• Advertisement

Домейн за ел. поща-немска

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Домейн за ел. поща-немска

Мнениеот Koko7 » 27 Януари 2014, 11:19:39

Здравейте съфорумци от дълго време чета форума и много неща научих -относно Германия, има обаче и два пъти по-толкова неизвестни.Решил съм да кандидатствам за работа в Германия и за целта в сивито трябва да посоча и имейл.Знам разбира се, че това не е най-важното нещо в едно сиви, но все пак къде бихте ми препоръчали да си направя пощата, има ли стратегия и дори по критерии само къде ти е мейла-кандидатурата да бъде отхвърлена?Знам, че звучи супер несериозно и глуповато.Коя от пощите в Германия се ползва с по-сериозно име при кандидатстване за работа.
P.S.Знам, че е по-важно какво пише в сивито, а не мейла какъв е, но питам от опит а не от скука, мерси.
Koko7
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Домейн за ел. поща-немска

Мнениеот boykos » 27 Януари 2014, 11:36:03

Една от най използваните е http://www.gmx.net/
boykos
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот Koko7 » 27 Януари 2014, 12:23:24

boykos написа:Една от най използваните е http://www.gmx.net/

Благодаря, мисълта ми е , като види някоя компания че има мейл да не иде в джънк мейла писмото ми (въпреки, че знам, че няма абс.никакви гаранции).
Извинявам се за глупавия въпрос но на този сайт има 3 вида пощи: Фрии, Про и Топ Мейл, като дори на фрии версията ми изписва регистрацията безплатна (Kostenlos anmelden), мисълта ми е след регистрацията да не тръгнат разни таксички дребни на вид уж, да не би прикачването на файл (сиви и ковър летър например) да се таксува?
Koko7
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boykos » 27 Януари 2014, 13:44:23

Няма страшно , използвам го от 5-6 месеца http://www.gmx.de или така http://www.gmx.net е все едно
boykos
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот ScheissMann » 27 Януари 2014, 15:45:55

Защо не пробваш с web.de ili yahoo.de .....Аз от доста време използвам yahoo.de -доволен съм :)
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот Koko7 » 27 Януари 2014, 16:41:38

Бях се сетил за yahoo.de, но мисля, че сериозен работодател би погледнал несериозно на такъв мейл (пак казвам оставям настрана , че съдържанието в мейла е къде по-важно, отколкото от това от кой домейн го изпраш).
Засега фаворит ми е gmx.de но не мога да разбера има ли някакви такси за обслужване и т.н.
Koko7
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 27 Януари 2014, 16:44:51

Koko7 написа:Благодаря, мисълта ми е , като види някоя компания че има мейл да не иде в джънк мейла писмото ми (въпреки, че знам, че няма абс.никакви гаранции).

От опит знам, че писмата на някои от големите български домейни в периода 2010-2011 директно бяха третирани в Германия като "Спам". Дали нещо се е променило, не мога да твърдя със сигурност. В момента със сигурност мога да потвърдя, че на служебния си е-mail не получавам писма на познати, изпращани от mail.bg и abv.bg

Koko7 написа:Извинявам се за глупавия въпрос но на този сайт има 3 вида пощи: Фрии, Про и Топ Мейл, като дори на фрии версията ми изписва регистрацията безплатна (Kostenlos anmelden), мисълта ми е след регистрацията да не тръгнат разни таксички дребни на вид уж, да не би прикачването на файл (сиви и ковър летър например) да се таксува?

Безплатни са само "Freemail" регистрираните адреси.
Внимание: при невнимание един безплатен адреси може лесно да се превърне в платен. Това става, като човек получи рекламно писмо от притежателя на домейна с покана да тества безплатно за някакъв период дадена функция. Ако избере да тества услугата, но после забрави да пусне предизвестие (Kündigung), че се отказва от нея, може да стане автоматично абонат на тази услуга и да се наложи да плаща за нея. Играта тук е сложна и трявба да се внимава. Повече информация по темата има в интернет при търсене например за "Ungewollte WEB.DE Club Mitgliedschaft".

