• Advertisement

Проблеми със съседи заради шум

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Спор и проблеми със съседи заради шум

Мнениеот ysmivka » 10 Октомври 2012, 20:41:55

Здравей ******, седни и напиши опровержение, напиши как изглеждат нещата от ваша гледна точка, колко е неприятна и натоварваща за вас и децата ситуацията. Писмото го подписвате всички, копираш го, единия екземпляр го връчваш на домсъвета, другия си го съхраняваш, писмата от съседите също. Междувременно можеш да очакваш всевъзможни удари под кръстта, не се поддавайте на провокации. Късмет!
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот nightrain » 30 Октомври 2012, 13:03:49

случайно попаднах ю тази тема. принципно досега винаги аз имах проблеми със шума и тропащи съседи, защото съм доста чувствителна на тази тема, обаче ю този конкретен случаи, става дума за чист моббинг и дайе лека форма на дискриминация (имам предвид писмото с хапливия му коментар относно езиковите бариери)!!!
това си е чист терор от страна на съседите. а и хазяинът много деликатно се измъква от полойението. не се плашете, но задълйително напишете опроверйение на съседите / хазяина. вметнете и едно изречение, че бихте кооперирали при "bauliche schallschutzmaßnahmen seitens des vermieters" . има шумоизолиращи дебели мокети и т.н. възмойности, които да помогнат при гредоред.
горещо бих ви препоръчала да станете член на миетербунд, миетервереин или както се нарича във вашия град. аз го направих преди няколко години и съм много доволна. не е скъпо, а предлагат и речтссчутз при правни проблеми, което в германия си е доста голяма тема.

пойелавам ви възмовно наи-малко нерви и много късмет.

http://www.kinderinfo.de/rechte/mieter.htm

п.с. ето малко закони и присъди относно детски шум. съдилищата са доста толерантни по темата, зашото децата са бъдещето, тъи че успех

Потребители благодарили на автора nightrain за мнението (общо 2):
daisymmestira
Рейтинг: 8%

Аватар
nightrain
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот ysmivka » 21 Март 2013, 17:23:16

Половин година по–късно .....
Как са съседите ви? Тапи за уши или си имаме нова ценностна система?
Информацията ще е полезна за новобранците, да са наясно в какво ще се блъснат.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот daisymm » 10 Юни 2013, 22:36:02

ysmivka написа:Половин година по–късно .....
Как са съседите ви? Тапи за уши или си имаме нова ценностна система?
Информацията ще е полезна за новобранците, да са наясно в какво ще се блъснат.

И така, вече мина почти година, а аз все още не мога да кажа категорично дали проблема е решен или не. Истината е, че съседите под нас си искат своето, но не го получават по простата причина, че очакванията им са нереалистични.

Ние вече живеем много по-спокойно, защото осъзнахме, че проблемът не е такъв, какъвто ни го представяха в началото (по едно време наистина си бях внушил, че сме диви и смущаваме иначе така хармоничното ежедневие на нашите немски съседи). Е, оказва се, че изобщо не е така. За съжаление не мога да изброя някакви конкретни препоръки или съвети към другите, които биха попаднали в подобна ситуация.

В момента усещането ми е, че балансът е твърде крехък и приводното примирение на съседите ни ще премине рано или късно в някаква агресия от тяхна страна (най-вече психологическа). И така ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот daisymm » 11 Юни 2013, 00:57:50

popwill написа:Е супер отговор...Как така " че проблемът не е такъв, какъвто ни го представяха в началото " (май наистина има езикови бариери?) и как така си живеете без проблеми като вермиетерите ви пишат заплашително писмо, че едва ли не ще ви гонят? Какво стана с Abmahnung-a, какво стана с писмото на съседите? 20 страници и накрая нищо...

Съжалявам за безплодната тема и предварително искам да се извиня, че ще добавя още едно безполезно мнение.

С написаното "проблемът не е такъв, какъвто ни го представяха в началото" исках да кажа, че вината, която се опитваха да ни внушат нашите съседи (не са нужни големи езикови познания за тази цел), реално не е съществувала. Иначе за тази една година със сигурност биха се възползвали максимално и от най-малкото наше нарушение, за да бъдем санкционирани. А иначе езикова, културна, религиозна и т.н. бариера сигурно има ...

