• Advertisement

Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Мнениеот estira » 13 Май 2015, 11:34:50

По описанието няма да е само хранителен магазин. По-скоро нещо от рода Kaufhof. :-k
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот estira » 13 Май 2015, 14:40:44

Ама другия ти близнак по- го харесвам. :mrgreen: Кога ще се научиш да ми вярваш? :mrgreen:

Tangerine88 написа: В момента работя в голям хипермаркет в колектив 99% германци...
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Gabinova » 13 Май 2015, 18:11:04

Я сложете и obi или hagebaumarkt, DM. В тези наистина не съм виждала много чужденци да работят. В икеа и Метро е направо фул от говорещи развален немски, а и филиалите са 1 и 2.
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот daisy » 13 Май 2015, 21:51:09

Аз пък си мисля, че е по-скоро за дрехи от типа на Х и М.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 13 Май 2015, 22:36:47

onufriy написа:
popwill написа:Я някой да каже кой е тоя "магазин" с безброй филиали в Мюнхен, че вече почва да става комично? Освен Кайзерс не ми идва друго?

REWE, Tengelmann, сите дискаунтъри, you name it...

Бинго - Rewe. А има и достатъчно магазини и извън Мюнхен. :mrgreen: Така, че 20 години има къде да си те прехвърлят без никакъв проблем. :-$ Специално тия двете ми колежки са обрисали до сега поне 5 или 6 магазина (в това число и различни отдели в тези магазини). ;-) Не е като да няма.
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 83 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот estira » 13 Май 2015, 23:33:19

Е това хипермаркет ли е? И колко персонал има едно такова суперче - 20-30? И ти с тези една шепа хора не се разбираш? :-s
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот seli » 14 Май 2015, 00:08:57

Снощи гледах един случай в Investigation Discovery. Една от слуителките, способна и вършеща съвестно задълженията си бе тероризирана от колегите на работното място в един супер в месарският отсег в щатите. Няколко години търпя унижения и подигравки заради тайландският си произход, дори неколкократно бе заключвана в един от големите фризери в супера. Оплаква се на шефовете, нo без някакъв резултат...унижениятa продължиха с пълна пара. Когато заплаши, че ще убие този който прекалява най-много от екипа, е, тогава я уволниха горката.
Падна й пердето, влезе в супера c 45-ти калибър колт магнум и стреля на посоки. Предварително пречука от упор в паркинга големият злодей. С набраната инерция рани и полицай, абе не свърши добре за нея, но..
Не че е удачен пример, но го имайте като вариант.

Потребители благодарили на автора seli за мнението:
Tangerine88
Рейтинг: 4%

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 14 Май 2015, 12:17:06

estira написа:Е това хипермаркет ли е? И колко персонал има едно такова суперче - 20-30? И ти с тези една шепа хора не се разбираш? :-s

Когато тази "шепа хора" с които работиш са ксенофоби и считат, че ти нямаш място при тях щото си чужденец е нормално да не се разбираш. :mrgreen: Аз също бях шокирана, като разбрах, че съм единствен чужд елемент там - по принцип в подобни магазини работят предимно чужденци, а не немци.
Няма как да се разбереш с такива хора, които считат че ти си там, за да забременееш и да вземаш помощи (между другото немската ми колежка им го извъртя тоя номер след 4 месеца работа там, а не аз). ;-) Не съм им аз виновна, за това че получавам колкото тях - да са учили, да са се развивали. На злобния ми колега му казах: Аз нямам вина за това, че ти си спрял развитието си до тук, за да си го изкарваш на мен.
Ако почна да си водя записки на личните нападки спрямо мен от тях заради това, че им ям хляба и вземам повече от тях - то трябва да бъдат уволнени за дискриминация на работното място - но просто не ми се занимава да се съдя с тях и да се карам. Смисъл няма - местя се в друг магазин и това е. Дано сега да се възцари мир и спокойствие... но ако пак дойде някой ауслендер на моето място едва ли... :mrgreen:

seli, aз няма да почна да гърмя персонала с огнестрелно оръжие! Нали за това се местя? :mrgreen:
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот estira » 14 Май 2015, 12:53:17

Tangerine88 написа:Аз също бях шокирана, като разбрах, че съм единствен чужд елемент там - по принцип в подобни магазини работят предимно чужденци, а не немци.

По принцип да, ние често пазарим в REWE, където и да сме има чужденец на касата. В кой квартал си, ако не е тайна?
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Tangerine88 » 14 Май 2015, 20:51:23

estira написа:
Tangerine88 написа:Аз също бях шокирана, като разбрах, че съм единствен чужд елемент там - по принцип в подобни магазини работят предимно чужденци, а не немци.

По принцип да, ние често пазарим в REWE, където и да сме има чужденец на касата. В кой квартал си, ако не е тайна?

