• Advertisement

Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Мнениеот dianka508 » 16 Май 2015, 18:22:48

Ако мислиш,че си прекалено квалифицирана за тази работа,защо не си потърсиш друга,отговаряща на висшето ти образование и чуждите ти езици?Опитвала ли си да се пробваш да работиш по специалността си?
dianka508
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 19 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 26 Май 2015, 23:50:59

Тия чак смешни взеха да стават - чудя се да им се смея ли, с адвокати ли да се свързвам или да стисна зъби докато не се преместя. Ходили са колективно да се оплакват от мен заради това, че постоянно съм си била пускала болнични (което е абсолютна лъжа) за близо 8 месеца работа там имам черно на бяло само една седмица болничен - нито ден повече, нито ден по-малко и той стои при шефа ми.) ](*,) Да не говорим, че именно поради тази причина идвам и болна на работа (докато те си пускат нон стоп болнични, на мен ми вземат почивните дни и аз трябва да опъвам заради тях видиш ли щото са немци). ](*,) Явно така излиза... или аз нещо бъркам? Дори немския ми колега ме подтикна да си пусна сама кюндигунга (все още никой не знае, че се местя в друг магазин). :mrgreen:
Как може да са толкова жалки просто не ми е ясно... Много искам да им кажа, че се махам - но не искам да им доставя това удоволствие, нека шефа да им го каже като колективно ходят да ме топят. :mrgreen:

П.С.
Просто споделям развоя на ситуацията и, че от ден на ден по-зле става. Явно наистина съм взела правилното решение. Не ми е ясно, как за едни болничния е разрешен и то през седмица, а на други (като мен като веднъж за 8 месеца веднъж си пуснах болничен и то с основателна причина за 1 седмица стана световен проблем!?). Явно ауслендера не трябва да се разболява, а само да опъва и да бъхти докато онеправданите немци са постоянно в болнични милите те. :mrgreen:
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 83 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот bknf » 27 Май 2015, 02:01:11

Да, но въпроса е - как се е стигнало до тая ситуация, че всички да са се наговорили дружно против теб.
А щом веднъж се е стигнало, то значи повод за това - все ще се намери.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 27 Май 2015, 10:00:13

bknf написа:Да, но въпроса е - как се е стигнало до тая ситуация, че всички да са се наговорили дружно против теб.
А щом веднъж се е стигнало, то значи повод за това - все ще се намери.

Както някой преди мен сподели аз от самото начало съм им била проблем. Опитвах се да намеря причината в мен (правех всичко както трябва, дори идвах болна на работа, да не ги преебавам тях). За разлика от мен обаче те постоянно си пускаха болнични и ме оставяха сама и без почивни дни. Не съм се опитвала да се бия в гърдите и да се правя не нещо повече от тях (макар, че съм твърде квалифицирана за тази работа и може би, това е другата причина която крайно ги дразни).
Минало заминало, не съм виновна, че са възпитавани така.
Снощи се хванах да гледам доста клипчета за мобинга на работното място и как реално никой не може да се справи с него, първо защото е трудно доказуем и второ, защото на никой не му се занимава (важното е работата да върви).
Накрая се стига до там, че жертвата се разболява и просто не е в състояние повече да работи (както аз бях постоянно болна, но работех, докато най-накрая не капитулирах миналата седмица с 39 градуса температура и да исках просто нямаше как да работя). Има синдикати, които помагат в случая (както и на мен помогнаха) и това е - излиза, че освен да бягаш от проблема друго не може да се направи. Иначе тия хора ще те тероризират докато: Първо: сам не се махнеш (както с мен се случи), второ: не ти връчат от фирмата кюндигунг.
Така, че не е въпроса как се стига до това да си жертва на тормоз в работата - въпроса е, как и защо шефовете на по-високо ниво го позволяват и като виждат, че има конфликт не се опитват да го разрешат. Защото ако ме бяха преместили в друг отдел например, нямаше да се налага да сменям целия магазин.
И после когато напрежението ескалира ама защо, ама какво... (убедена съм, че когато разберат че ще се махам всички ще се чудят защо аз искам да напускам - престорено разбира се, а вътрешно ще си се кефят, че най-накрая се махам. Те дори няма да намерят причината в себе си? Просто идиотката която стоеше там докато те си пускаха болнични вече се маха, трябва друга идиотка да се намери със същото предназначение).
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот max » 27 Май 2015, 10:29:52

Толкова добре описа механизма на мобинга, абсолютно същото беше и при мен. Последните седмици, когато мобингът започна, все ме питаха "още ли ти харесва работата", "още ли мислиш, че е за теб". Аз казах убедително ДА. Тогава продължиха с мобинга, само две колежки, не всички. Ходеха да се оплакват на шефа, докато аз не можех да сторя нищо. На такова унижение ме подлагаха и ми държаха такъв тон, а шефът намина покрай кабинета, прекрасно разбра какво се случва, но не се намеси, подмина. И аз бях вече за болнични, но понеже още бях в пробния период не исках да се пиша кранк. Добре, че бързо приключи та освен с нарушение на съня и липса на апетит се размина, а не се разболях по-тежко.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 27 Май 2015, 11:27:27

