февруари 2015, 18:04:51

Außerhalb der Wohnung - beispielsweise im Innenhof, in der Garageneinfahrt, im Hinterhof - dürfen Kinder unbehelligt und durchaus mit hörbaren Lebensäußerungen spielen. Es ist ihnen zudem erlaubt, hausfremde Kinder einzuladen: Ihnen steht wie ihren Eltern das Recht zu, Besuch zu bekommen (Amtsgericht Solingen, AZ: WM 80, 112). Eine weitere Selbstverständlichkeit wurde ebenfalls wiederholt durch die Gerichte bestätigt: Spielplätze sind zum Spielen da! Was wiederum heißt: "Der von Kindern auf einem Kinderspielplatz verursachte Lärm muss hingenommen werden" (Verwaltungsgericht Münster AZ: WM 83, 176), es ist sogar gestattet, dort mittags zu spielen, weil beispielsweise Spielplätze sonst in der Winterzeit so gut wie nicht genutzt werden könnten.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот daisy » 24 Февруари 2015, 23:07:06

Стояне, ако смяташ, че има как да забраниш на кърмаче да плаче или на едногодишно да тича, жестоко се лъжеш. На тях им е все едно дали са вътре или вън.
Потърси и съдебни решения за вътре в жилището!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.

Потребители благодарили на автора daisy за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот max » 25 Февруари 2015, 10:48:44

При мен са доста стриктни. Почти винаги е напълно тихо, но веднъж се чуваше чукане като с чук и хаусмайстерът моментално дотърча и ми звънна, мислейки, че чукането идва от моята квартира, казах му, че не е от мен и че също го чувам и продължи да звъни по другите врати.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот daisymm » 25 Февруари 2015, 11:12:36

max написа:При мен са доста стриктни. Почти винаги е напълно тихо, но веднъж се чуваше чукане като с чук и хаусмайстерът моментално дотърча и ми звънна, мислейки, че чукането идва от моята квартира, казах му, че не е от мен и че също го чувам и продължи да звъни по другите врати.

Не става въпрос за жилище в някакъв санаториум, нали? Мах, дай малко повече детайли, че написаното от теб би било доста притеснително, ако е вярно.

И използването на чук не би трябвало да бъде проблем, за който Hausmeister-а да дебне, освен ако не е в Ruhezeit или не става въпрос за определени категории сгради (например някои лечебни заведения). Освен това, не е работа на Hausmeister-а да налага спазване на правила. Има право да изисква тяхното спазване, но това право има и всеки един от нас ;-)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот max » 25 Февруари 2015, 11:18:10

Блокче е от 4 етажа, на етаж има по 3 апартамента. Там живеят 90% пенсионери и е абсолютна тишина, което ми харесва. Беше Ruhezeit и то в неделя. Ами ето той не е налагал, а е искал спазването им. Един път явно беше забелязал стъпки с мръсни обувки по стълбището и докато минавах звънеше на едни съседи и им каза "Вземете си изчистете следите от стълбището, влезли сте с кални обувки". :mrgreen: Фамилията на вратата е Naderi ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Предишна

Назад към Общ форум