Възнамерявам да го запазя в тайна докато не се махна окончателно по една или друга причина - но факта си е факт - там са на 99% немци и на каса и на мецгерай и където ти дойде на ум. Как да обясня на мързеливия си немски колега, че ако беше учил малко повече, а не си беше виркал краката примерно нямаше да работи рамо до рамо с тъп ауслендер и да взема колкото мен, а на някоя много по-добра позиция? Как да обясня на злобната ми колежка, че не съм дошла там, за да почна да раждам деца и така да си вържа гащите до пенсия едва ли не? Как да им обясня, че не съм аз виновна, за това че държавата, в която живея ме е принудила да емигрирам в "прекрасната им Германия"? Как да обясня на немския си колега, че аз не идвам от Африка (както той каза)? За него няма значение аз от Африка или от България ли идвам - ние сме паразити, които вземаме техните пари, техните работни места и най-вече видите ли ги спираме да учат и да се развиват, защото даже ги мързи да гледат.
На такива злобни и смотани хора няма как да им го обясниш - просто си обираш партакешите и се махаш възможно по-скоро.
Може би не съм имала късмета да попадна на колектив - дано този път късмета да е на моя страна и всичко да се развие нормално.
И пак не е до това дали си немец, австриец или какъвто и да е - важното е колко ти е акъла, защото когато се явих на интервюто с новия си шеф и му казах какви са причините да напусна и да искам да се преместя, той каза че съм напълно в правото си да искам да се махна и да работя спокойно (дано да е така... дай Боже.) :)

Потребители благодарили на автора Tangerine88 за мнението:
seli

Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот seli » 14 Май 2015, 20:56:30

Значи, това което си написал важи в пълна сила и за Швеция и взаимоотношенията шведи-чужденци. Май навсякъде е така.

Tangerine88

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот seli » 15 Май 2015, 00:13:38

Хе-хе, аз ли съм пишман туристът? :mrgreen:
Айде да избягваме таквиз* класификации без да се знаеме.

boyko123

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот criyo » 15 Май 2015, 00:25:29

Че в тея РеВе магазини верно има ли повече от 10 души?

Мандаринке, според мен Германия не е за теб. Според мен малко прекаляваш с темата "аз съм чужденец, всички ме мразят". В Мюнхен няма чак такова негативно отношение, или ако има ще е едно на 100 или едно на 1000. Аз вече от 9 години живея тук и честно казано само един път съм се заяждал с един пиян тийнейджър на тема откъде идвам.

Загледай се малко по-дълбоко да не е проблемът в теб...особено като чета какви ги пишеш, стига ти на някой колега да му наговориш така и като нищо ще те намразят за цял живот. Малко Дзен :)
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 15 Май 2015, 00:38:13

popwill написа:Глупости, точно пък Швеция...Не си вади изводи след 3 реда от пишман турист...

Тангеринке, оранжевке, ако си мислиш, че в другия филиал ще е по-различно, особено като се разчуе, че си сменила щото никой те неще, жестоко се лъжеш. Пък и като се сетим какви ги приказваше за циганите в България, къде е разликата с немските азита от Реве, ам?

Когато си дошъл да работиш и да си късаш задника в дадена държава (а не да паразитираш на социални помощи) си в пълното си право да си ядосан на разни селтаци, които са се провалили напълно в жалкото си съществуване и се чудят, кой ауслендер точно им е виновен, за падението им. Докато не живея на гърба на немския данъкоплатец и си късам задника денонощно за своите пари, никой няма право да се държи така с мен (и не само с мен, а и в частност с всички, които си вадят парите с честен труд).
Разбра ли каква е разликата между тези, които работят и тези, които не работят (без значение, цигани, турци, китайци, японци, африканци и т.н.)? :mrgreen:
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот max » 15 Май 2015, 12:54:06

От любопитство влязох в сайта на бившата ми фирма да видя дали има промени в персонала и ах каква изненада. Още двама човека са свалени от сайта след мен и вече не работят там. И тях са ги уволнили като мръсни котета, но онази змия естествено си е там, по нейно нареждане са уволнени и другите двама :-& А като прибавим напусналия по собствено желания трети човек още през есента, ставаме 4 човека, които за по-малко от 1 година вече не работят там. И тва в една мижава фирма с всичко на всичко 15 човека персонал... =; Всичките жертви са от НЕЙНИЯ отдел, в другия отдел са си същите хора, които бяха и по мое време, защото там тя няма власт...
За сметка на това едно момче, което ама хич не вдяваше горкото и беше като студентише хилфскрафт, но беше упорито толерирано като личен познат на мадамата вече е назначен за проектинженер, а по мое време нямаше ни един самостоятелен проект, само дигитализираше нашите неща най-елементарното и дори това не правеше както трябва... ](*,)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум