• Advertisement

Пазарска чанта

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Пазарска чанта

Мнениеот makeno » 22 Ноември 2012, 13:47:45

Аз в началото не обичах газирана вода, а сега при всяко идване в Германия основно газирана си купувам. За Vittel и другите марки води, които в ДЕ са скъпи, ходих до Франция, а комбинирах и с други местни неща от тамошната кухня. Още повече там нещата нямат и Pfand и са около от 2 до 4-5 пъти по-евтини. Иначе любимите ми бири са Paulaner Kristallkar, Löwenbräu и плодовите варианти на Beck's. Харесвам също и Hoepfner и Warsteiner. Само бирите в пластмасова бутилка не ги харесвам. По принцип във всяка част на Германия има по много различни и нови за мен марки бири и съм си поставил за цел да ги опитам всичките. 6 години не ми стигнаха обаче дори и за 10% от всичките. :)
По принцип в Германия има доста хубави неща, но най-вкусното им е дюнерът! Няма човек в БГ, на когото да не съм му разказвал за хубавите, големи и вкусни "немски" дюнери. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот jamiemirror » 22 Ноември 2012, 15:38:11

Дюнерите наистина си ги бива - ама нищо немско нямат де (както си ги сложил и в кавичките) =D>
И са големи, дори прекалено - ако съм се събудил по обяд, мога да изкарам цял ден с един дюнер само.

Синн, марка на колбаса не знам понеже не го купувам. Инак за змиорката - не се притеснявай, мазнината е под кожата (която се обелва както опаковка на салам) и може да не я ядеш. Но пък за пушена риба да е мазна е просто задължително според мене! В добре охранена змиорка има до 30% (не е печатна грешка) мазнина, дължи се на начина им на живот (миграцията).
Така или иначе не мисля че ще ядеш змиорката директно - а на сандвичи с нещо зелено, към супи - и към салати става :)

Има един подход за леко похапване тук - като споменах всякаквите репи и корени. Реже се колраби-то примерно на пръчки и се гребе с него от опаковка Фришкесе - това е сирене подобно на топеното сирене, може да е чисто или с подправки. Ако човек не е гладен, това минава и за вечеря. По същия начин обичам и чипс - да си греба от тоя вид сирене...

PS: Kohlrabi http://www.simplyrecipes.com/kohlrabi/

Инак традиционно такива кореноплодни се готвят...
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот daisymm » 26 Ноември 2012, 00:11:23

Бързо включване и от мен... Ограничавам се само с изброяване на продуктите, които са категорични фаворити

(а) млечни продукти:
- кисело мляко: Cifci (от местния Kaufland)
- краве сирене: Sofra (от местния Lidl)
- кашкавал: основно Butterkäse или Gouda (Lidl/Kaufland)
- прясно мляко: Bio 3.6% (Lidl/Kaufland)
- масло: Bio (Lidl/Kaufland)
- плодови млека за пиене с Пробиотици на Kaufland

(б) хляб и хлебни изделия:
- основен хляб за възрастните в семейството: Weltmeisterbrot. Всички останали пълнозърнести разновидности ги купуваме периодично за разнообразяване на трапезата
- основен хляб за децата: бели хлебчета (Kaufland) или цял бял хляб (Lidl)

(в) захарни изделия:
- шведска бадемова торта (Kaufland)
- други дълбоко замразени торти (Kaufland)

(г) тестени изделия:
- тесто за пица / Pizza-Kit с тесто и доматено пюре (Kaufland)

(д) месо, месни продукти, колбаси (деликатна тема, заради опита ни да изключим консервантите Е250 и Е252):
- предпочитаме месо (птиче и телешко), върху опаковката на което да има и надписа (логото) HALAL. Ако човек се интересува и прочете материали по темата може би ще разбере предимствата на тези продукти. За повече информация: Google ---> Halal-Siegel.
- предпочитаме колбаси без консерванти, особено Е250 и Е252. За съжаление все по-трудно намираме такива.

