• Advertisement

Емигрант

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Емигрант

Мнениеот tonkata73 » 2 Ноември 2014, 10:40:34

Здравейте ,
Искам да попитам следното:
Мой Познат има намерение да доведе Семейството си тук в DE, ме помоли за съвет ,а аз така да се каже не съм в състояние да му бъда полезен,защото мога да го подведа с моите недостатъчни знания,така че питам Вас:
Може ли да Емигрира от БГ със семейството си и как може да се случи или не Това?
Благодаря предварително и Хубав ден!
tonkata73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Re: Емигрант

Мнениеот zlateto » 2 Ноември 2014, 10:50:45

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот daisymm » 10 Ноември 2014, 18:19:49

tonkata73 написа:... Мой Познат има намерение да доведе Семейството си тук в DE, ме помоли за съвет ,а аз така да се каже не съм в състояние да му бъда полезен,защото мога да го подведа с моите недостатъчни знания,така че питам Вас:
Може ли да Емигрира от БГ със семейството си и как може да се случи или не Това?...

Здравей tonkata73,

за моженето - може. Вече няма никакви формални ограничения, които да го възпрепятстват да направи това. Остават ограниченията, които сам той ще си наложи и те до голяма степен са свързани с неговата/тяхната лична мотивация. Щом аз и семейството ми успяхме, значи и те биха могли да успеят.

Защото въпросът не е дали ще могат да започнат живот тук - ако си поставят такава цел, рано или късно ще я постигнат. Въпросът е какви са очакванията им и каква цена са готови да платят за постигане на целта си? Зрелите хора обикновено предприемат подобни стъпки не спонтанно, а след трезва оценка на житейската си ситуация. Така че нека това мило семейство започне да попрочита това-онова от подфорумите в "Германия" и поне единия от тях да заляга над немския. Другото просто ще се случи ... с или въпреки нашето съдействие :mrgreen:

Желая им успех :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот bknf » 10 Ноември 2014, 22:54:54

Може ли да емигрира от БГ със семейството си и как може да се случи

Bсичко може, при което всичко е свързано с разходи. Дали ще има приходи, зависи от семейството.
Самия факт, че семейството не задава въпросите лично, малко ме учудва. Те трябва да поемат отговорността все пак.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот tonkata73 » 4 Декември 2014, 21:27:33

Благодаря на последните, написали нещо смислено!
tonkata73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Назад към Общ форум