max излиза, че спасението е точно или напускане на работата или преместване на друго място - просто тези хора няма да се откажат докато сам не си тръгнеш. И не става дума само за работата или за това, че съм ауслендер - става въпрос за това, че тези хора, като цяло са нещастни и наистина не са постигнали нищо в живота си и е много тъпо някакъв чужденец да дойде и да започне да работи рамо до рамо с тях. От къде на къде? Я да си го изкараме на него. Ако не се бях преместила съм сигурна, че щяха да ме почнат с абманунгите докато не се беше стигнало до кюндигунг (само дето идиотите, не знаят, че членувам в синдикат и тогава щяха сами да си го набият). :mrgreen:
Основания да се стигне до там винаги ще си намерят - например, че идвам болна на работа или, че си пускам болничен веднъж от както съм започнала там... Винаги, щом си неприятен на някой. Тежко му следващият който ще дойде след мен, дано да не е чужденец, че не знам какво ще го чака и него.
Излиза, че след като всичко това е трудно доказуемо остава - или напускане или смяна на работата (отдел, магазин).
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Peter_F » 27 Май 2015, 15:45:50

Добре, какъв е проблема да се напусне работата и се смени с друга?
Peter_F
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот max » 27 Май 2015, 18:28:34

Е, все пак РЕВЕ не е дискаунтър като LIDL, ALDI, PENNY, NETTO, където служителите биват товарени като магарета с работа като за трима души и при това на минимална надница. На този фон РЕВЕ си е като шестица от тотото. :mrgreen:
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Tangerine88 » 27 Май 2015, 23:43:47

popwill написа:Е кой е луд да напусне такава престижна работа в Rewe…

Все от някъде се започва, минах през Мак Доналдс - това в момента е стъпало нагоре. Обмислям и аусбилдунг в бъдеще (дипломата ми мога да си я закача в рамка и да си я гледам, пробвах да ми я признаят - не я признават).
Без квалификации и само с немски език друга по-добра работа с такова работно време и с такава заплата за в момента няма как да намеря или ако ти знаеш как става пък дай съвет, недей само се пеняви тука като някоя дърта свекърва без да казваш нещо смислено, а само да мрънкаш. Аз намерих решението за себе си, въпроса е, това нещо да не се повтаря и да не се случва и на други мои сънародници, защото не съм само аз жертва на мобинг от форума (та не само тук а и навсякъде изобщо). Не смятам и да се пенсионирам в Реве като милите ми немски колеги, на които само до там им стига акъла. ](*,) Точно заради това и се боря и ето, че постигам нещо - сама - криво ляво, но сама. И пак казвам като не можеш да помогнеш или да дадеш съвет по-добре замълчи, защото от боботенето ти като развалена станция нищо смислено или полезно не излиза.
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот rusenec » 30 Май 2015, 12:46:11

max написа:Е, все пак РЕВЕ не е дискаунтър като LIDL, ALDI, PENNY, NETTO, където служителите биват товарени като магарета с работа като за трима души и при това на минимална надница. На този фон РЕВЕ си е като шестица от тотото. :mrgreen:
МАХ не искам да се заяждам , но погледни тук : http://www.wunderweib.de/aktuelles/lidl ... 16437.html ,
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде
Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Patchev » 30 Май 2015, 17:25:04

То че мобинг на работното място има, никой не оспорва, ама едно не ми става ясно- в Германия няма ли синдикати или други съюзи които да помагат на работниците в такива случаи? Верди и ИГ Метал цялата страна могат на колене да поставят чрез стачки, а едни бъкий в магазин да не могат да оправят или поне да помогнат за оправянето нещо не се връзва.
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 27 пъти

Мнениеот seli » 30 Май 2015, 17:57:08

Patchev написа:То че мобинг на работното място има, никой не оспорва, ама едно не ми става ясно- в Германия няма ли синдикати или други съюзи които да помагат на работниците в такива случаи? Верди и ИГ Метал цялата страна могат на колене да поставят чрез стачки, а едни бъкий в магазин да не могат да оправят или поне да помогнат за оправянето нещо не се връзва.

Нещо ме гложди, че и в Германия това със синдикатите е на принципа за каква професия точно става дума. При нас у шведско, при някои професия тези от синдикатите казват на ушле- "единственият начин е да намериш друга работа, с тези не можем да излезем на глава".

Потребители благодарили на автора seli за мнението:
Tangerine88
Рейтинг: 4%

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот max » 30 Май 2015, 22:25:42

Заплатите в Лидл ги знам, още 2010 г. бяха 10 евро на час. Говорих обобщено за дискаунтърите, макар че споменах и този, по другите не плащат толкова.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот max » 30 Май 2015, 22:27:06

Не може да се докаже мобинг толкова лесно, винаги ще измислят причини-че не работиш както трябва, не се вписваш в обстановката, не си флексибел или фройндлих и прочее. Дори и да отричаш, че не е така, никой няма да ти повярва и губиш.

Потребители благодарили на автора max за мнението (общо 2):
rusenecTangerine88
Рейтинг: 8%

max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Tangerine88 » 30 Май 2015, 22:40:41

seli както винаги отново е прав. Синдикатите не могат да помогнат навсякъде, те не могат да изхвърлят всичките ми колеги - по-лесно е мен да преместят. За това и такъв съвет ми дадоха, да се преместя аз. А max също е прав, мобинга е много трудно доказуем. Веднага сто причини ще ти измислят, за да излезеш ти виновен и в крайна сметка да си принуден сам да си тръгнеш. :mrgreen:
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум