• Advertisement

Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Мнениеот pinco » 2 Юли 2015, 10:34:35

Tangerine88 написа:От няколко дни съм се махнала а проблемите със старите ми колеги и работодатели продължават.
Първо - бях си в отпуска и тя беше прекратена предсрочно, защото на злобната ми колежка й било дошло нещо на ум (или просто, за да ми го върне, заради това, че напускам). Разбира се, аз не се явих на работа - никой няма право просто ей така да си ми прекратява отпуската (да не говорим, че през това време аз си бях в България, вероятно трябваше да си анулирам билета, защото на някой нещо си му било скимнало). :mrgreen:
Второ - очакваха ме да се върна отново на работа при тях. :mrgreen: Дори ми пращаха забавни съобщения и план за месец юли, в който аз фигурирах. :mrgreen: Твърдяха, че са намерили ДВЕ нови момичета(в плана, нови хора не фигурираха). Явно и две седмици са им били много и скоропостижно са се махнали. :mrgreen: Очевидно, че не аз съм била проблема след като и други хора не могат да се сработват с тях.
Странно, защо са ме чакали да се върна след като демонстративно си опразних шкафа и тихомълком се изнесох. :mrgreen:
Това са майтапите в общи линии - първо всячески се опитваха да ме изгонят, после не спряха да ме търсят и да искат да се връщам. Явно за тези хора поведението им е било приемливо за самите тях. Да не говорим, че дори и колегите ми са ме подстрекавали да съм напускала сама или просто да си тръгна.
Сега като целта е постигната изведнъж: Ама защо? Ние какво сме направили? :mrgreen:

...защо ли почнах да си мисля, че фантазията ти е особено добре развита.. :-k
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 2 Юли 2015, 11:20:57

pinco написа:
Tangerine88 написа:От няколко дни съм се махнала а проблемите със старите ми колеги и работодатели продължават.
Първо - бях си в отпуска и тя беше прекратена предсрочно, защото на злобната ми колежка й било дошло нещо на ум (или просто, за да ми го върне, заради това, че напускам). Разбира се, аз не се явих на работа - никой няма право просто ей така да си ми прекратява отпуската (да не говорим, че през това време аз си бях в България, вероятно трябваше да си анулирам билета, защото на някой нещо си му било скимнало). :mrgreen:
Второ - очакваха ме да се върна отново на работа при тях. :mrgreen: Дори ми пращаха забавни съобщения и план за месец юли, в който аз фигурирах. :mrgreen: Твърдяха, че са намерили ДВЕ нови момичета(в плана, нови хора не фигурираха). Явно и две седмици са им били много и скоропостижно са се махнали. :mrgreen: Очевидно, че не аз съм била проблема след като и други хора не могат да се сработват с тях.
Странно, защо са ме чакали да се върна след като демонстративно си опразних шкафа и тихомълком се изнесох. :mrgreen:
Това са майтапите в общи линии - първо всячески се опитваха да ме изгонят, после не спряха да ме търсят и да искат да се връщам. Явно за тези хора поведението им е било приемливо за самите тях. Да не говорим, че дори и колегите ми са ме подстрекавали да съм напускала сама или просто да си тръгна.
Сега като целта е постигната изведнъж: Ама защо? Ние какво сме направили? :mrgreen:

...защо ли почнах да си мисля, че фантазията ти е особено добре развита.. :-k

Защото си злобар на който не му изнася това което току що написах. А това по-добре ли ти се струва? А по въпроса с отпуските съм се информирала много преди да изляза в отпуск, защото бях сигурна, че ще ми спретнат някой номер. Така е - могат да ти прекратят отпуската, но никой няма да ти поеме пътните разходи (ако живееш в Китай примерно).
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 83 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот pinco » 2 Юли 2015, 12:05:24

Скъпа Тангеринке,

ха ха ха, взе да става забавно.
Ако не си разбрала, това е форум, в който всеки си излага мнението, което не винаги съвпада с твоето и ти харесва. На ТЕБЕ не ти изнася това, което написах. И чак пък злобар, наистина ли си мислиш, че си толкова важна? Но аз ти прощавам :-" , толкова са ти възможностите.

П.С. На прост човек и Бог не може да му помогне.

С искренни пожелания, pinco
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот Mony60 » 2 Юли 2015, 13:11:12

Tangerine88 написа: Разбира се, аз не се явих на работа - никой няма право просто ей така да си ми прекратява отпуската (да не говорим, че през това време аз си бях в България, вероятно трябваше да си анулирам билета, защото на някой нещо си му било скимнало).

Tangerine88 написа:Така е - могат да ти прекратят отпуската, но никой няма да ти поеме пътните разходи (ако живееш в Китай примерно).

Сама си противоречиш, Тангеринке! Ти много добре знаеш, че могат да ти прекратят отпуската, но не знаеш, че са длъжни да ти поемат разходите по това прекратяване.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот boyko123 » 2 Юли 2015, 13:36:25

Моля да избягвате обидите [-X
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот max » 2 Юли 2015, 18:02:55

Вчера шефът идва и ме бъзика ,,добре ли се отнасят към теб колегите? Ако не са нетт с теб ми кажи,,. :))Викам ,,аа много са мили даже,, ;)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот onufriy » 2 Юли 2015, 18:11:14

Виж сега, да се ядосваш означава да наказваш себе си за чужди грешки. А гледайки назад, основно това става. Да, може да има някакво чувство на задоволство, дори триумф, ма цялото е базирано на негативни емоции, примерно спомени за конфликти. Колкото по-бързо оставиш нещата зад себе си, толкова по-малко ще тровиш ежедневието си, че и това на най-близките си хора, че те са основна жертва за споделяне на разочарованията ни. Мое си мнение, де.

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 5 Юли 2015, 01:25:31

max написа:Вчера шефът идва и ме бъзика ,,добре ли се отнасят към теб колегите? Ако не са нетт с теб ми кажи,,. :))Викам ,,аа много са мили даже,, ;)

Не избързвай с преценките. ;-) И аз сега съм предпазлива и все още опипвам почвата. Да не стане като на старата работа (и за теб и за мен става дума) :mrgreen:
Истината е, че няма рецепта за това как да се държиш на ново работно място. На старата ми работа нарочно почнах да се гърбя с всичката работа още от първия ден и това после ми излезе през носа (нямало ненаказано добро). ](*,) Всички единодушно решиха, че ще бачкам и за тях докато те пушат цигари и си пускат болнични. Ако случайно се разбунтувах срещу тяхното решение ставаха открито агресивни (начело с най-злобната ми колежка, която ги подстрекаваше и насъскваше против мен - тя най-вече се скатаваше и ходеше нон стоп да пуши цигари).
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 83 пъти
Благодарено: 46 пъти

Предишна

Назад към Общ форум