• Advertisement

Пазарска чанта

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Пазарска чанта

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 10:25:16

Едно от първите неща, които силно ме впечатлиха тук от моето идване и, с които все още не мога да свикна, е невероятното разнообразие от стоки в магазините- в частност- за храна, напитки и т.н., както и самото разнообразие на магазини. Затова искам да открия една тема по въпроса- кои хранителни продукти/ изделия Вие предпочитате, какво през времето се е утвърдило на Вашата трапеза, във Вашата изба, кое, според Вас си струва да се пробва?

Разбирам, че тук предпочитанията са строго индивидуални / моля изрично, нека това не бъде основание да се оспорват вкусове и да стават пререкания, а да се споделят/, но бих се радвала на всеки споделен опит по темата. Често нямам време да разглеждам безбройните щандове, друг път имам желание да експериментирам, но не винаги нацелвам подходящият продукт. Та- кое е добро за Вас, къде го намирате Вие, ако имате желание, можете и да дадете някакво изображение на избраният от Вас продукт.

Ще ме зарадва и споделяне на всеки друг продукт- от добро качество според Вас самите и/ или пък изгодно, за мебели, дрехи, спално белъо, домашни потреби. Тук нямам предвид пазаруване по интернет. Имам предвид това, което Вие предпочитате и намирате за вкусно, качествено, пивко, добро .

Благодаря Ви предварително. :thumbleft:

А сега и моят конкретен въпрос- не мога да си намеря подходящ кетчуп- тук тези, за които знам, са със сериозно съдържание на захарен или подобен сироп. Не пазя диети, но ми дойде доста странно комбинирането на една камара подправки със сладко. Вие какъв кетчуп купувате?

И малко споделен опит - ето това е едно адски добро за мен попадение сред месните консерви :

Изображение

П.С. Ако мястото на тази тема не е за тук, моля модераторите/ администраторите да я преместят, където счетат за подходящо. Ако изобщо темата не е адекватна, нищо против да се премахне :)
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 29 пъти

Re: Пазарска чанта

Мнениеот makeno » 21 Ноември 2012, 16:23:44

Аз да споделя за каймата и месото като цяло. От всички вериги магазини най са ми вкусни от Real и Edeka. Особено каймата. От хлебчетата много харесвам чиабата, които сурови и се опичат в печката. :)
Иначе май всички кетчупи са със захар. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.

Потребители благодарили на автора makeno за мнението:
Sinn
Рейтинг: 4%

Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 16:27:49

Супер! Имаме един престрашил се :) :thumbleft:

Такам, оказва се значи, че ще се лиша от консумацията на кетчуп. :(

Чиабата не съм опитвала, но щом ги препоръчваш, непременно! За месото може ли да се каже, че включваш и пуешко, пилешко, наденици и прочее?
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот makeno » 21 Ноември 2012, 16:37:24

Общо взето да. Пуешко не ям много, но всичко друго най-много ми харесва в тези два магазина. Може би е психологически ефект, защото знам, че в повечето случаи са пресни, защото се правят на място и заради това да ми харесват повече. В Алди обаче много най-много харесват плодовите млекца, макар че сигурно са основно химия... А риба тон в собствен сос харесвам най-много също в Едека, от тяхната си марка. :) Абе в почти всеки магазин си имам любими стоки. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 17:07:53

Всички плодови млекца ли стават или са по- добри определени видове според теб?

Ауууу, риба тон ! :love5: Не съм пробвала от тяхната, но я обожавам по принцип!

Би ли се изказал и за напитки- любими, предпочитания?

От пиците любими?

