• Advertisement

Глоба за каране на колело

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Глоба за каране на колело

Мнениеот connect » 11 Септември 2013, 15:35:45

Здравейте,

трябва ми бърз отговор

глобиха ме за каране на колело в другата лента - 20 еуро
не бях съгласен но неможах да обясня ... до другата лента имаше строеж и по пътя имаше доста камъчета (не беше съвсем годно за каране), ...
освен това след като видях полицая от далече, спрях да карам и почнах да го подпирам на крак и се движех съвсем бавно, като пешеходец...
но тоя не беше нещо на кеф , ... беше спрял още две германки за същото;

въпроса ми е как може да направя възражение;

а още по - тъпото , е че днес тръгнах да си плащам глобата по банков път и вятъра издуха квитанциите ... така и не ги намерих

как да постъпя в тоя случай ?

става въпрос за мюнхен ... тука се правят какви ли не нарушения и това просто сръвнение с останалото са бели кахъри , но ...

да спомена само, че тоя сбърка една буква от името ми ...
Аватар
connect
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Re: Глоба за каране на колело

Мнениеот onufriy » 11 Септември 2013, 20:11:01

Чакаш да ти пратят Erinnerung и си плащаш глобата. Ако искаш да оспорваш, на фиша ти пише, къде можеш да го направиш.
Съвет за пет пари - ако оспорваш, сам си носиш разходите, т.е. не е занимавай с глупости за двайсет евро. После, с полицай и военен патрул не се спори - признаваш си, че си виновен и обещаваш повече да не правиш така. Без значение, дали знаеш или не какво точно да не правиш...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот connect » 11 Септември 2013, 21:17:58

той спомена нещо, че трябва да се плати до седмица , а фиша изхвърча днес заедно с детайлите на банката ...
тоя Erinnerung да не дойде с друга сума заради просрочване?
как мога да проверя изобщо дали имам задължения към полицията ?

onufriy написа:Чакаш да ти пратят Erinnerung и си плащаш глобата. Ако искаш да оспорваш, на фиша ти пише, къде можеш да го направиш.
Съвет за пет пари - ако оспорваш, сам си носиш разходите, т.е. не е занимавай с глупости за двайсет евро. После, с полицай и военен патрул не се спори - признаваш си, че си виновен и обещаваш повече да не правиш така. Без значение, дали знаеш или не какво точно да не правиш...
Аватар
connect
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот contraintuitive » 12 Септември 2013, 21:36:52

connect написа:той спомена нещо, че трябва да се плати до седмица , а фиша изхвърча днес заедно с детайлите на банката ...
тоя Erinnerung да не дойде с друга сума заради просрочване?
как мога да проверя изобщо дали имам задължения към полицията ?

отиди направо в участъка, който ти е най-близо и обясни точно това, което и тук си написал. Не може да не ти намерят глобата в базата им. Естествено няма да те спаси от глоба, но повярвай ми с полиция тук не се спори или ако се спори поне през Rechtschutz, който мисля че нямаш...
Ако, чакаш Еrrinerung, ще платиш повече - все някви Gebühre-та се включват...

Успех

ci
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот bknf » 13 Септември 2013, 06:26:37

Разбира се, че може се спори с полицията. И там работят хора - и то не безгрешни. Ще напишеш Widerspruch, че не си съгласен с глобата, тъй като пътните обстоятелства са те принудили да постъпиш така. Ако ти се занимава.. иди там на място, и питай към кой да се обърнеш.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
connect
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Stojan » 16 Януари 2014, 20:45:30

Внимавайте с колело+алкохол. За над 1,6 про милле има съд.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот rita » 8 Април 2014, 12:37:57

и май отнемане на шофьорската книжка!
rita
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 54 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот max » 20 Април 2014, 13:10:09

Мен също един път са ме спирали полицаи за каране в насрещния тротоар, но не ме глобиха изобщо. Само ми обясниха, че не трябва да карам там, а от другата страна. Тогава още не знаех, че за такива неща глобявали. :mrgreen:
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот bknf » 20 Април 2014, 20:51:37

Само от рода на майтапа, да разкажа и аз нещо от тоя род.
Един път бутнах случайно едно колело. Някой си го беше паркирал на тротоара така, че аз като заключвах моето, то взе че падна и заедно с него падна и оная пластмасова част, дето пази там гумата. Аз го вдигнах и се запътих да си ходя.
Но отнякъде се появи един полицай, извади си полицейската карта, и взе да ме заплашва че съм бягал от местопроизшествието. Това било неговото колело и т.н.
Записа ми данните, и ми каза да съм се свързал с мойта застраховка хафтпфлихт. Аз нямам такава, и му предложих да викнем колегите, за да опишем случая. Не пожела. След половин час разговор му намерих слабите места и го убедих че той сам си е виновен - и че ако се опита да иска пари от мен, ще го гоня дисциплинарно. И така се забрави за тоя случай.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
svhristova
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот makeno » 22 Април 2014, 09:01:47

И мен са ме спирали няколко пъти с колело за каране в насрещното. Като цяло май не глобяват за такова нещо, но внимавайте, като сте на велоалея и има светофар за пешеходци и отделен за колела. Един приятел го бяха глобили 100 евро, защото първо светнал светофарът за пешеходци и няколко секунди след това и светофарът за велосипедисти. Той обаче не е изчакал светофара за колела, а е тръгнал заедно с пешеходците. Затова или изчаквайте светофара и за колела или не спирайте на полицаите. Ако не са и те на колела, нямат право да ви преследват. Освен ако не решат да тичат след вас. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот max » 14 Май 2014, 21:55:12

Интересното е, че точно на същото място, на което ме спряха без да ме глобят, няколко месеца след това забелязах, че точно там глобяват и то на поразия, имаше вохенмаркт и ги дебнеха там за каране в насрещната велоалея, точно каквото бях направил из.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот connect » 17 Юни 2015, 22:21:59

малко със закъснение но нека да кажа какво се случи ... :) направих видершрух придружен със снимки и обяснения ... :) приеха го ... хах и не платих нито лев ;) но аз имам опит с рекламациите ... после пак имах произшествие с полицията но тоя път избягах след преследване с два микробуса ... :thumbleft:
Аватар
connect
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Общ форум