(е) минерална вода и безалкохолни напитки:
- минерална вода - каквато и да е негазирана и с ниско минерално съдържание. Няма предпочитана марка, защото принципа е да се консумират минерални води от различни извори и да се редуват с неминерални (изворни) води.
- натурални сокове: Granini, Hohes C или други, в които няма добавена захар
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
Sinn
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Sinn » 26 Ноември 2012, 09:56:10

makeno
По принцип във всяка част на Германия има по много различни и нови за мен марки бири и съм си поставил за цел да ги опитам всичките.

Ще се радвам на споделен опит в това отношение, както за марките, които според теб стават, така и за марките, които категорично няма да опиташ втори път. :thumbleft: За дюнерите и аз потвърждавам, страшни просто!

jamiemirror
марка на колбаса не знам понеже не го купувам

Мярнах го този колбас, за който спомена и останах доста изненадана да видя, че е в ... бурканче :) Консистенция подобна на пастет, поне 5 вида бяха на щанда, в различни опаковки, ще разгледам повече следващият път, поне сега знам къде се намира и да видим :mrgreen:
Глей' какви неща научава човек от едното пазаруване ... почти нищо не знам за начините за поднасяне на змиорка, нито за приготовлението й, по простата причина, че досега не съм и опитвала даже, а то имало сума ти неща :) Мерси за разясненията и имам едно въпросче, понеже явно си запознат- откъде може да се купи прясна, незамразена риба в Германия?

... Ограничавам се само с изброяване на продуктите, които са категорични фаворити ...

Невероятна листа просто, има от почти всичко! =D> Благодаря много за целият този труд! Следващият път не се ограничавай, от полза е цялата информация :)

- други дълбоко замразени торти (Kaufland)

Тоест, да разбирам, че всичките им видове дълбоко замразени са добри?

За днес споделям един продукт в пазарската чанта, категория " Грижа за тялото", от който съм абсолютно доволна :

Изображение

Дискретен аромат, мекота за кожата и достатъчно овлажняване, особено ако сте със суха кожа. Попива отлично и бързо, ефекта е от порядъка на няколко часа / не съм засичала точно :) / и най- сетне си намерих подходящият лосион за тялото. Не препоръчвам за мазна кожа.
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти

Мнениеот iniuta » 26 Ноември 2012, 10:40:28

Sinn, за суха кожа горещо препоръчвам маслото за тяло с манго на The Body Shop.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот Sinn » 26 Ноември 2012, 10:44:49

iniuta написа:Sinn, за суха кожа горещо препоръчвам маслото за тяло с манго на The Body Shop.

Йееййй, супер предложение! Ще се пробва и това! ;-)
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jamiemirror » 26 Ноември 2012, 11:27:55

Синн, колбаса с лук го има и в "нормална" форма - тези за които говориш са си от групата на пастетите (то в немско всичко е вурст хахаха).
Прясна риба - от магазини. И в Нордзее има щанд в някои градове (за моя изненада), а често на паркинга примерно пред Едека има камион-щанд и продават направо от него.

ПП: Nivea са марка в долния сегмент, опитай и други.
А дълбоко замразените торти са просто евтини, не добри :mrgreen:
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Sinn » 26 Ноември 2012, 11:35:57

jamiemirror написа:Синн, колбаса с лук го има и в "нормална" форма - тези за които говориш са си от групата на пастетите (то в немско всичко е вурст хахаха).
Прясна риба - от магазини. И в Нордзее има щанд в някои градове (за моя изненада), а често на паркинга примерно пред Едека има камион-щанд и продават направо от него.

ПП: Nivea са марка в долния сегмент, опитай и други.
А дълбоко замразените торти са просто евтини, не добри :mrgreen:

Пак не съм догледала ... разбрах значи, брех тоя колбас голямо издирване :mrgreen:

За крема- опитвах и други, обаче толкова напудрени с аромат- то не бе шоколади, карамели, ванилии- ужас, не мога цял ден да мириша на подвижно кексче #-o
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jamiemirror » 26 Ноември 2012, 11:41:35

Cottage?
http://www.cottage.tm.fr/en/product-fragrance.php?product=body-lotion&fragrance=ocean-blossom

Инак че повечето са плодови - да....

