• Advertisement

Откраднат регистрационен номер на автомобил :S

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Откраднат регистрационен номер на автомобил :S

Мнениеот deemov » 20 Август 2013, 15:06:02

Здравейте,
Случи ми се нещо което не бях очквал..От няколко дни съм в България и днес осъмвам без предния номер на автомобила, който е регистриран в Германия. Сега съм в пълна безисходица как да я карам и как да прибера колата до Германия. В КАТ изобще не им е ясно какво да правят и само ме разкарват по институциите. Някой сблъсквал ли се е с подобен пробем да сподели опит :S
deemov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Откраднат регистрационен номер на автомобил :S

Мнениеот asenbg » 20 Август 2013, 18:44:21

Ако го има задният номер , нямаш проблем - напиши на един лист номера отпред и го сложи на таблото за БГ полицаите.
Гледай да не останеш и без задния номер.
В България не се ходи с кола с чужда регистрация - късно ще се научат някои хора. има държави в които колите със "западни номера" подканват разни хора да правят разни неща. Самолета - ако ти трябва кола - наеми си за 2-3 дена докато си свършиш работата или за 1 седмица(има отстъпка). Некадърността в КАТ и МВР е една от необходимите квалификации за да работиш там. никой нищо не знае. най-добре извади закона за движение по пътищата и прочети там как се подхожда при загуба, повреда на регистрационен номер. Второ - заведи го като кражба за да ти издадат бележка от кат - за граница или други полицаи - държави. Звъни и питай в Германия - много по вероятно е немците да ти кажат кое и как ще е, даже за БГ. Колата е регистрирана в Германия и каквото те кажат това ще правиш. Питай първо немците и от там мри нашето МВР за бележки ако трябва.

edit:
Или просто някой да му направи номера в Германия за 15 евро и да му ги прати. Това че няма плакета отпред на номера никой няма да го забележи.
asenbg

Мнениеот rusenec » 21 Август 2013, 02:06:03

1. Веднага се обади в ДЕ- в твоето Kfz-Zulassungsstelle , и също така уведоми- Polizei !
2. 3а по сигурно прочети тук : https://www.google.de/search?q=kfz+kenn ... en+geklaut
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде

Потребители благодарили на автора rusenec за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот stefche67 » 22 Август 2013, 21:02:59

Загубих си предния номер,тук в ДЕ,платих 85е,смениха го,смениха и Бриефа.запорираха стария за 10г,не се знае какво би сторил някои с него.
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот deemov » 24 Август 2013, 21:13:57

След 2 дена мъки (понеже тук неможе да се намери кой да ти обясни нищо), номера е обявен за межддународно издирване и запориран, а за да мога да придвижа колата обратно до Германия където да си я регистрирам наново вземах транзитни номера ( а дори за тях колата трябваше да ходи на канал в КАТ 8-[ ) Не ми признават и немската застраховка, искаха българска защото слагам български транзитни номера, съответно и зелена карта... общо взето около 300лв разходи и 2 дена главоболия.. а за новите номера в ДЕ ми трябва някакъв документ от полицията че номера е откраднат (още чакам някой си да отиде на работа да го напише) двата талона, Tuv-a , и лична карта и си регистриран наново колата с нови номера (там поне е за 20мин работа :)) Благодаря на всички който ми писаха тук и на ЛС. И да знаете ако идвате до БГ с немска кола силикон, нитове, видии и за предпочитане гараж.. страшна работа е :D
deemov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот VesselinAtamian » 24 Август 2013, 22:32:09

С откраднат номер някой може да пере крадени коли. Единствено това ми идва наум. Важното е номерът да се запорира, че иначе може да се окажеш собственик на още поне 20-30 обявени за международно издирване коли....
VesselinAtamian
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот naselo » 28 Август 2013, 09:00:47

Застраховката би трябвало да е по идентификационния номер на колата (ВИН) и дори при смяна на номерата си важи. Всъщност е забранено да имаш две застраховки едновременно, ако съм прав с това за ВИН и ти се занимава, може да разровиш въпроса, че в КАТ са те изнудили да си правиш втора. И са те въвлекли в подозрителна ситуация предполагаща застрахователни измами.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Откраднати немски номера в България

Мнениеот itzo » 14 Ноември 2014, 20:06:29

Казус:
Прибрах се за (дълъг) отпуск в България с колата ми на немска регистрация. След няколко дни обаче загубих предния номер...или ми го смъкна някой тарикат, на чието запазено място под терасата някъде съм спрял, не зная. Както и да е, обявих номера за изгубен в полицията, издадоха ми и съответното удостоверение. Попитах в цуласунгщелето какво следва нататък и ми обясниха всичко, с изключение на това как се предполага да премина безпроблемно през четири държави с липсващ преден номер. Йок съдействие от посолството. Нашите полицаи искрено не ми препоръчаха да опитвам такова нещо и за момента съм се спрял на варианта бърза разходка със самолет насам-натам с номерата и документите в джоба. Някой да има опит в такава операция?