Една малка листа на любимите ти продукти ще е страхотно попадение :)
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jamiemirror » 21 Ноември 2012, 17:23:19

Сред консервите за моя изненада се оказаха и неща като концентриран гулаш (супа), но все пак си остават .... консерви.
Разнообразие има, но всъщност в различните вериги магазини си заслужават различни храни. Така изборът се свива по 4-5 в магазин, особено като стане навик.
Има обаче "универсални" неща - както шоколада с цели лешници. Не е кой знае какво но го обожавам с кафе O:) Друга такава храна ми е Теевурст, вид пастет. Салата Айсберг, няколко вида корени като китайската ряпа (дългата), колраби (аналог на алабаша). Меркорнброт - хляб с повечко ядки.

Сирене Бри, 1кг кисело зеле в кутия, роте бете на шайби (червено цвекло мариновано), майонеза Мирасел Лайт, кабаноси (колбас) в ЕДЕКА, обожавам Реал (но го нямаше наблизо доскоро, преди последното преместване).

С кетчупите може би ако е с барбекю сос като вкус няма да ти е сладък.

Потребители благодарили на автора jamiemirror за мнението:
Sinn

jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 5 пъти

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 17:33:39

@ jamiemirror - благодаря ти за пълният отговор! Вече си съставям списък :) Все се чудя за този хляб с ядки дали няма вкус на козунак? / пардон за сравнението :)/ Изглежда ми адски вкусен, но ако е по- скоро със сладникав вкус, бих се въздържала :)- какъв е на вкус?

Виж това с барбекю не съм опитвала измежду другите видове. По- принцип залитам към пикантни храни и обичам смели комбинации, но тукашният кетчуп ми дойде доста смел за предпочитанията :)

Някой може ли да препоръча хубав според него кашкавал? И с това срещам известни затруднения :) За вината какво ще кажете- кои Ви допадат на Вас?
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jamiemirror » 21 Ноември 2012, 17:53:19

Кашкавала го подменяй със сирене - реално това са си тип кашкавалени продукти. Аз лично си ям бри и камамбер а те не са точно с вкус на кашкавал, от кремообразните сирена са и пасват добре с по-тъмни видове хляб. Мисля че най-близо до кашкавал е Гауда-та.

Хлябът има различен вкус - според конкретния вид. Не сладни в повечето случаи. Може да опиташ картофен и тиквен (нямам предвид с тиквените семки), последния може да ти сладни - зависи. Има и такъв с лук (както и колбаси с лук) :mrgreen:

Вина тук по моя вкус не успях да улуча. Хубаво е виното от район Сен Емилион (френско), за скъпо вино се говори при 12+Е бутилката. Но ми идват леко кисели всичките, трябва да си намеря австралийски и южноафрикански вина и някакъв заместител на асеновградския мавруд... при толкова месо наоколо е грехота без него!
Ако си намериш сайдер - пробвай, в бутилка 600-750мл. Само гледай ако може да е английски, френските са като лимонадки :) Става чудесен и смесен с вайс Пауланер 1:1 !

ПП: като си купиш масло - не го слагай в хладилника хахахаха! За мен КериГолд е най-добро, въпрос на вкус.

ППП: тотално пропуснах нещо което в Германия си го бива - рибките. Предполагам че ги доставят от Норвегия и Холандия най-вече. Особено черешката на тортата - пушена змиорка...
Слагам парчета от нея в супа (тук супите са винаги пасирани, ако искаш да не са - искаш айнтопф-супа). Най-добре в картофена или от целина, овкусява я отлично!

Потребители благодарили на автора jamiemirror за мнението:
slon4eto

jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ysmivka » 21 Ноември 2012, 18:03:08

Sinn написа:А сега и моят конкретен въпрос- не мога да си намеря подходящ кетчуп- тук тези, за които знам, са със сериозно съдържание на захарен или подобен сироп. Не пазя диети, но ми дойде доста странно комбинирането на една камара подправки със сладко. Вие какъв кетчуп купувате?

Да върна темата към кетчупа, то без захар май няма, купувам рядко, може ето този да ти е по вкус:Изображение
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
slon4eto

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот Sinn » 22 Ноември 2012, 12:15:06

jamiemirror написа:Мисля че най-близо до кашкавал е Гауда-та.