Тук козметиката е евтина, избирай най-доброто (според бюджета си де).
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ljuba » 26 Ноември 2012, 12:56:21

И аз да се включа с няколко скромни предложения-козметика за тяло и крем за ръце препоръчвам на Crabtree & Evelyn,много съм доволна.Прясна риба купувам от Реал,има и в Кауфланд,но той ми е по-далече и рядко ходя до него.От готовите пици има само една,която я купувам на децата и я харесват,но ще погледна как се казваше точно и ще напиша.Вино,което намирам за много приятно е Trapiche Malbec,и него го купувам от Реал.Много хубава тема,аз самата ще изпробвам някои неща,които прочетох тук.
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот jamiemirror » 26 Ноември 2012, 16:09:09

Disclaimer: не поемам отговорност за всички килограми, натрупани вледствие тази тема :flower:
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Sinn » 26 Ноември 2012, 22:58:02

Ще те взема за личен съветник накрая! :)
Предложението звучи добре, вписвам го в списъка и следващият път из щандовете заравям носле да го проверя :thumbleft:

ljuba

Благодаря за включването :thumbleft: - ще чакам и твоите отзиви за изпробваното оттук, каквито и да са те- положителни или не толкова, както и името на пицатааа =P~

Това вино не съм опитвала, коя реколта купувате?
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jamiemirror » 27 Ноември 2012, 01:00:07

Личен съветник мисля че вече си имаш :-"
Мъж съм, но не си затварям очите и за нещата при жените - добрият вкус пол няма. Е, не ползвам женска козметика чак :cheers: При мен марките са други, но пак купувам "консервативно" макар и разнообразно.
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Sinn » 28 Ноември 2012, 11:40:23

Хахахахах, чак сега мернах това за килограмите :) Добре казано, но , освен ако не се дължи на болестно състояние, трупането на такива е въпрос на личен избор / меко казано/, по личното ми мнение :)

Да споделя нещо и аз за вината- в Кауфланд, секцията с вината, се оказа, че има цял стелаж с български такива- Bulgarische Weine. Засега не съм разглеждала всички представени, но ми направи впечатление, че най- опразнено място беше за Менада- Мерло. За вкусови качества не мога да дам мнение още :) Не съм и наясно във всеки Кауфланд ли го има въпросният стелаж, но не пречи да се поогледате, ако търсите бг вино :)
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот daisymm » 28 Ноември 2012, 12:10:12

Sinn написа:
Да споделя нещо и аз за вината- в Кауфланд, секцията с вината, се оказа, че има цял стелаж с български такива- Bulgarische Weine. Засега не съм разглеждала всички представени, но ми направи впечатление, че най- опразнено място беше за Менада- Мерло. За вкусови качества не мога да дам мнение още :) Не съм и наясно във всеки Кауфланд ли го има въпросният стелаж, но не пречи да се поогледате, ако търсите бг вино :)

Говоря от личен опит:

- за една и съща марка българско вино от една и съща реколта намирам вкуса на тези, продавани в Германия, за по-лош. Не знам дали по някаква причина вкуса на вината, които се продават в Германия, не е променен умишлено, за да пасва на местните предпочитания. Може да има и чисто психологически момент ...

- все пак купувам български вина от Кауфланд, като при "Черга" намирам тази разлика за минимална. Купувам също и Менада-Мерло. Всъщност това са двете най-добри, между наличните при нас марки. Пробвах два пъти "Гъмза" от различни реколти, ами не ми хареса (иначе много обичам тази марка). Има и "Манастирско шушукане", но не го купувам и не си струва да го коментирам.

Наздраве!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
бонджорно'принчипеса
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

ПредишнаСледваща