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот ScheissMann » 27 Януари 2014, 16:52:32

Какво означава ..... но мисля, че сериозен работодател би погледнал несериозно на такъв мейл .....Един работодател се интересува кой е вътре в мейла...Лицето което е вътре като цяло .....Не как завършва мейла ти....За такси не знам.....Но със сигурност знам че за yahoo.de няма такси...Седалището на yahoo е в Калифорния не знам дали знаеш. :)
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот Koko7 » 27 Януари 2014, 18:27:31

Това че yahoo седалището е в Калифорния или където и да било не пречи да има такси.Мерси колегии на всички за съветите, идеята ще отлежи една нощ и тогава ще решавам към кой да се гмуркам.Исках да е нещо типично Швабско, това ми е замисъла, като домейн.
Koko7
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Koko7 » 29 Януари 2014, 09:15:41

Има ли някой още нещо да добави или да се регистрирам в yahoo.de?Всяко инфо е добре дошло.
Koko7
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 29 Януари 2014, 09:32:32

Koko7 написа:Има ли някой още нещо да добави или да се регистрирам в yahoo.de?Всяко инфо е добре дошло.

Aз съм за yahoo.de, макар че имам и доста познати немци, които са при gmail.com
Действай, докато Koko7@yahoo.de все още е свободен :mrgreen: .

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
Koko7
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Stojan » 29 Януари 2014, 13:41:47

Регистрирай се където искаш, но гледай все пак да не пращаш мейлове на работодатели от Коко, Кики или Диди. Ако позволяваш съвет:
малко.фамилно@gmail.com. Този формàт е обичаен за голям брой хора в Германия.

Никой няма да го сметне за несериозно или прекалено чужбинско. Не вярвам да искаш да си криеш имената при положение, че търсиш работа с истинските си имена. Желая ти успех!

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
Koko7
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот Koko7 » 29 Януари 2014, 14:57:45

Колеги, благодаря за съветите минавам в яхуууу :), разбира се, че имейла няма да изглежда подобен на ник-а ми тук.Благодаря ви още веднъж за насоките.
Хубав ден желая.
Koko7
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот EdiMi » 11 Май 2015, 10:15:20

ScheissMann написа:Защо не пробваш с web.de ili yahoo.de .....Аз от доста време използвам yahoo.de -доволен съм :)

Здравейте! Макар от доста време по-скоро да чета и се уча отколкото да пиша, скоро пробвах регистрация в web.de и в един телеком-ски техен сайт. Не ме допускат дори до полета с данни. На екран излизат едни любезни съобщения, че регистрация може да се извърши само от немско езични доставчици на нет, или че ИП-тата от които се достъпва са динамични и това е недупостимо по отношение изискванията им за сигурност. А съм пробвал доста ИП-та, включително със сигурност статични. По-скоро резултатите навеждат на мисълта, че филтрират ИП-та от конкретни локации. Дано не е така.
Прикачени файлове
В България, българинът не искал и не можел да работи, НАПРОТИВ, в България българинът иска и може да не работи.
Няма значение дали котката е черна или бяла, а дали лови мишки. Или не!?
EdiMi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот EdiMi » 11 Май 2015, 10:56:37

Да добавя само, че и други мейл сървъри в Deutschland отказват регистрация от ИП-та от РъБъ. Включително и споменатите по-горе. Единствено yahoo.de, разрешава, но и там искат валиден немски телефонен номер. Не, че не може да се посочи, но все пак, показателно е филтрирането.
В България, българинът не искал и не можел да работи, НАПРОТИВ, в България българинът иска и може да не работи.
Няма значение дали котката е черна или бяла, а дали лови мишки. Или не!?
EdiMi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 2 пъти

Назад към Общ форум