По съвет на daysimm и popwill преместих мнението в тази тема. Благодаря!
Бойко
Последна промяна boyko123 на 15 Ноември 2014, 15:59:24, променена общо 4 пъти
Причина: По-подходяща тема
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот Stojan » 14 Ноември 2014, 20:48:24

Аз бих тръгнал с липсващ преден и документа. Нали имаш заден! Германец няма да си и помисли да лети със самолет заради ...един номер. Който пита - получава и отговори. По-хубаво да не беше питал.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот danl » 14 Ноември 2014, 21:08:54

itzo написа:Не ми се пуска специална тема, а и тази донякъде е подходяща... само, че наопаки :)

Казус:
Прибрах се за (дълъг) отпуск в България с колата ми на немска регистрация. След няколко дни обаче загубих предния номер...или ми го смъкна някой тарикат, на чието запазено място под терасата някъде съм спрял, не зная. Както и да е, обявих номера за изгубен в полицията, издадоха ми и съответното удостоверение. Попитах в цуласунгщелето какво следва нататък и ми обясниха всичко, с изключение на това как се предполага да премина безпроблемно през четири държави с липсващ преден номер. Йок съдействие от посолството. Нашите полицаи искрено не ми препоръчаха да опитвам такова нещо и за момента съм се спрял на варианта бърза разходка със самолет насам-натам с номерата и документите в джоба. Някой да има опит в такава операция?

Копираш на цветен копир, ламинираш, поставяш и газ. Става, случвало се е и е почти неразличимо.
"Няма значение дали пътувате на три месеца веднъж. Използвате платформата на zaedno, за да пускате обявите си и респективно да имате финансова изгода от това.Можете да публикувате подобни постове след като уговорите условията за реклама."
danl
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 17 пъти

Мнениеот Stojan » 14 Ноември 2014, 21:46:31

Копираш на цветен копир, ламинираш, поставяш и газ. Става, случвало се е и е почти неразличимо.

И най-късно в Германия получаваш Anzeige за Urkundenfälschung - ако го сложиш на мястото на номера. А може и преди това някой да обърне внимание. Наказуемо е във всички страни на ЕС, освен в GB, като за Ирландия не знам.
По-добре да се вижда, че е различно - на един картон с флумастер, например - и зад стъклото - пред тебе.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Re: Откраднати немски номера в България

Мнениеот daisymm » 15 Ноември 2014, 10:25:59

itzo написа:Казус:
Прибрах се за (дълъг) отпуск в България с колата ми на немска регистрация. След няколко дни обаче загубих предния номер...или ми го смъкна някой тарикат, на чието запазено място под терасата някъде съм спрял, не зная. Както и да е, обявих номера за изгубен в полицията, издадоха ми и съответното удостоверение. ...

Темата е сходна с темата Откраднат регистрационен номер на автомобил и моля да бъдат свързани от модератор.

Свързах ги, мерси.
Бойко
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
boyko123

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот itzo » 16 Ноември 2014, 21:36:23

Stojan написа:...Германец няма да си и помисли да лети със самолет заради ...един номер...

Ако алтернативата на самолета са 4000 километра, грубо 50 часа шофиране насам-натам, половината от които само с един номер ( принципно не планирам друго пътуване към немско преди края на годината) мисля, че всеки германец би се замислил :) Съвсем в краен случай може да взема да пререгистрирам колата на български номера...
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Stojan » 17 Ноември 2014, 07:24:32

Друг е въпросът, ако трябва и без това да си в България след това. Ако е така, това са вече твои и съвсем не "германски" подробности. Аз бях разбрал, че става дума единствено за прибиране в Германия.
Говори ли вече с Zulassungsstelle? И какво ти казаха. Попита ли дали ще ти издадат номерà, ако си без колата? Ако става без кола, едно германско пълномощно (само подпис и дата) върши работа - и някой ти праща номера по пощата.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 25 Ноември 2014, 17:44:12

Stojan написа:...Говори ли вече с Zulassungsstelle? И какво ти казаха. Попита ли дали ще ти издадат номерà, ако си без колата?...

Говорих...даже вече се донесох самолетно дотук и минах през полицията, където ми издадоха щрафанцайге (обаче без щраф) за изгубения номер. Интересно, нито документ за самоличност, нито талон на колата ми поискаха. Утре ще отида до Zulassungsstelle за новите номера.

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
Stojan

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Общ форум