Гауда обожавам и тук е доста добра :thumbleft: Но не мога само на този вид да карам :) Уви, камамбера не ми е на вкус. Търсенето в това отношение явно ще продължава :)

jamiemirror написа: Има и такъв с лук (както и колбаси с лук) :mrgreen:

Колбас с лук ?!? Верно ли бе? Как се казва, това искам да го опитам?

jamiemirror написа:Особено черешката на тортата - пушена змиорка...

Тука вече започвам да падам под масата ... такова и в бг не съм яла. как е на немски пушена змиорка ?

Леле, ама какъв опит имаш само! Усещам как ще трябва да наваксвам значително- супер много благодаря за инфото, друго си е като те светнат за това- онова, а не да се лутам из невероятно големите / за мен/ и разнообразни щандове и магазини ... :thumbleft:

@ ysmivka- страшно благодаря за предложението ти! Бях го мернала този вид в един супер и голямо чудене ударих дали да не го пробвам, но тогава бях взела друг, с комбинация от различни подправки и ... захар. Естествено така си и остана, след пробата в .... боклука :)
Този ще пробвам.

Някой може ли да се изкаже за видовете бира и нормална минерална вода / да се разбира НЕгазирана? Вие на какво залагате?
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jamiemirror » 22 Ноември 2012, 12:37:03

Zwiebelwurst. Салама с лук.

Змиорка е Aal. Geräuchert Aal е пушената. Не си купувай от най-дребната, не е достатъчно мазна :mrgreen:

Опита хич не е голям, ям само няколко вида храни :)

Бирата за мен е Paulaner, лично аз си обичам мътната (вайс). Augustiner също ми пасва на вкуса, има и една кактусова на Шоферхофер но е доста слаба - радлерче е.

ПП: за минералните води избирам само според степента на газиране - светлосините капачки обикновено са негазирани. В момента имам на бюрото Carolinen - става.
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Sinn » 22 Ноември 2012, 12:47:34

jamiemirror написа:Zwiebelwurst. Салама с лук.

Не, не, това го знам, самата марка на този колбас с лук?

jamiemirror написа:Змиорка е Aal. Geräuchert Aal е пушената. Не си купувай от най-дребната, не е достатъчно мазна :mrgreen:

Чакай, чакай - мазна ?! Това вече не ми е на вкус, явно ще е от малката :mrgreen: Освен на супи, към салата да речем, няма да пречи, ако се добави ?!
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот boyko123 » 22 Ноември 2012, 12:51:41

Като минавам "оттатък границата" и попадна в Lidl:
Минерална вода Vittel
Сиренце Sofra, турско, в тенекиена кутия (кръгла), съвсем прилича на хубаво българско :)
Бирата ми е основно Erdinger, ама това вече си е съвсем въпрос на вкус :). Има и една белгийска Hoegarten, но не съм я виждал в Германия, само "у нас"
Имаше и една много хубава шунка, но като си купя следващия път ще и напиша името.
По принцип ми харесват и зеленчуците на Edeka.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Sinn » 22 Ноември 2012, 12:56:03

boyko123 написа:Минерална вода Vittel

Тази е Негазирана, така ли?

boyko123 написа:По принцип ми харесват и зеленчуците на Edeka.

Доколкото разбирам, към момента Едека се очертава фаворит :)
Бойко, благодаря за мнението! :thumbleft:

И един фин момент- как стои въпросът с ракиите тук? Марки, видове, предпочитания?
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот boyko123 » 22 Ноември 2012, 13:05:05

Sinn написа:
boyko123 написа:Минерална вода Vittel

Тази е Негазирана, така ли?

Съвсем негазирана, и доста вкусна. За ракиите не мога да се произнеса, почти не пия концентрат, а за специални случаи има домашна кайсиева :). Горещо препоръчвам обаче бяло вино от района на Рейн - например около Rudesheim. Най-вкусно е на място :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Следваща

Назад към Общ форум