Не съм писал до този момент да съм получавал Abmahnung, защото това просто не се е случвало. Сигурно става въпрос за друга тема ... Имаше писмо от наемодателя с разни стандартни обяснения и предупреждение за евентуален Abmahnung. Текстът на писмото съм го дал в темата. След като получих писмото проведох кратък (поради езиковата бариера ;-) ) разговор с наемодателя, нищо особено. Аз му казах, че намирам обвиненията за несъстоятелни. Той ми каза добре, но трябвало да пусне въпросното писмо до мен, защото такъв бил реда, след като има оплакване от друг наемател. И толкова. После си сложих писмото в папка и си продължихме живота без да променяме ежедневието си - т.е. опитваме се да спазваме задълженията си на 100% и консумираме правата си поне на 99%.

Поздрави от Erzgebige!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот daisymm » 17 Февруари 2014, 23:44:48

Поредната порция информация по темата (дано да е последната):
По време на гостуване на наши познати, съседите под нас за пореден път си позволиха да ни притесняват. Точно в 22:02 ни позвъниха и започнаха с обичайните си оплаквания колко непоносимо шумно било отново у нас и т.н., и т.н. Причиняваният от нас "непоносим" шум се изразяваше в разговор и движение на четирима възрастни - без танци, музика, телевизия или нещо друго - просто разговор.

Този път се опитах да им обясня, че разбирам много добре какво изпитват, но не виждам каква е нашата вина за лошата шумоизолация на сградата. Не знам дали моя опит да опонирам провокира съседката, но това което последва ме шокира. Жената си позволи да каже неща, които в съчетание с жестовете, които правеше ме вцепениха. Мога да предам само думите, жестовете няма как. Всъщност тя не каза много, просто "Dumme Ausländer", последвано от подигравателен жест, използван за кора с умствени проблеми и порцедено през зъби "Bulgaren".

Мисля, че тези три думи и начинът, по който ми бяха казани обясняват цялото поведение на съседите ни до момента и измисления от тях "проблем" с шума. Дълго мислих дали да предприема нещо като ответно действие, честно казано все още се чудя...
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот asenbg » 18 Февруари 2014, 00:07:43

при нас всичко бе ок, преди седмица и нещо бележка относно прането.. много било за 2 човека, дали не сме имали обществена пералня и други нападки... интересното е че за целите 3 години не сме имали проблем, преди 2-3 седмици дойде нов съсед германци и те дънят музика денем и неделите, и перат и какво ли не, и май отдолу съседката няма как да си го изкара на новвата и с нас се опита да се заяде за прането..

asenbg

Мнениеот daisy » 18 Февруари 2014, 02:03:33

******, твоята съседка явно си има проблеми със самата себе си. При следващото изпълнение направо се консултирай с адвокат!
Ние пък не сме имали проблеми, а децата са малки - реват, пищят, тичат. Вярно, че сме на партера и под нас няма никой, но със сигурност съседите отгоре ни чуват. Понякога и аз чувам другите съседи на нашия етаж, чието дете пищи. Тези отгоре пък имат хъски и като се разиграе, настава голям купон. До нас има ресторант и като не са изнесли маси, не се чуват изобщо, но през лятото в градината се чува. Мъжът ми се дразни, чак иска да сменяме жилището заради това. Аз пък не съм навита. Ще видим какво ще стане, като се стопли пак. Единствено сме правили еднократно забележка на децата на хората от ресторанта, които в десет часа вечерта все още бяха на улицата и викаха доста силно, а моите отдавна спяха и не исках да ги събудят. Мъжът ми само цъка, какво било това нещо, ама ресторантът е гръцки и децата се гледат по такъв тертип. За мен няма нищо странно, ама той не може да го разбере.
В крайна сметка, живеем в града. Ако някой не иска никакви шумове, да си купи къща насред гората.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.

Потребители благодарили на автора daisy за мнението:
daisymm

Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот boyko123 » 18 Февруари 2014, 12:23:18

Ами да, има някои дето обичат да си избиват комплексите върху хора, за които мислят че няма как да се защитят. ******, направо си я шашардисал, като си ѝ отговорил, според мен :mrgreen:. Не мога да дам съвет, защото не познавам толкова отвътре немските обичаи, но нейните изрази са обида и следователно нарушение на закона. Може би си струва да ѝ бъде казано, или написано... ако ти се занимава.

Много е досадна цялата ситуация, аз мисля че те се опитват да видят докъде могат да стигнат; в един момент трябва да им стане ясно, че до никъде, защото вие сте нормални хора и си живеете нормален живот. Стискам палци!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
daisymm

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот IvanDonev » 18 Февруари 2014, 12:45:31

Ясно е, че тези хора са настроени да водят битка срещу вас.Моят съвет е да не правите същото, а тъкмо обратното.Отидете и с мила усмивка им кажете, че искате проблемът да се реши.Проявете разбиране към тях, на тези хора проблемът им не е толкова шума, колкото филма, който са си си набили:"Ето пак тропат, не зачитат правото ни да имаме спокойствие, явно ни мислят за незначителни хора, въпреки че ги предупредихме продължават да не ни зачитат".Поканете ги у вас, поговорете, ако можете отидете и вие в техния дом да чуете какъв е шума.Помислете заедно за решение на въпроса.В момента всеки си мисли, че другия прекалява, никой не се поставя в обувките на другия.Обсъдете с тях как можете да намалите шума, може да изолирате пода с виброизолационен материал на битумна основа, важното е съседите ви да са наясно, че правите нещо по техния проблем и им съчувствате.

Потребители благодарили на автора IvanDonev за мнението (общо 2):
makenodaisymm

IvanDonev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот ysmivka » 18 Февруари 2014, 13:35:33

[code]******[/code] написа:Поредната порция информация по темата (дано да е последната):
По време на гостуване на наши познати, съседите под нас за пореден път си позволиха да ни притесняват.

******, първо поздравления за модераторското място :) . Мога да ти кажа ние как се справихме с нашите съседи, пъво ги изобличихме а сега им навирам всекидневно в носа какво ми е мнението за тях, много са сладки като зеленеят :) .
Хубавото при нас е, че и отдолу и отгоре и встрани сме си все у нас.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот daisy » 19 Февруари 2014, 01:13:28

IvanDonev, мисля, че това го бяха опитвали вече хората.

Не съм лош човек, ама въпросната може само да се радва, че не ми е съседка на мен. Детето ми много упорито се учи да свири на цигулка. :mrgreen:
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.

Потребители благодарили на автора daisy за мнението (общо 2):
IvanDonevestira

Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот onufriy » 19 Февруари 2014, 10:10:45

Моят бивш началник разправяше, че 60+% от делата в Германия били между съседи. Погледни го от добрата му страна - там си под наем, можеш винаги да си събереш багажа и да се преместиш. Ами ако жилището го беше купил? Ей това го чух сутринта на път за работа, дано ти вдигне настроението:
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Mony60 » 19 Февруари 2014, 11:24:09

****** написа:Всъщност тя не каза много, просто "Dumme Ausländer", последвано от подигравателен жест, използван за кора с умствени проблеми и порцедено през зъби "Bulgaren".

Чудесен коз, ******! Сега имаш и ти от какво да се оплачeш. Такова нещо не се казва и ако не дай си боже се стигне до съд или сериозни разправии, тя има доста лоши карти.
Навремето една бивша колежка ми каза без особен повод, но в присъствието на другите колежки: „ това тук не ти е комунистическата ти родина!“ При което аз се обърнах и й казах: „за тия ти приказки ще се срещнем някъде другаде!“
Не съм очаквала такъв бомбастичен ефект!!! Докато работихме заедно й личеше как ме мрази и същевременно се страхува от мен. Защото тук се съдят и оплакват за всичко.
Тези ваши съседи щом са без деца и доколкото си спомням известно време жилището е било необитаемо и с нанасянето си сте им развалили просто „рахатлъка“, но....не виждам проблемът да е ваш и смятам, че нямате причини да се страхувате и чак толкова да си подвивате опашките.
Последна промяна Mony60 на 19 Февруари 2014, 18:12:37, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
daisymm

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот IvanDonev » 19 Февруари 2014, 13:54:38

daisy написа:IvanDonev, мисля, че това го бяха опитвали вече хората.

Не съм лош човек, ама въпросната може само да се радва, че не ми е съседка на мен. Детето ми много упорито се учи да свири на цигулка. :mrgreen:

Страхотно е, че детето ти се учи да свири на :-({|=
Но мисля че имам нещо по-ефективно: http://www.youtube.com/watch?v=3S8ynIDYyG4
Пускаш го и отиваш на разходка...
IvanDonev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 7 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум